Nenápadný hybrid amatérského výběru - hrozny Nina, popis odrůdy a její fotografie

Odrůda odrůdy Ninaje hybridní forma amatérské odrůdy révy.Odrůda byla představena teprve nedávno a dosud se jí nepodařilo získat popularitu a je zcela zbytečná.

Tento hrozen je nenáročný a má mnoho hodných pozornosti, jedinečné vlastnosti.

V tomto článku budeme podrobně hovořit o odrůdě Nina, řekněte nám, jaké jsou její vlastnosti, jaké vlastnosti má.Zjistíte také, kolik úsilí je zapotřebí pro úspěšnou kultivaci, na jaké nemoci a choroby je náchylná.Samozřejmě to uvidíte na fotografii.

Co je to za druh?

Nina jestolní odrůda červených hroznů .Vztahuje se k časnému, střednímu nebo střednímu zrání, tj. Od kvetení ledvin po odstranitelnou zralost bobule trvá 125–130 dní.

Současně tyto známé a populární odrůdy dozrávají jako Strashensky, srpen a Blagovest.

Jak to vypadá?

Tato odrůda má velkou růstovou sílu, a pokud je pěstována bez podnoží, může její vlastní kořenyrůst až do výšky 3 m .

Výhonky zrají velmi dobře, shluky jsou velké, válcové, poměrně husté a mohou dosáhnout hmotnosti asi 1 kg.Na jednu střelbu je lepšínechte 1-2 shluky.

Nina má hrozny srovnatelné velikosti s uznávanými vůdci, jako jsou Rumba, Gourmet a Anyuta.

Bobule jsou velmi velké , tmavě červené, téměř vínové s mírně fialovým nádechem, kulaté, o hmotnosti asi 10-12 g.

Buničina je šťavnatá a sladká , s mírnou kyselostí, masitou, velmi chutnou.Kůže je středně hustá, ale při jídle se necítí.Někdy lze pozorovat mírný loupání bobulí.

Tato odrůda je bisexuální a pro hnojení nevyžaduje blízké keře.Potřebujete normalizaci plodin.Na jednom keři nechte 30-40 výhonků nebo 35-50 očí.Z jedné vinice můžete sbírat 4 až 6 kg plodů ročně.

​​
Hrozny nejsou jedinými rostlinami, které stojí za to pěstovat na svém stanovišti.Upozorňujeme na řadu užitečných článků o zahradnictví.Přečtěte si, jak správně pěstovat třešně, hrušky, švestky, červené a černý rybíz.

Fotografie

Na fotografii můžete vidět, jak hrozny této odrůdy vypadají.

Historie výběru

Odrůda chovaná chovatelem- milenec V.I.Krainov v roce 1996 ve městě Novocherkassk.

Získán křížením velmi rané odrůdy hroznů Tomaysky se středně brzy Radiant quiche.

Nina získala největší distribuci na celém území Ukrajiny a na jihu Ruska.Odrůda není příliš slavná, ale již se začala pěstovat v jižních oblastech Běloruska a na některých místech v Uralu.

Mimochodem, rukoustejný chovatel patří ke všem známým odrůdám Victor, Ruby Anniversary a Angelica.

Popis odrůdy Nina

Hrozny Nina lze připsat raným nebo spíše raným až středním odrůdám.V závislosti na oblasti růstu a složení půdy se doba zrání může lišit od 118 do 135 dnů.

Při správné péči je odrůda vysoce sklizenaa v průměru dává, jak již bylo uvedeno, 5 kg bobule z jednoho keře.

Výnos této odrůdy lze porovnat s uznávanými vůdci Rkatsiteli, Výročí Khersonova letního obyvatele a v paměti Dombkovské.

Nina dobře roste na světlých, hlinitých půdách adává přednost teplým a dobře osvětleným místům , nejlépe u zdi domu nebo jiné struktury.Pro Ninu je nejvhodnější formace s více rameny ve tvaru ventilátoru.

Odolnost tohoto hroznu proti mrazu je střední.Odolává mrazům -22 stupňů.Na zimu musí být zakrytý, dokonce i v jižních oblastech.

Nina hrozny nemají rádi zahušťování, nadměrné zalévání a nadměrný obvaz dusíku.

