Nenápadná tropická rostlina Cordilina direct: pravidla pro domácí péči

Vlastikordilinů jsou horké země Afriky, Indie, Austrálie, Asie a Ameriky.

Zde falešná palma roste v tropickém a subtropickém klimatu, ale toleruje chlad na území naší země.

Pojďme mluvit o přímém kordilinu: domácí péči, popis, nemoci, škůdce a další.

Obecný popis

Rovný kordilin skutečně vypadá jako palma, zejména když spodní listy začnou odumírat, když rostliny rostou, odkryjí kmen a ponechávají na něm řapíky.

Cordilin má velkou velikost: často rostena dva metry na výškua může se pochlubit podlouhlými kopijovitými listy, které někdy dorůstají až na půl metru.Jeho kořeny jsou masité a plazivé a listy mají zoubkované okraje.Malé květy kordiliny se sbírají do květenství lamel.

Foto

Cordilina straight: fotografie této odrůdy.

Domácí péče

Funkce péče po zakoupení

Stejně jako mnoho rostlin kordilinunemá rád časté změny .Proto je velmi důležité zvolit správné místo pro falešnou palmu, chráněné před průvanem, teplotními výkyvy, nadměrným sluncem a nadměrnou vlhkostí.

Osvětlení

False Palmkordilinupřednostňuje částečný stín nebo rozptýlené světlo .Zde je však důležité najít „střední půdu“, protože při nedostatečném osvětlení rostlina ztrácí svou dekorativnost, ale přímé paprsky slunce negativně ovlivňují její vzhled.

Proto se variantase západními nebo východními oknyjeví jako ideální.Pokud není možné zajistit dostatečné přirozené světlo, situace umělým světelným zdrojem zachrání.

Teplota

Cordilina Rovnámá ráda chlad , takže je často zasazena na otevřeném terénu letní chaty.Zároveň je lepší ji chránit před větrem - není to na dlani patra.V pokojových podmínkách dává přednost mírné teplotě bez kapek a průvanu.

Vlhkost

Falešná dlaňmá ráda vysokou vlhkost. Bude proto vděčná za každodenní postřik studenou vodou.Bude se jí také líbit, pokud s ní někdy položí hrnec na mokré oblázky.

Zalévání

Rovná Cordilinanemá žádnou dobu odpočinku , takže potřebujeceloroční zavlažování stojatou vodou.

Na jaře a v létě je třeba zalévat dvakrát týdně, v zimě - jednou za sedm dní.

Přebytečná voda z jímky musí být z jímky odstraněna včas, aby nedošlo k rozpadu kořene.

Nemělo by však být povoleno ani úplné vysušení z hliněné kómy.

Hnojiva

K nejaktivnějšímu růstu Cordiliny docházíod začátku dubna do konce srpna .V tomtoje čas nakrmit ji hnojivy určenými pro pokojové květiny.

Lze je zakoupit ve specializovaných prodejnách.Prospěšné bude také uvolnění ornice - tento postup se provádí na jaře a v létě.

Transplantace

Transplantace se provádí, jak roste Cordilina , když její kořenový systém již nesedív předchozím kontejneru.Pro nový hrnec musíte připravit směs hrubého říčního písku, rašeliny a listového humusu.

Přidání aktivního uhlí pomůže zabránit výskytu hniloby a cihla strouhanky dodá Zemi další příznivou drobivost.

Pěstování

Cordilin se šíří několika způsoby.To může býtapikální řízky , když je vrchol odříznut a zakořeněn ve skleníkových podmínkách.Je možné reprodukovat pomocí vrstev vzduchu z horní části "palmy".Stonkové řízky do délky 7 cm mohou také vyklíčit, z nichž jsou listy odstraněny a zakořeněny v zemi.

Nejdelší metoda rosteze semen : setí se na začátku března ve směsi stejných částí trávníku a písku a do tří měsíců se objeví sazenice.Méně často se uchylují k metodě dělení oddenku.

Nemoci a škůdci

V důsledku přehřátého vzduchu se na rostlině mohou objevit roztoči - musí být odstraněny pomocí speciálních přípravků aAby se zabránilo jejich návratu, je nutné zvýšit vlhkost.

Je také možné, že se objevítřásně- musí být odstraněny z listůbavlněný tampon namočený v pivu.

Listykordilinu zčernou z příliš suchého vzduchu, tahu nebo nedostatečného zalévání.Vzhled světlých skvrn na listech vyvolává přímé sluneční světlo.

Listové kadeřekvůli podchlazení a zežloutnou a zaschnou v důsledku suchosti nebo nedostatku dusíku v půdě.

Pokud pouze spodní listy zžloutnou, nebojte se - jedná se o normální, nevyhnutelný proces.

Závěr

Cordilina přímá růžová je oblíbená nejen pro svou nenáročnost.Jeho výrazný vzhled je schopen přinést tropickou exotiku do jakékoli floristické sbírky a domácího interiéru.