Nenápadný pohledný - sedum

Stonecropje lidstvu znám po mnoho staletí.

Během této doby se mu podařilo získat mnoho dalších jmen: mladí lidé, králičí zelí, housle, kýlová tráva, horečka a mnoho dalších.

Byl dokonce nazýván „živou vodou“ .Jméno Sedum je často používáno - transliterace z latiny Sedum.

)

Popis

Stonecrop Popis žíravostije typem rodu Stonecrop.Charakteristická je většina funkcí obsažených v jiných představitelích rodu.

Tato bylina, která není vysoká více než 15 cm , má mnoho stonků , masité vejčité listy, rozvětvenékvětenství ze žlutých květů .

V přírodě rostlina obvykle roste ve společnosti - četné rostliny tvoří nízké, ale husté keře.

Oddenek králičího zelí je silný a silný .Díky tomu může rostlina přijímat veškerou potřebnou vlhkost pouze z půdy, a tak roste a rozkvétá na nejsuchlejších a neplodnějších místech.

Foto

Žíravina sedum acre :Stonecrop :


Péče

Stejně jako ostatní příbuzníŽíravina Sedum dokonale přežívá téměř v každém prostředí.

Jediné, co skutečně potřebuje , je sluneční světlo .

Protoo dítě se může postarat i dítě.

Přistání a přesazení

Přistání a péče o žíravou rozchodník je docela jednoduché .

Má jen málo kořenů, o to silnější a silnější, že je lze poškodit jen s velkou touhou.

Během transplantace mohou být ovlivněny pouze listy a květy .Ale naštěstí se to nezmění v nic hrozného - dekorativnost rostliny lze snadno obnovit.

Při výsadbě je vhodné udržovat hliněnou místnost.Rostlina s největší pravděpodobností zakoření v každém případě, ale proč riskovat marně.Navíc je mnohem snazší zachránit hliněnou kouli než ji odstranit.

Příznivým obdobím pro výsadbu (přesazování) je období aktivního růstu, tj. Jaro, léto, předčasný podzim.

Stonecrop nemá rád transplantace.Proto je nutné jej transponovat občas - asi jednou za 5 let.

Půda a hnojiva

Pokud jde o požadavky na půdu, lze všechny druhy sedumu rozdělit do dvou skupin.

První z nich upřednostňuje výživné hlinité půdy .

Druhá, do které patří sedum, není náročná na půdua dokonce se cítí lépe ve špatných podmínkách.Mnoho zahrádkářů potvrzuje, že žíravé sedum pravděpodobně roste v chudé a hlinité půdě.

Při sestavování čisticí směsi se doporučuje omezit písek, popel, malé množství kompostové půdy nebo humusu.Minerální hnojiva nejsou nutná ke zlepšení růstu a jsou dokonce nežádoucí.

Dusíkatá hnojiva mohou urychlit růst rostlin, ale zároveňčas jej oslabit a učinit jej zranitelným vůči nemocem.Zda je nebo není riskovat, záleží na zahradníkovi.

Srostoucím rozchodníkem , jak v květináči, tak na otevřeném terénu, je nutná dobrá drenáž.V jeho nepřítomnosti existuje vysoká pravděpodobnost zátoky, která je pro tuto rostlinu velmi nebezpečná.

Vnitřní sedum přidává do hrnce vrstvu jílu a pro rostliny rostoucí na otevřeném terénu se ornice uvolní a přidá se písek.

Mnoho rozchodníků vyžaduje pravidelné plevelení plevelů , protože vůbec nemohou odolat konkurenci.Výjimkou je sedum caustic.

Vydává jedovatou šťávu, která řeší všechny konflikty na zemi.Z tohoto důvodu byste kromě žíravého kameníka neměli pěstovat žádné rostliny jiného druhu.

Zalévání a vlhkost

Rozchodník , rostoucí, prakticky na čerstvém vzduchu , není třeba zalévat .

Zalévání může být velmi mladou rostlinou ve zvláště suchém období léta.Nadměrná vlhkost je pro rostlinu škodlivá - půda by měla před každým zavlažováním vyschnout.