Obecné vlastnosti odrůdy jsou uvedeny v tabulce níže :

] ) ]
Účel odrůdy : tabulka
Doba zrání : časná polovina
Výtěžek : vysoký
Růstová síla pouzdra : intenzivní
Odolnost proti mrazu: -22
Barva bobulí : tmavě červená
Chuť : harmonická
Hmotnost klastru : 500-700 g
Hustota klastru : střední hustota
Hmotnost bobule : 9-12 g
Forma bobule : zaokrouhleno
Odolnost proti chorobám : pro plísně asi 3,5 bodu.Zasažen oidiem.
Při výsadbě na zahradě je důležité vybrat odrůdy různých rostlin tak, aby zrajily po dlouhou dobu a vzájemně se nahrazovaly a potěšily vás co nejdéle.Doporučujeme vám seznámit se s odrůdami třešní, jabloněmi, hruškami, švestkami, černými a červenými rybízemi.

Nemoci a škůdci

Známky hroznového oidia

Pokud nejsou preventivní opatření přijata včas, pakNina je ovlivněna oidiemjeden z prvních .Nemoc je extrémně nebezpečná a obtížně zvládnutelná.

Riziko nákazy plísní je malé , nelze jej však vyloučit.Někdy může tato odrůda získat bakteriální rakovinu a je často napadena škůdci.

Nejnebezpečnějším a nejběžnějším škůdcem je fyloxéra .Méně často může být Nina poškozena vosami a letákem.

Oidium je houbové onemocnění, které postihuje všechny části rostliny.Projevy oidia si můžete všimnout podle vzhledu na listech popela s nepříjemným zápachem.Výhonky, květenství a bobule začnou být ovlivněny o něco později.Nakažené listy a květenství zasychají a padají a bobule začnou praskat,suché a zemřít.

Toto onemocnění se objevuje se zvýšenou vlhkostí, zahušťováním keřů a t + 22–25 ° C.

Jako preventivní opatření je nezbytné zajistit vinici dobré větrání a nejméně třikrát ročně zpracovat fungicidy nebo roztok síry.

Plíseň je odrůda vzácně zasažena, ale nezapomeňte na postřik keře 1% Bordeauxskou tekutinou před a po květu a na začátku zrání bobule.

Bakteriální rakovina je častější a objevuje se jako ošklivý růst na výhoncích.Objevuje se v důsledku infekce v ráně během prořezávání nebo očkování.

Všechny nástrojepoužívané pro plevelování, ořezávání a uvolňování musí být ošetřeny roztokem manganu .Je lepší nedovolit infekci, protožetato nemoc není léčena a může vést ke smrti celého vinice.

Známky hroznové infekce fyloxérou

Prevence takových hroznových chorob, jako antracnózy, bakteriosy nezabrání, chloróza a zarděnka.Přijatá včasná opatření ochrání vaše rostliny.

Při pěstování v teplém klimatuje hlavním „nepřítelem“ hroznů Nina phylloxera .

​​

Častěji najdete kořenové a listové formy tohoto škůdce.

Listová fyloxéra je zřetelně viditelná na spodní straně listu, na níž jsou umístěna vejce.

Porážku kořenové fyloxéry lze zjistit pouze nepřímými příznaky: uschnutím a sušením výhonků a listů.

Neexistují žádné léky pro boj s kořenovým fyloxérem.Pomůže zde pouze úplné zničení všech zasažených keřů.S listovým fyloxerem pomáhá ošetření rostliny speciálními fungicidy.

Hrozny můžete chránit před vosy pomocí speciálních pastí a ničením hnízd sršních hor kolem vinice.

Kmenové hrozny jsou také běžnější v oblastech s teplým podnebím.Housenky tohoto škůdce způsobují značné poškození rostliny.

Jako preventivní opatření je při odstraňování zimního přístřeší nutné odstranit starou kůru z výhonků.A před zabalením na zimu - odstraňte všechny spadané listí a ověsy.Pokud se přesto objeví škůdci, pomůže pouze léčba insekticidy.

Nejen hrozny jsou náchylné k napadení chorobami a škůdci.Jiné zahradnické plodiny mohou také onemocnět a nemoci se často překrývají.Je užitečné vědět, které hruškové choroby a jabloně existují a jak se s nimi vypořádat, a které škůdci ohrožují ovocné stromy.

Závěry

Odrůda Ninaje v péči nenáročná , poměrně mrazuvzdorná v zimním období a nevyžaduje zvláštní znalosti a kultivační zkušenosti.Je vhodný pro přistání na chalupě.Pokud vám neunikne plánované ošetření keře z oidia a škůdců, pak tato nádherná odrůda bude pravidelně přinášet trvale vysoký výnos velmi chutných a krásných bobulí.

Nenáročné odrůdy jsou také Delight Muscat, Fun a Giovanni.

Podívejte se na užitečné video o hroznech Nina: