Nenápadný roční pelargónie Roberta: popis s fotografiemi, rysy kultivace a možnými problémy

Pěstitelé květin po dlouhou dobu nevěnovali náležitou pozornost zahradním odrůdům pelargónie, a to navzdory jejich přitažlivosti a něžnosti.

V současné době se tyto rostliny široce rozšířily do záhonů a růžových zahrad.To vše je způsobeno tím, že pelargónie jsou v péči velmi nenáročný, ale zároveň velmi neobvyklé az toho neuvěřitelně krásné.A tvrdá práce chovatelů při vývoji nových odrůd nám umožňuje užívat si rozmanitost pelargónií.Tento článek podrobně popisuje Robertův pelargónie.

Botanické vlastnosti a historie výskytu

Tato odrůda reprezentuje jednoleté rostliny .Je prezentován ve formě vzpřímeného keře s poměrně rozlehlými výhonky.Stonky také rostou rovně, dosahují výšky asi 20-30 centimetrů, všechny jsou proraženy tvrdou hromádkou, skládající se z červených žlázovitých vlasů.Díky této hromádce se stonky zdají trochu načervenalé a načechrané.

Toto je rostlina přírodního původu.Roste v listnatých lesích a roklích střední a východní Evropy a také v některých regionech Ruskapreference pro vlhké a zastíněné oblasti.Robertův pelargónie najdete na vlhkých kamenech Kavkazu a na alpských loukách Himalájí.Někdy to může růst v prasklinách stromů, které jsou pokryty mechem.

Popis vzhledu

Z výtoku kořenů vycházejí dobře vyřezané listové destičky světle zelené barvy ve tvaru kosatce.Na každém stopce je jeden květ pupenu, jehož barva je světle růžová.Samotná květina má malou velikost - průměr jen pár centimetrů.Okvětní lístky jsou mírně zaoblené.

Robertova Geranium se vyznačuje specifickou vůní , která je poměrně výrazná.Otevřené pupeny stojí od června do července.Po procesu květu semena dozrávají a rozptylují se v průběhu srpna, což rostlině poskytuje samovysetí.Příští rok vylíhnou téměř všechna semínka a zakryjí místo nějakým kobercem.

Na podzim získává rostlina neobvyklý odstín oranžovozelené barvy, který přidává určité zdokonalení pelargónie.

Nápověda! Robertova Geranium nemá své vlastní podskupiny.

Foto

Zde vidíte fotografie pelargónů:


Přistání: pravidla,tipy a pokyny

Výběr místa a osvětlení

Jelikož je přírodním prostředím Roberta Geraniuma listnaté lesy, je tato rostlina náchylnější k částečnému stínu.Je důležité zabránit přímému slunečnímu záření dosáhnout povrchu květu - to může být škodlivé pro něj.Je lepší, když slunce osvětluje ráno pelargónienebo ve večerních hodinách a v žáru toho byla v částečném stínu.

Silné větry a malé teplotní rozdíly nepoškozují rostlinu, protože je určena k růstu na volném prostranství a ztvrdlá vlivy počasí.

Požadavky na půdu

K dosažení plného růstu a rozvojeje nezbytné poskytnout Robertovi pelargónie dobře uvolněnou půdu , která musí být také výživná.Před výsadbou je nutné se postarat o drenážní vrstvu, která bude chránit rostlinu před stagnací vlhkosti.Vzhledem k tomu, bažina v kombinaci s nízkými teplotami může zničit i ty kořeněné květiny.

Jak se starat?

 1. Na začátku jara by měla být půda dobře uvolněna a hnojena dřevním popílkem.
 2. Okamžitě po výsadbě jsou pelargónie hojně napojena a často tak, aby kořeny začaly.
 3. Následně se půda podle potřeby zvlhčí - obvykle každé dva až tři dny.Po zalévání musíte zeminu opět uvolnit, aby se nevytvořila suchá kůra, která by narušovala cirkulaci vzduchu.Zalévání by mělo být způsobilé - nepřivádějte půdu do sucha.

  Na konci jara je nutné poměrně často a pečlivě plevelit plochu, kde se pěstuje Geranium, aby zbytečná tráva nezanesla první výhonky okrasných rostlin.

 4. Jednou za sezónu musíte prořezat staré výhonky, abyste obnovili celou rostlinu.To umožní rostlině nejen omladit, ale možná také začít znovu kvetnout.
 5. Je žádoucí udržovat průměrnou teplotu vzduchu naběhem vývoje Robertových pelargónií, ve velmi horkých dnech, stříkejte květ tak, aby jeho pozemní části nevyschly.
 6. Vlhkost by měla být také udržována na průměrných úrovních.
 7. Za účelem prodloužení květu je třeba rostliny hnojit každé dva týdny.K tomu můžete použít jak nakoupené léky, tak domácí výrobky.