Vlhkost nehraje při čištění žíraviny velkou roli , protože v přírodě roste v suchých oblastech.Proto rostlina nepotřebuje postřik.

Osvětlení


Jediné, co je náročné, je žíravé louhy - sluneční světlo
.Zařízení by mělo být umístěno na dobře osvětleném místě po celý rok.Pouze za takových podmínek mají listy jasnou barvu a kvetení je možné.

Nedostatečné osvětlení nutí závodnatáhnout se.Dekorativní efekt se ztratí, listy zblednou a kvetení je nepravděpodobné.

Je dobře známo, že prach může zachytit značné množství světla.Aby se zajistilo, že rostlina dostane maximální osvětlení, doporučuje se občas otřít listy z prachu.

Pokud je rostlina držena v domácnosti, okna by se měla pravidelně čistit.Na podzim, během pádu listů, musíte zajistit, aby suché listy ze stromů nezůstávaly na listovích rozchodníků.

Kvetení a prořezávání

Kameník rozkvétá kolem květnaa může skončit v červnu a červenci.Po ukončení květu by se stopky měly seříznout, aby nedošlo k poškození rostliny.

Rostlina nemá rád časté transplantace , ale pokud roste na jednom místě příliš dlouho, začíná ztrácet své dekorativní vlastnosti.Listy padají, výhonky se prodlužují a květy jsou malé a bledé.

Proto musí být během každé transplantace (každých 4-5 let)omlazena rostlina- aby se rozdělila nebo překreslila.

Teplota

Žíravina Sedum patří k nejnáročnějším a nejnáročnějším zástupcům rodu .Dokonce ani v zimě bez sněhu a mrazivých nepotřebují umělé přístřešky, na jaře vždy získají „prodejný stav“.

V létě se kameník cítí skvěle v jakémkoli vedru a suchu.

Propagace

Stejně jako všechny druhy králičího zelí je květák snadno vegetativně množitelský: listy nebo stonky.Nejlepší je řízky na začátku až do poloviny července.

BTentokrát se rostlina cítí skvěle a před pádem je dost času, aby byly řízky dobře zakořeněny a posíleny.

Před výsadbou se řízky suší na chladném místě .Po výsadbě špatně napojena, aby zhutnila půdu mezi rostlinami.

Kromě toho mladí kameníci potřebují útlak, protože na rozdíl od dospělých stále nemohou odolat přímému slunečnímu záření.

Přistání na otevřeném prostranství by mělo být provedeno nejpozději začátkem září.V opačném případě nemusí mít mladý růst čas na zakořenění před začátkem mrazu.

Je vhodné zasadit odřezky žíraviny sedum okamžitě na stálé místo růstu.Jak již bylo zmíněno, rostliny tohoto druhu nemají rádi časté transplantace.

Reprodukce rozchodníků semeny je možná, ale spíše problematická .Propagace vyžaduje skleník a růst je velmi pomalý.Ponoření se provádí po objevení dvou z těchto listů.Stonecrop tímto způsobem roste až po 3 letech.

Dospělí a dostatečně velké rostliny se úspěšně rozmnožují dělením kořenového systému.

Škůdci a nemoci

Stonecrops jsou škůdci zřídka zasaženi.Hmyz se obává rostlin kvůli toxické šťávě.

Pokud se objeví, pak v malém množství, které lze mechanicky zlikvidovat.

K chorobám dochází zřídka, protože chudá a suchá půda, ve které sedum roste žíravě, není pro bakterie a houby příznivá .

Špatné zalévání a vzácnostvrchní obvaz zcela vylučuje výskyt jakéhokoli onemocnění.

Při nesprávném zachování je kořenový systém ovlivněn plísňovými infekcemi a nekrózou .V prvním případě lze rostlinu zachránit: je třeba odstranit nakažené oblasti, posypat uhlíkem místa plátek, sušit rostlinu 24 hodin a transplantovat.Ve druhém případě je možné vrátit rostlinu do života kromě řízků.

Žíravý kameník, který je mimořádně nenáročný , má velkou dekorativní hodnotua často se používá v krajinářství velkých ploch.Je to dobrá alternativa k mnohem více vrtošivým typům zahradních a pokojových rostlin.