Nenápadná a odolná kuřata plemene Moscow Black

Kuřata moskevského černého plemene patří ke směru masa a vajec - největší plemeno v ekonomickém využití, nejčastěji na malých farmách. Toto plemeno kombinuje nejlepší vlastnosti nosnic a kuřat.

Jméno „Moskva“, které tito kuřata dostali díky svým tvůrcům - chov tohoto běžného kuřecího plemene se dnes odehrává na moskevské státní farmě Solnechnoe.Nové plemeno bylo zaregistrováno v 80. roce.

Na jedinečném vývoji se podíleli také vědci TSAA (oddělení drůbežího hospodářství), odborníci na ptáky z drůbeží farmy Bratsevsky a farmy ve městě Saratov - „Mummovskoye“.

Vědci chovali toto plemeno několik let.V tomto procesu Yurlovsky slepice, Leggorny a New Hampshire slepice překročily.Poté byla křížena hybridní plemena, která již byla chována.Celá tato pečlivá práce byla prováděna s cílem získat kuřata, která by měla vysokou produktivitu vajíček, ale zároveň neztratila na váze.

Zlepšení získaných výsledků vedlo k dobrým výsledkům - plemeno moskevských černých slepic se ukázalo jako velmi odolné vůči infekcím, nenáročné na počasí a krmení.

Popis plemene Černá Moskva

Peří tohoto plemene kuřat je tak husté, že jsou volné , lze je držet v drsných klimatických podmínkách .Velikost těla je střední, má podlouhlý pravidelný tvar.Velká hlava, konvexní hrudník, krátký krk.


Barva je většinou černá, krk je pokryt zlatým peřím, hřeben je malý, vztyčený, ocas svěží, ale nízký.Nohy jsou černé, ale u žen jsou o něco tmavší než u mužů.Ve věku asi šesti měsíců začnou kuřata produkovat vejce.

Vlastnosti

Protože toto plemeno je maso a vejce, má dobře vyvinutoumuskulaturu , která ovlivňuje chuť masa - je mnohem chutnější nežu kuřat přísně vaječným směrem.

Během výběrového řízení tato kuřata získala vysokouodolnost proti stresu , což účinně ovlivňuje průměrnou produkci vajec.

Údržba a pěstování

Tato kuřata zdědila od masných progenitorů dostatečněklidnou povahu .

Z tohoto důvodu není nutné poskytovat místo pro pěší ptáky s vysokým plotem, pokud jsou chováni v domě s přístupem na ulici.Na druhou stranu můžeme zdůraznit skutečnost, že kuřata stejně dobře snášejí relativně volný obsah a umístění do buněk.

Navzdory skutečnosti, že kuřata tohoto plemene tolerují jakékoli rozmary přírody, teplo v domě jim nebude bránit.

V chladném období by měla být sláma položena na podlahu domu a venkuteplo, stačí nalít písek s vrstvou asi 20 cm, přidat suché listy, slunečnicové slupky nebo malá kukuřice jádra.Postupně se vmíchají kuřecí trusky - takový vrh poslouží jako vynikající zdroj tepla.

Kuřata konzumují více jídlanež nosnice, ale méně než jejich příbuzní brojlerů.Pokud je krmivo nedostatečné, pak aktivita snášky vajec u těchto kuřat klesá, obnovuje se však normalizací výživy.

Tato vlastnost je pro zemědělce velmi užitečná, protože si může snadno vybrat správné množství potravy pro optimální příjem vajec od těchto slepic.

Mimochodem, při řádném krmení se míry snášky vajec mohou dokonce zvýšit o 20 procent. Je pozoruhodné, že kvalita krmení kuřat je nenáročná, a lze je proto přičíst nákladově efektivní.

Toto plemeno kuře se vyznačuje zvýšenou vitalitou a líhne stejného potomka, který se dokáže přizpůsobit klimatickým podmínkám, v nichž žije.Kuřata se líhnou hlavně v černé barvě. Procento inkubace je 92 .

Fotografie

Na první fotografii vidíte, jak slepice klidně chodí po zahradě s kohouti:

Chůzev zahradě:

Na stejném místě je pouze úhel trochu blíže:

Vidíte, že slepice nechodí pouze kvůli čerstvému ​​vzduchu, ale spíše kvůliodrůda ve stravě:

Vlastnosti

V rámci plemene se rozlišuje pět poddruhů, všechny jsou maso a vejce,ale existují také čistě vaječné směry.Vejce kuřat je 200 - 210 vajec ročně, jejichž hmotnost se pohybuje kolem 60 gramů.Hmotnost kuřete po škubání obvykle není vyšší než 2,5 kg., Kohout - 3,5 kg.

Pokud jde o hmotnostní charakteristiky, jsou samozřejmě horší než kuřecí masná plemena, ale ne významně: v průměru váží kohout o 500 gramů méně než kohout brojlerů, ale roste pomaleji.

Pokud zemědělec vybere k chovu větší jedince, bude to mít nepříznivý dopad na jejich produkci vajec.

Jednou z významných nevýhod je nízká schopnost vylíhnout potomstvo, a proto se kuřata nejčastěji vylíhnou.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Chov v Rusku provádějí podniky jako LLCGene Poolv Sergiev Posad (44 Maslieva St., tel: +7 (925) 157-57-27, +7 (496) 546-19-20) a FSUE PPZ „ Kuchinsky “ ve městě Balashikha (ul. 7. Novaya, tel: +7 (495) 521-50-90, 521-68-18).Nabízejí jak inkubační vejce, tak slepice a dospělé černé moskevské slepice.

Analogy

Kromě černého moskevského plemene mohou slepice a vejce zahrnovat také slepice, jako jsou Rhode Island, Australorp, Sussex, Kuchinsky Jubilee, Zagorsky, Yurlovsky, nejblíže jsou však Moscow White a New Hampshire.

Kdysi rozšířené plemeno slepic Kokhinhin je stále populární mezi malými a středními farmami.

Moskva Bílá

Černé moskevské slepice jsou v mnohaparametry s moskevskou bílou, která se objevila přibližně ve stejnou dobu jako černá v důsledku práce vědců z All-Union Institute of Dricken.

Hmotnost samic bílého plemene je více než černá - v průměru 2,7 kg a naopak, kohouti, méně - o něco více než tři kilogramy.Podle svědectví kladení vajec jsou bílé slepice výrazně nižší než černé, produkují ne více než 180 vajec ročně, jejichž hmotnost nepřesahuje 55 gramů.

Kuřata New Hampshire

Předek černého moskevského plemene lze samozřejmě nazvat jeho předkem - New Hampshire kuře.Má oříšek-barevné peří s černými tečkami na krku, a její ocas je také černý.Produkce vajec je téměř stejná - 200 a často i více vajec o hmotnosti 65 - 70 gramů ročně.

Univerzálnost černého moskevského plemene přitahuje pozornost soukromých farem a malých farem, které přitahujímožnost získat chutné maso a čerstvá vejce .

Mnoho se také líbí jeho nezranitelnosti a jednoduchosti obsahu.Velké drůbežářské podniky se s tímto plemenem nezabývají, protože z hlediska produkce vajec je stále nižší než vejce kuřat.

Je známo, že experimenty na křížení a zlepšování plemene Black Moscow pokračují dodnes.Produkce vajec nových poddruhů se zvýšila na 250 vajec ročně, hmotnost jednoho vejce se zvýšila a může dosáhnout 70 gramů.