Neobvyklé plemeno slepičích vajec - Ancona

Kuřata Ancona patří k vaječnému typu kuřat.Spěchají krásně a dávají více než 150 vajíček ročně.Kromě toho má toto plemeno kuřat neobvyklé skvrnité peří.Z tohoto důvodu se často vyskytuje ve sbírkách nadšených chovatelů.

Ankony byly získány po křížení původních italských plemen s bílým a černým peřím.Chovatelé podílející se na chovu nového plemene žili v blízkosti přístavu Ancona, takže toto plemeno má takové jméno.

Následně z tohoto přístavu přišly slepice do Anglie.Podle některých historických zpráv se to stalo v roce 1851.V roce 1888 z Anglie tyto slepice přišly do Spojených států.

Někteří němečtí chovatelé je mylně nazývají Speckled Leggorn.Ve skutečnosti jsou kuřata Ancona nezávislým plemenem, které má své vlastní vlastnosti.Některé z nich se výrazně liší od rysů leggornů .

Popis plemene Ancona

Ancona jsou velcí ptáci střední výšky.Především se vyznačují jedinečnou skvrnitou barvou: na černé nebo šedé peří jsou jasně vidět bílé tečky.

Mají pravoúhlé tělo, které je umístěno v malém úhlu vzhledem k zemi.Tělo Anconova nevypadá úhlově, protože svěží strakatépeří zcela skryje všechny formy slepic.

Zadek je malý, ale široký.Padají na něj dlouhé peří z krku, které může být černé nebo šedé.Krk je středně dlouhý a nemá příliš velkou hlavu.Na něm jsou malé červené nebo oranžově červené oči.

Tvář ptáka, hřeben a jehnědy jsou malovány šarlatové.Náušnice jsou protáhlé, na koncích zaoblené.V kohoutcích jsou větší.Zobák je jasně žlutý.

Hřeben slepic může ležet na jedné straně, ale pro kohoutky naopak stojí rovně.Na hřebenu můžete počítat od 4 do 6 zubů.Ušní uši u některých jedinců mohou být černé, zatímco u jiných mohou být světlé nebo bílé.

Nezáleží na tom, jak to vypadá Trpaslík Kokhinkhin na fotografii, v životě je ještě krásnější.

Hledáte informace o chovném kuřecím masu Pantsirevskaya?Takže je tady: https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/myaso-yaichnye/pantsirevskie.html.

Ocas Ancons je úžasný.V kohoutcích má dlouhé a zaoblené copánky tmavé nebo světlé barvy.U kuřat to není tak velké, ale stojí stejně rovně.Křídla těsně přiléhají k tělu.Díky velkolepému peří se „úplně utopí“ v těle ptáka.Nohy jsou jasně žluté, prsty jsou široké.

Vlastnosti

Ancona je silné a pohyblivé plemeno kuřat.Tito ptáci rádi tráví většinu času na procházce, takže před přemístěním hospodářských zvířat musíte vybavit prostorný dvůr, kde ptáci budou hledat krmivo a padající zrna pro sebe.

Slepice dokonaleodolávají ruské zimě a silnému letnímu vedru .Z tohoto důvodudrůbežárna nebo voliéra, ve které bude pták držen, může být volitelně nezahřívána.V zimě je však vhodné krmit ptáky vitamíny.

Kuřata Ancona jsou také velmi klidná a flexibilní.Rychle si zvykli na svého pána a stali se zkrotnými ptáky.Snadno vycházejí s jinou drůbeží a zvířaty.Ani kohouti nebojují se zástupci jiných plemen.

Kuřata mají bohužel své vlastní významné nedostatky.Stejně jako mnoho vaječných plemen má i Ancon špatně vyvinutý instinkt pro inkubaci.Z tohoto důvodu si chovatel musí koupit inkubátor zvlášť, jinak se kuřata prakticky nevylíhnou.

Navíc pták letí dost dobře.Aby nemohli letět daleko za pěší dvůr, je nutné vybavit baldachýn nebo vytvořit nádvoří pod baldachýnem hustých stromů.

​​

Údržba a pěstování

Kuřata jsou již dlouho známá svou činností, a proto je třeba je držet v otevřeném prostoru.

Většinu času ptáci chodí kolem dvora , hledají-li hmyz.Jdou do svého domu nebo voliéry, jen aby si odpočinuli nebo schovali se před počasím.

Nejlepší volbou pro klidnou zahradu by byla zahrada.V zahradě jsou zpravidla vysoké stromy, které nedovolují létat masivním kuřat daleko.Stojí za zmínku, že Ancons může létat až do výšky 2 metrů.

Pokud pozemek nemá zahradu a malý pozemek se stromy, měl by být pro hospodářská zvířata upraven přístřešek nebo vysoký plot.Budezasahují do volného pohybu ptáků a pomáhají je také chránit před dravci.

Tolerují dobře každou zimu, ale mají jednuzranitelnou část těla - hřeben .Při silném nachlazení může čelit omrzlinám, takže se majitel hospodářských zvířat musí předem starat o bezpečnost ptáků.

Za tímto účelem je třeba hřebeny kohoutů a slepic ošetřit vazelínkou.Vytváří na nich spolehlivý film, který bude chránit jemnou pokožku hřebenu před působením mrazu a studeného větru.

Chov těchto kuřat je poněkud komplikovaný.Faktem je, že kuřata Ancon jsou velmi chudými slepicemi, takže majitel stránek si musí předem zakoupit inkubátor.Na moderním trhu zemědělské techniky najdete dobré možnosti pro zařízení od zahraničních výrobců i z ruštiny.

Kuřata mají hmotnost v rozmezí 1,8–2,2 kg a samci mají hmotnost 2,2–2,8 kg. Produkce vajec se pohybuje od 120 do 180 vajec ročně (produkce vajec u různých jedinců se může lišit)..Vejce mají lehkou skořápku.Pro inkubaci jsou vhodné vzorky o hmotnosti vyšší než 50 g. Průměrná míra přežití mladých a dospělých ptáků je 95%.

Kde mohu získat kuřata v Rusku

Ancona se zabývá prodejem mladých a dospělých slepic, násadových vajec a jednodenních kuřat, “ Bird Village ] “.Farma se nachází v oblasti Jaroslavl v ekologicky čisté oblasti, pouhých 140 km od Moskvy.

Chcete-li aktualizovat aktuální informace o přítomnosti vajec, kuřat a dospělých ptáků, zavolejte na číslo +7 (916) 795-66-55.

Analogy

Toto plemeno lze nahradit vysoce produkčními kuřaty Leggorn.Podíleli se na chovu Ankonů.Toto plemeno může snášet až 300 vajec ročně.

Ani toto číslo však není limitem, protože vždy existují rekordní jednotlivci.Díky takové vysoké produktivitě vajec jsou taková kuřata často chována v průmyslovém měřítku.

Závěr

Kuřata Ancona mají dobrou produktivitu vajec, ale zemědělci je pěstují nejen pro vejce.K dobré produktivitě vajec se přidává neobvyklá skvrnitá peří a přátelská dispozice, která vám umožní získat tyto ptáky jako ozdobné domácí mazlíčky v zemi.