Neobvyklá dekorace vaší zahrady nebo skleníku - Crassula

Crassulaceae Crassula- jediný druh z čeledi Crassulaceae, který nemá charakteristické znaky.Nemá výrazný kmen stromu a zaoblené masité listy, ale to ovlivnilo dekorativní hodnotu květu.

Popis rostliny

]

Blechovitá crassulase nápadně lišíod vzhledu jejích příbuzných.Rostlinapostrádá stoneka četné rovné stonky jsou zcela pokryty malými šupinatými listy trojúhelníkového tvaru.Na stoncích jsou uspořádány do 4 řad, díky čemuž vypadá jako čtyřstěn.Barva okvětních lístků se liší od šťavnaté zelené do nažloutlé, v některých případech jsou po okraji natřeny červeně.Listy ve spodní části stonku se postupem času stávají šedavé.

Výhonky květů jsou vztyčené, s maximální výškou 25 cm. Postupem času si lehnou a mohou zakořenit, když přicházejí do styku s půdou.Zarostlé keře Crassula mellitus často visí přes okraj hrnce.Díky tomu se rostlina často používá jako ampel.Kromě toho byla květina široce používánajako kultura půdního obalu .

Kvetoucíkvetoucí krasavicezřídkaa podléhají pouze zbytkové sezóně.Po zimování(v lednu až březnu) se na stoncích objevují voňavé nažloutlé květy.Kvetení pokračuje asi 4 týdny, ale tento jev nepředstavuje dekorativní hodnotu, protože pupeny jsou příliš malé a jednoduché tvaru.

Transplantace

Půdapro rostlinuje vybránastejným způsobem jako pro většinusukulenty.Zahrnuje travnatou zemi, písek a vermikulit.Díky drobivosti, výživě a nízké kapacitě vlhkosti tato půdní směs přispívá k normálnímu růstu tuku, ale zároveň chrání křehké kořeny rostliny před rozpadem v důsledku nadměrné vlhkosti.

Je třeba transplantovat tukovou tukovou ženu , když její kořeny naplní celý hrnec sebou.Ve skutečnosti by to nemělo být transplantováno, ale pečlivě přemístěno do nového kontejneru, aniž by došlo ke zničení staré hliněné hrudky.Kořeny všech druhů crassulaceae jsou křehké a křehké a při četných zraněních se rostlina může ve vývoji zpomalit.Mezera mezi hrudkou půdy a stěnami hrnce je pokryta čerstvou půdou pro sukulenty, poté je rostlina napojena a umístěna blíže ke světlu.

Péče o rostlinu

Crassula ve tvaru flórynení pro domácí péči Crassulanáročná.Zalévání rostlin je vzácné, ale hojné. U dospělé rostliny postačí jedno zalévání za měsíc. Je důležité zajistit, aby voda v hrnci nestagnovala.Aby se zabránilo nadměrnému zvlhčení, je v nádrži uspořádána silná drenáž velkých střepů.Mezi zalévání by měla půda úplněvyschnout.V zimě je zalévání omezeno na jednou za 1,5 měsíce.je důležité sledovat stav stonků a listů: při prvním náznaku vadnutí je důležité květinu ihned zalévat.

Švestkovitá crassulaceae zachází dobře s obvazem. Nejlépe se kombinují s zaléváním na jaře a v létě.
​​

Jako hnojivo se doporučuje používat komplexy pro sukulenty nebo univerzální směsi pro pokojové okrasné a listnaté rostliny.V období podzim-zima květina nepotřebuje hnojení.

Tlustá žena nevyžaduje osvětlení, ale je lepší ji umístit na místa, kde je vystaveno alespoň 8 hodin slunečního světla.

Za těchto podmínek stébla a listy krassula se sytí zeleně a stávají se šťavnatějšími.V létě lze květinu vyjmout na zahradu nebo na balkon.V tomto případě se doporučuje umístit hrnec s rostlinou do stínu jiných květů, aby nebyl na přímém slunci déle než 3 hodiny v řadě.Faktem je, že malé sukulentní listy Crassulaceae mohou být spáleny sluncem, díky čemuž květina ztratí své dekorativní vlastnosti.

Teplotní režimpro rostlinuse neliší od ostatních pokojových květů .Během období aktivního růstu Crassula preferuje mírnou (ne vyšší než 25 a ne nižší než 20 °) teplotu.Během nečinného období, počínaje koncem listopadu, je nutné postupně snižovat teplotu na 10-15 stupňů.Současně by osvětlení mělo zůstat vysoké.

Rozmnožování


Načechrané Crassula se reprodukuje třemizpůsoby: řízky, vrstvení a rozdělení dospělého keře.K rozmnožování květů řízky stačí umístit větvičku odebranou z rostliny do půdy.Není nutné předběžně zpracovávat nebo sušit stopku.Hrubá vůněje tak houževnatá , že často střílí, odlomená nedbalostí a zůstává v květináči, zakoření bez pomoci a řádné péče.

Vrstvy na crassule jsou také kulové.Jak výhonky rostou, některé z nich umírají a vytvářejí kořeny v místě kontaktu s půdou.Při další transplantaci rostliny můžete takové výhonky jemně oddělit na místě s kořeny a zasadit je do samostatného květináče.Podobně se květina šíří metodou dělení keře.Je důležité vybrat kapacitu odpovídající velikosti kořenového systému.V nadměrném květináči se kořeny lupy mohou hnít.

Nejlepším obdobím pro propagaci rostliny je jaro nebo konec zimy.

Všimněte si, že během květu nemusí být květ přesazen.Je lepší počkat, až na něj nezůstanou žádné pupeny a nové výhonky porostou.

Problémy s pěstováním

Péče o domácí Crassula pylori nevyžaduje velkou pozornost , protoženení náchylný k napadení škůdci a virovými chorobamitypickými pro pokojové rostliny.Jediným problémem, s nímž se pěstitel může setkat, je rozpad kořenového systému v důsledku nadměrné vlhkosti půdy.Vvzhled tmavých měkkých skvrn na základně výhonků, doporučuje se snížit zalévání a odstranit poškozené stonky.Kromě toho může být třeba rostliny přesadit do čerstvé půdy.

Crassula je plaiformní a dobře koexistuje s jinými rostlinami. Často se pěstuje společně s dalšími tlustými dívkami nebo kaktusy, které vyžadují podobné podmínky.Dlouhou životností tento druh Crassul předčí své příbuzné.Při správné péči může květina přežít nejméně deset let.

Fotografie

Dále uvidíte fotografii Platypus Platypus:

)

Užitečné video

Více o péči o strom peněz: