Neobvyklé plemeno, v Rusku vzácné - andaluská modrá

Mezi nadšenými chovateli mají zvláštní význam vzácná plemena kuřat, jako je andaluská modrá.Vyznačují se neobvyklým vzhledem a dobrou produktivitou.Toto plemeno je obtížné najít na sousedním dvoře, takže se mnoho chovatelů snaží stát se šťastnými majiteli alespoň malého skotu andaluských modrých kuřat.

Andaluská modrá kuřata byla poprvé získána ve Španělsku.K jejich chovu byly použity černé a bílé nezletilé, které byly kříženy s modrými bojovými kohouti.To bylo provedeno za účelem získání krásné modré barvy s dobrou produktivitou masa a vajec.

Nyní je toto plemeno kuřat chováno pouze na území rodokmenů.Profesionální chovatelé se snaží udržovat skot drůbeže, protože je to pro genetiky jistý genetický zájem.

Popis plemene Andaluská modrá

Kohouti Andaluská modrá mají dlouhé, silné a velmi krásné tělo.Má protáhlou a širokou hlavu s velkým konvexním čelem.Zobák kohouta je velmi silný, směrem ke konci mírně ohnutý, šedě natřený.

Hřeben kohouta je jednoduchý, velmi velký a rovný.Zuby jsou na něm jasně viditelné.Tvář ptáka je pokryta krátkým štětinovým peřím, má červenou barvu.Oči mohou být hnědé nebo žluto-červené.Ušní uši jsou oválné ve světlé barvě.Kohoutkové náušnice jsou dlouhé a široké, ale velmi jemné na dotek.

Krk kohouta je podlouhlý, mírně se ohýbající směrem k hlavě.Hrudník je plný a široký, dobře zaoblený.Zadní část je široká, ale má mírný sklon k ocasu.Potažené hustým peřím.

Křídla jsou dlouhá, vysoko postavená, téměř na zadní straně ptáka.Dobře přiléhají k tělu kohouta.Ocas je velmi dobře vyvinut, mírně se ohýbá dozadu.U andaluského modrého kohouta jsou jasně vidět dlouhé copánky.

Paličky tohoto plemene kuře jsou velmi dlouhé a silné.Metatarsus jsou tak dlouhé, ale ne černé.Malované břidlicově modrou a u mladých zvířat - černé.Čtyři prsty, všechny mají stejnou barvu jako metatarz.

Andaluské kuře modrého plemene se vyznačuje hřebenem na jeho boku.Všechny ostatní znaky plemene, kromě hlavního genitálu, jsou stejné jako u kohouta.

Nepřijatelnými vadami plemenejsou jakékoli malformace hřebenu, drsný povrch ušních lalůček, přítomnost světle bílého povlaku na obličeji a také bílé nohy dospělého ptáka.

Hrubé nedostatkyplemene se považují za úplnou absenci vzoru na peřích kuřat, příliš strmý ocas, zakřivený a přeložený hřeben.Také nepřijatelnými příznaky jsou bledá tvář, zcela černé peří a mírně červený plakpeří.

Funkce

Andaluské plemeno kuřat přitahuje chovatele svou neobvyklou barvou.Modré peří bylo dlouho oceňováno mezi milovníky kuřat, takže toto plemeno zůstává poptávkou profesionálních farmářů a chovatelů.Takové kuřese může snadno stát ideální ozdobou pro jakýkoli soukromý dvůr , takže se dobře hodí pro malé plochy nebo soukromý dům.

Tato kuřata se vyznačují relativně dobrým snášením vajec.Mohou snášet až 180 vajec ročně.Jedná se o poměrně velké množství, jako u plemene masa a vajec s ozdobným vzhledem.Andaluská kuřata jsou navíc nejlepším zdrojem něžného masa.

Bohužel je mateřský instinkt u slepic tohoto plemene velmi špatně vyvinut.Tato skutečnost brání normálnímu chovu plemene mezi amatéry, proto je lepší se s ním vypořádat pro profesionály, kteří svou práci opravdu znají.

