Nenápadný houbový pelargonium Anita - nuance pěstování a chovu

Je vzácné najít rostlinu s vysokou dekorativní dekorací, ale zároveň nenáročnou na péči.Jedním z nich je Pelargonium Anita.

Pokud hledáte krásnou květinu, věnujte pozornost této konkrétní rostlině.

Jak vznikla tato odrůda?Jak vypadá?O tomto a dalším se bude hovořit v tomto článku.

Botanický popis a historie výskytu

Pelargonium Anita patří do čeledi Geranium .Patří do odrůd rosebudu, proto má krásné dekorativní pupeny podobné tvaru jako růže.Má vysoké dekorativní vlastnosti a lze jej snadno pěstovat.Pelargonium Anita je uměle pěstovaná odrůda.Ale obecně se růžový pelargonium objevil v důsledku umělé mutace.

Nyní, vzhledem k tomu, že druhové vlastnosti zakořenily, jsou růžové dřeně oddělenou odrůdou zonálního pelargonia, do které patří Anita.

Vzhled a fotografie rostliny

Na výšku může rostlina dosáhnout půl metru .V jedné sezóně se tvoří spousta květenství, což dává křoví nádherný vzhled.Květy rostliny jsou kulaté a pravidelné, s uzavřeným jádrem.Květy světle růžovéstudená barva.Klobouky, které tvoří květiny, jsou poměrně husté a velké.Listy, lesklé a lesklé, dělají z rostlin zvláštní a hodnotné dekorativní vlastnosti.

Má se za to, že květina uvolňuje do ovzduší zvláštní těkavé látky, které ničí patogeny ve vzduchu, čímž příznivě ovlivňují vnitřní klima.

Nuance výsadby

Je třeba poznamenat, že Anita pelargonium lze pěstovat pouze z řízků.Při výsadbě semen nejsou hybridní vlastnosti zděděny, takže obyčejné pelargonium poroste bez vlastností, které jsou vlastní Anita pelargonium.

Pokyny k výsadbě:

 1. Vyberte půdu a kapacitu nezbytnou pro výsadbu.
 2. V nádobě vytvořte otvory pro odvodnění a naplňte půdní směsí.
 3. Připravený stonek vysazený v zemi.
 4. Pravidelně zalévejte a zajistěte dobré osvětlení.Po 2-3 týdnech by měla rostlina kořen a kořen.

Osvětlení

Pro bohaté kvetení vyžadují rostliny dobré osvětlení.Pokud je ve stínu, poroste a kvetení bude krátké.Nicméně, to stojí za to chránit květ před jasným přímým slunečním světlem, protože to může vést k popálení, protože okvětní lístky jsou velmi jemné.

Požadavky na půdu

Výběr správného složení půdy pro Anita pelargonium je důležitý proces .Půda by měla být vysoce výživná a měla by mít dobrou prodyšnost.Nejoptimálnějšíproporce pro půdu jsou následující:

 • trávník - 4 části;
 • rašelinová půda - 2 díly;
 • hrubý písek - 1 díl;
 • jemný perlit - 1 díl;
 • Humus - 2 části.

Pokud není možné nebo si nepřejete připravit půdu sami, můžete použít hotové směsi označené „pro pelargonium“ nebo „pro pelargónie“.

Důležité! Silně okyselená půda není vhodná, kyselost by měla být neutrální nebo mírně kyselá.

Správná péče

Zalévání

Pelargonium Anita miluje mírné zalévání, takže je třeba to udělat podle potřeby .Chcete-li pochopit, kdy je čas na vodu, zkontrolujte prstem půdu - pokud je pokryta suchou kůrou, je třeba rostliny zalévat pod kořenem vodou při pokojové teplotě, dávejte pozor, abyste se nedotkli listů.

V létě se doporučuje zalévat dvakrát v žáru: brzy ráno a večer.V zimě se zalévání zredukuje na jednou týdně, někdy i na dvě.

Listy uschnou z vysychání půdy a kořenový systém bude hniet z nadměrné vlhkosti.