Časté nemoci a škůdci

Zahradní rostliny jsou velmi kalené, a proto jsou náchylné k chorobám.Nejběžnější z nich jsou plísně a špinění.

 • Múčnatka- zdravá rostlina je ovlivněna jinými nemocnými květinami, infikovanou půdou nebo hmyzími vektory.Pokud je nemoc na úrovni poškození pouze jednotlivých listových destiček, stačí se jich zbavit a zbytek zdravé části rostliny ošetřit antimykotikem.

  Když jsou ale stádia pokročilá, Robertův nemocný pelargónie by měl být v karanténě od všech ostatních květů, všechny poškozené části by měly být odstraněny a zbývající by měly být postříkány koloidní sírou (lze ji prodávat ve formě prášku nebo hotového roztoku).V takových situacích dobře pomáhá roztok Bordeauxovy tekutiny (0,5%).

 • Brown spotting .Příčinou je plísňová infekce.Obzvláště běžné ve vlhkém a vlhkém počasí.Takové nemoci je nejlépe předcházet než léčit.Chcete-li to provést, včasodstranit plevele a vadné části samotné rostliny.Také se ujistěte, že během celého vývoje je zachována dobrá drenážní vrstva.
  Je velmi důležité zabránit stagnaci vody a tvorbě bažin.V případě porážky pelargónie hnědými skvrnami jsou postižené oblasti odstraněny a zdravé oblasti ošetřeny fungicidními přípravky.

Často nestačí jedno ošetření .Zkušení pěstitelé květin proto tráví několik z nich přestávkou na jeden týden.

Na škůdce mohou mšice (včetně molic), housenky a klíšťata napadnout Robertova pelargónie.V tomto případě na záchranu přijdou insekticidní roztoky nebo stejné mýdlo nebo aerosoly se speciálními oleji.Ukázali se jako účinné léky: Iskra, Komandor nebo Actelik.

Propagační vlastnosti

Robertův pelargónie se šíří osivem .Na konci květu zraje semena v krabici, která po samostříkání na celé místo a ročním hojném rozkvětu.V některých situacích je obtížné zbavit se takové rostliny, je-li to žádoucí, množí se tak široce a rychle, že se někdy změní v nepříjemné plevele.

Tato odrůda pelargónie je velmi odolná vůči nepříznivému počasí, zejména vůči silným mrazům, díky čemuž je prakticky „nezničitelná“.

Robert's Geranium má schopnost rychle růst, což následně inhibuje růst plevelů.

Jak pěstovat semena?

Sklizená semena mohou být oseta ihned po sběru .Pak se objeví zimaprvní výhonky.Ale je nejlepší to udělat blíže k začátku zimy.V tom, na začátku jara, kdy je nebezpečí silných mrazů, můžete získat první sazenice a zasadit je na otevřeném prostranství.Ale pokud se vám to nepodaří před jarem, pak můžete zasadit semeno v dubnu, ale pak sazenice a kvetení se trochu zpozdí.

Pokyn:

 1. Připravte substrát z rašeliny, humusu a kompostu.To vše se bere ve stejné výši.
 2. Semena zasejte do nádoby s půdou.
 3. Vrchní část se sklem nebo průhlednou fólií.Nechte je, dokud se první výhonky neobjeví v klíčcích.
 4. Jakmile na sazenicích vyrostou nejméně čtyři listy listů, ponoří se do jednotlivých nádob, které by měly mít průměr asi 6 až 7 centimetrů.
 5. Opevněné květiny se přesunou na otevřené prostranství.
Robertův Geranium je skvělý pro pěstování na skalnatém terénu.Doma se často používá na alpských skluzavkách nebo na místech, kde potřebujete pokrýt holé oblasti.
Úžasná rostlina, kterou lze pěstovat na parapetu a na zahradě, je pelargónie.Květina je známá širokou paletou odrůd a druhů.V řadě článků si můžete přečíst o hybridech odrůdy andělů, o zajímavých plénech pelargónie, o tom, jak dobré Max Fry, o dlouhodobých ve tvaru Pion ], naučte se, jak se starat o voňavé a voňavé Citron, jak pěstovat růže-jako a kvetoucí celé léto Rosanna, stejně jako o záhadném černý pelargonie.

Dekorativní a nenáročný na pěstování činí Robertův pelargónie velmi oblíbeným u pěstitelů květin, jak začátečníků, tak profesionálů.Díky schopnosti samočinného výsevu je tato rostlina nejen přitažlivá, ale také dostupná pro mnohé.