Údržba a pěstování

Zvláštní pozornost by měla být věnována výživě mladých zvířat.Kuřata tohoto plemene se dobře hodí k jídlu velkého množství krmiva s vysokým obsahem bílkovin.Proto mohou být nakrmeny jakýmkoli odpadem z mlýna a obilovin, masem zbývajícím na šrot, malými bramborami, kořenovými plodinami a zelenými zeleními.V tomto případě musí kuřata nutně dostat až 30 g čerstvých bylin na hlavu a den.

Andaluská kuřata musí být krmena různě v různých ročních obdobích .V létě může být pták krmen mokrými směsmi obsahujícími velké množství zelených nečistot.V zimě se kuřata nejlépe krmí kombinovanými krmivy s travní moučkou.Typicky se takové krmivo připravuje na vodě nebo vývaru z masa nebo rybího odpadu.

Při krmení mladých zvířat tohoto plemene mokrým krmivem je třeba dbát na to, aby kuřata mohla jíst celé jídlo za půl hodiny.Pokud jedí „rmut“ rychleji, může se zvýšit množství krmiva.Pokud zbytky krmiva nadále leží v krmítkách, musí být odstraněno, protože vlhké krmivo je ideálním prostředím pro množení různých patogenních bakterií.

Dominantní kuře nemá takové zjevné vnější rysy, jako je plemeno, které zvažujeme.Dominanti však mají své výhody.

Vše o takovém nebezpečném onemocnění, jako je hemofilie u ptáků, je uvedeno na následující stránce: https://selo.guru/ptitsa/kury/bolezni/k-virusnye/gemofilez.html.

Úplnost krmení lze kontrolovat hmotností mladých zvířat.Ve věku jednoho měsíce by měl dosáhnout 250 g, 3 měsíce - 1,2 - 1,3 kg, 150 dnů - 2 kg.Pokud kuřata zaostávají v hmotnosti, znamená to, že nedostávají dostatek potravy nebo nemají bílkoviny.

Zbytek andaluských kuřat je velmi podobný zbytku jiných plemen masa a vajec.

Vlastnosti

Živá hmotnost kuřat je v průměru 2 kg a kohouti - 2,5 kg.Toto plemeno kuřat v prvním roce své produktivity může produkovat až 180 vajec.Zároveň jsou vejce značně velká: jejich hmotnost prakticky dosahuje 60 g.

Kuřata dosáhla puberty ve věku šesti měsíců, takže se jim podařilo snášet mnoho vajec.Průměrmíra přežití mladých zvířat je 93% a u dospělých 87%.

Kde si mohu koupit v Rusku?

  • Na farmě „ Kurkurovo “ si můžete koupit kuřata, inkubační vejce a dokonce i připravená těla jatečných andaluských slepic.Nachází se v moskevském regionu, Lykhovitského okrese, vesnici Kyrovo, 33. Můžete zde také vidět slepice jiných plemen.Aktuální ceny a dostupnost ptáků zjistíte telefonicky +7 (985) 200-70-00.
  • Také toto plemeno kuřat lze zakoupit v soukromé domácnosti „ Merry pockmark “.Nachází se ve městě Kurgan na ulici Omskaya, 144. Skutečné náklady na násadová vejce a jednodenní kuřata můžete zjistit na tel. Čísle +7 (919) 575-16-61.
  • Násadová násadová vejce Andaluského modrého plemene se prodávají „ Bird Village “.Farma se nachází v oblasti Jaroslavl, 140 km od Moskvy.Dostupnost vajec můžete objasnit voláním na +7 (916) 795-66-55.

Analogy

Analog plemene lze nazvat Menší slepice.Byli zvyklí na získání andaluského modrého plemene.Jejich chov prováděli chovatelé na ostrovech Středozemního moře.Pták roste rychle a dává velké množství vajíček, ale je těžké ho udržet.Toto středomořské plemeno kuřat netoleruje drsné zimy, takže potřebuje spolehlivý dům.Mělo by být dobře zahřáté, aby ptáci netrpěli konstantní podchlazení.

Video

Toto plemeno se můžete lépe seznámit sledováním krátkého videoklipu:

Závěr

Andaluské modré plemeno kuřat je velmi zajímavé pro milovníky neobvyklých kuřat.Ptáci tohoto plemene mají neobvyklou barvu peří, dobrou produkci vajec a dobré maso.Neprofesionálové však mohou mít problémy s chovem plemene, protože mateřský instinkt je u plemenných slepic špatně vyvinut.