Nenápadný a originální citron Meyer: péče a chov

Meyer Lemon nebo čínská Schisandra je trvalý strom rodu Citrus.

Kořenová rodina. Rostlina je pojmenována poamerickém vědci F.N.Meyere.Byl to on, kdo v roce 1908 přinesl tuto rostlinu z Číny na území Severní Ameriky.

Původní vzhled a nenáročnost péče učinily z Meyerovy citronové trávy velmi populární rostlinu, ale ve čtyřicátých letech 20. století se ukázalo, že citronová tráva byla snadno ovlivněna viry a rostlina byla na dlouhou dobu zakázána, aby se neinfikovaly citrony jiných odrůd.

Až poté, co se botanikům podařilo vydat novou verzi odolnou vůči virům, se rostlina stala opět velmi populární po celém světě.

Popis

Výška rostlinyv otevřeném terénu může dosáhnout 5 metrů.Ve vnitřních podmínkách však zřídka dosahuje výšky více než 2 metry.V průměru je jeho výška 1 metr.

Listyjsou malé, vždy zelené, mají tmavě zelený odstín.Kvetou velmi krásně: květenství má podobu parta.Květy jsou malé fialové nebo bílé.Květiny voní velmi pěkně.

Ovocejsou zaoblené a malé velikosti.Průměrná hmotnost plodu je 100 g.Šupka je oranžová nebo jasně žlutá.

Má zvláštní chuť.Spíše jako pomeranč než citron.A to byste neměli být překvapeni: konec koncůČínský citron je přírodní hybrid citronu a pomeranče.

Fotografie

Na fotografiích můžete pozorovat všechny krásy tohoto druhu.

Dále si povíme o domácí péči, nemocech, škůdcích a další.

Domácí péče

V zásadě je o péči snadno postaráno.Ale , měli bychom si být vědomi některých funkcí .

Při nákupu čínského citronu (pokud jste ho sami ne propagovali) byste měli zjistit, zda je tato rostlina roubována nebo zakořeněna.Pěstovalo se z řízků nebo sazenic.

Je důležité si uvědomit , že Meyerův citron je stálezelená subtropická rostlina, a pokud není dostatek přirozeného světla, mělo by být předem zajištěno další umělé osvětlení.

Osvětlení

Světlo vyžadujehodně .Proto, pokud bude závod v bytě, měl by být nainstalován poblíž jižního okna.Pokud je závod umístěn na ulici, je nainstalován na nejsvětlejším místě.

Pokud je v místnosti málo přirozeného světla, mělo by se o umělé světlo postarat.Pozitivně reaguje na přímé sluneční světlo a není nutné další stínování.

Teplota

Aby citron mohl plodit hojně, měl byzajistit studenou zimu .Z tohoto důvodu se rostlina přemístí na dobře osvětlené místo, kde teplota nestoupne nad + 12 stupňů.

Pokud to neuděláte, bude příští rok jennebude přinášet ovoce.

Změny teplotycitrony jsou velmi bolestivé!A pokud je možné vzít rostlinu do dvora, nemělo by to být provedeno okamžitě, ale postupně.Citron Meyer by měl být zvyklý na venkovní teplotu a přímé sluneční světlo.Na podzim dělají přesně to samé, teprve nyní je rostlina přivedena zpět do místnosti.

Vlhkost

Toto je velmi důležitý parametr.Protože rostlina původně rostla v tropech, potřebujevlhké klima .

Místnost je proto instalována v určité vzdálenosti od radiátorů a vzduch kolem zařízení je pravidelně stříkán vodou.Čím více vlhkosti ve vzduchu, tím lepší pro citron.

Zalévání rostliny

Zalévání by se mělo pravidelněprovádět !V horkých letních dnech je rostlina napojena každý den.V zimě, když je v klidu, stačí párkrát týdně zalévat.

Při zavlažování nezaplavujte hliněné hrudky!Bude to stačit na to, aby to zvlhčilo.

Aby se předešlo zaplavení, měl by být v květináči před výsadbou vytvořen dobrý drenážní systém.Pak se nadbytečná vlhkost nebude hromadit v kořenech a jejich rozpad nenastane.

Kvetení

Aby rostlina mohla plodit hojně, je nezbytné dosáhnout vysoce kvalitního kvetení. Pokud je rostlina mladá a slabá , odstraní se všechny objevené květiny.

V této fázi je další úkol - rostlina by měla růst silněji.Když dospělá rostlina kvete, zůstane jeden vaječník a všechnyzbývající květenství se opět odstraní.

Hnojivo

Vynikajících výsledků lze dosáhnoutkrmením listy .

Rostlina se proto postříká vodou, do které se přidávají hnojiva určená pro citrusové plody.

Pokud byla rostlina v poslední době znovu vysazena, hnojiva se od ní nepotřebují.Stačí jej pravidelně a hojně zalévat.

Poté, co strom prošel adaptací a zesílil, můžete ho nakrmit.K tomu použijte minerální a organická hnojiva.

Proces krmení je sezónní :

  • duben - září 2-3 krát za měsíc;
  • Leden - duben čtyřikrát za měsíc.

Transplantace

Mladé rostlinyjsou transplantovány každý rok.Jakmile citron dosáhne věku 3 let, je transplantován méně často.Asi jednou za dva roky.Pokud se však stav rostliny z jakéhokoli důvodu zhorší, může být transplantována neplánovaně.

Transplantace se provádí buď na podzim, před tím, než se nachladí, nebo na jaře.Pro přesazení je nutné půdu hojně zalévat v květináči tak, aby změkla, a strom opatrně vyjměte ze stonku.

Earthball by se neměl poškodit a kořenový systém by neměl být ovlivněn.

Mělo by být transplantovánodo nádoby, která je o 30% větší .Pokud je kapacita velmi velká, zpomalí se růst citronu.Strom je zasazen do středu nové nádoby a pokrytý půdou.Pokládaná zemina se lehce lisuje.Ramming není vyžadován.

Citron poměrně často kapí vaječník.Co kdyžMeira trpasličí citron upustí jeho vaječníky?Neměli byste si dělat starosti - není zde žádná patologie, a to je normální.

Důvodem je skutečnost, že rostlina ještě není připravena k plodení a potomci se nemohou plně krmit.Proto zahodí ovoce.Jakmile je citron připraven, umožní ovoce dozrát na stromě.

Video o tom, jak se starat:

A zde jsou videa o tom, jak šířit řízky citronu a zakořenit je.

Nemoci a škůdci

Stanovení zdravotního stavu čínského citronu je snadné. Pokud listy zhasnou , znamená to nedostatečnou výživu nebo světlo.

Pokud listy začnou padat z rostliny , pak to znamená nedostatečné zalévání.Okamžitě pokračujte postřikem a navlhčením půdy v květináči!Ale nepřekračujte to!Jinak citron onemocní antracózou nebo kořenovou hnilobou.

Rostlina může být rovněž poškozenaškůdci. Spider roztoč napadá citron.Pokud na listech najdete pavučiny, stačí je opláchnout pod tekoucí vodou ze sprchy.Pokud se objeví svrab (mikroskopické želvy), měly by být listy ošetřeny roztokem petroleje a mýdla.0,5 dílu petroleje vezme 1 díl mýdla.

Ano, poprvé se zdá, že Meyerova citronová péče je komplikovaná.Ale věř mi - tomu tak není. Pokud jsou splněny všechny požadavky bodu , rostlině se nic nestane a přinese vám mnoho chutných plodů.