Teplota vzduchu

Optimální teplota pro zařízení je 18 až 25 stupňů Celsia .Pokud Slunce dopadne na květinu v poledne, pak se vyplatí zastínit, aby se zabránilo nepříjemným následkům v podobě popálenin.V létě lze Pelargonium Anita, stejně jako ostatní růžová pelargonia, odebrat venku, ale nedoporučuje se zde udržovat rostlinu pod teplotou 10 stupňů.

V zimě pelargonia musí být zajištěn mír -zajistit teplotní režim asi 10 stupňů, jinak rostlina v květu nemusí dávat pupeny.

Pozor! Pokud se během zimování vyskytují na listech rostliny hnědé skvrny, jedná se o signál příliš nízké teploty, je třeba dát květ na teplejší místo.

Krmení

Pelargonium Anita potřebuje nepřetržité krmení, jedinou výjimkou je spící období - to je zimní období, kdy se rostlina připravuje na nové vegetativní období a je lepší ji nerušit. Na jaře a v létě musí být hnojivo aplikováno jednou za dva týdny .

Nejjednodušší způsob, jak koupit doplňky k přímé spotřebě, je označen „pro pelargónie“ nebo „pro pelargonium“.Pokud existuje přání a schopnost připravit hnojivo sami, pak je třeba vzít v úvahu, že musíte vzít stejné části minerálů - dusík, draslík a hořčík, ale před květem zvyšte obsah draslíku ve složení a snižte dusík.

Zkušení pěstitelé květin doporučují vzít 1 kapku jódu na 1 litr teplé vody k rozkvětu a nalití přes zeď hrnce, aby se zabránilo popálení. Hnojivo pro pelargonium je velmi důležité, ale musí být dodrženo opatření .Pokud začaly listy rostliny žloutnout, jedná se o signál, který ukazuje na potřebu upravit dávku hnojení.

Pelargonium Anita vyžaduje draslík a fosfor pro hojnější a delší kvetení.

Prořezávání

K získání požadovaného tvaru pouzdra je nutné jej pravidelně prořezávat .Na jaře však může být takový postup nebezpečný, protože existuje riziko řezáníkvětenství se tvoří, takže je lepší odříznout pelargonium po odkvětu.Aby se objevily boční větve, je třeba sevřít mladé výhonky, když se na nich objeví 3-4 listy.

Možné škůdce a choroby

Nemoci a léčba: Hniloba stonků a kořenů.Kořen zčerná a hnije, listy jsou bledé, mohou zžloutnout a vadnout.

Důvod: zvýšená vlhkost a snížená kyselost půdy.Řešení:

 1. omezují zálivku;
 2. rovnovážné složení půdy;
 3. ošetřené Fitolavinem, Biporam.

Škůdci: Nebezpečí pro Anitu jsou roztoči a molice a mšice.Insekticidy se používají ke kontrole hmyzu a také k pravidelné inspekci na larvy škůdců.

Vlastnosti šlechtění

Pelargonium Anita může být množeno řízky po celý rok, ale zkušení zahradníci to doporučují od března do července.

Pokyny krok za krokem:

 1. Oddělte polosignifikovanou stopku dlouhou od 5 do 7 cm od matečné rostliny. Nedoporučuje se pořizovat zelené měkké výhonky, protože nebudou kořeny.Musíte řezat sterilním nožem.
 2. Pozemky pro výsadbu je lepší koupit, protože musí být důkladně dezinfikovány.
 3. Vysekané řízky a vložte je do plastového kelímku, ve kterém byl dříve vytvořen otvor pro odvodnění, a byl naplněn hliněnou směsí.Před výsadbou odřízněte všechny listy na spodní části řapíku.
 4. Stopka bude zakořeněna za 2-3 týdny.K voděpotřebovat root podle potřeby.Neztrácejte ze zřetele tak důležitý aspekt, jako je osvětlení.
Důležité! Je zakázáno zakrývat stopku ničím, protože to může vést k rozpadu střelby.
Pokud vás zajímají další druhy pelargonia a odrůdy, přečtěte si o Pak Viva, rokoko, ivy, ve tvaru tulipánu, hvězdná, SOE, červená pandora, růžová, Denise.

Podle několika jednoduchých tipů můžete pěstovat krásnou květinu, která potěší oko krásným kvetením po dlouhou dobu.A co je důležité, Pelargonium Anita nevyžaduje tolik času na odchod.