Neokázalá a chutná odrůda "Black Raven"

Tento pohledný muž s brilantními plody obsazení v měsíčním světle zcela žije až do svého jména.

Je to skutečný poklad pro ty, kteří chtějí mít hrozny s dobrou, ne primitivní chutí a kteří by nebyli zvlášť rozmarní zároveň.

Opravdu ani mrazy ani vosy nejsou pro Black Raven hrozné.Co jiného byste o něm měli vědět?

Co je to za druh?

Černý havran je hybridní stolní poddruh černých hroznů. Období zráníje velmi brzy.Sklizeň lze sklízet na konci července nebo začátkem srpna.

Mezi černými odrůdami jsou také známy Moldavsko, Black Finger a Bull's Eye.

Používá sezpravidla v lihovinách, džemech, kompótech, hroznové vodce, někdy ve směsi stolních vín.Black Raven má čerstvě hedvábnou příchuť, kterou ne každý má rád.

Chuťnení „otevírací“, ale v žádném případě primitivní - ovocná, s mírnou kyselostí, aromatická.

Bobule nehnijí, nepraskají v dešti, „dobře snášejí“ transport a skladování.To může pověsit na keř na dlouhou dobu hromadit cukr.

Bobule Leah, Dlouho očekávané a Arkady mají stejné vlastnosti.

Berry se nedoporučuje.Je příliš brzy na natáčení - je malován brzy, ale chuť na konci léta je stále docela kyselá, a proto mnozí mají dojem „špatné chuti“ Černého havrana.

Nejlepší je sklízet na začátku září, kdy ovoce již dobře nashromáždilo cukr.

Hrozny Black Raven: popis odrůdy

Bush je velmi silný skutečný hrdina.Banda nadprůměrné velikosti, volná, vážící až jeden a půl kilogramu, téměř žádný hrášek.

Velké klastry se mohou pochlubit původními, nadšením a Bazhenem.

Bobule jsou ve tvaru vejce, černé, s charakteristickým plaketem bílého měsíce, velmi velké - 14-20 g.

Kůže je hustá, silná, dřeň je šťavnatá, svěží, sladká a kyselá.Bisexuální květiny.Květenství jsou silné, velké.

List tmavě zelené barvy, zaoblený, středně řezaný.Zralé střílení čokoládového stínu v červené barvě.Stébla jsou světle zelená, odolná.

Fotografie

Podrobnější pohled na hrozny Black Raven lze vidět na fotografii:

Historie výběru

Černý havran vděčí za své narození amatérskému chovateliA.A.Golub .

Původ tohoto poddruhu je téměř vojenským tajemstvím: mateřská forma Victoria byla opylována směsí pylu.Co bylo zahrnuto v této směsi - původce není rozpoznán.

Jedna věc je jasná: chovatel si stanovil cíl vytvořit hybridní formu, která by se dobře zakořenila, nelišila se v nejprimitivnější chuti, a bylo s tím méně problémů.

Černý havran není mocrozšířený, nalezený hlavně na Ukrajině, Moldavsku, Krasnodar území.

Charakteristika

Černý havran je velmi mladý poddruh a je příliš brzy mluvit o jeho přesných vlastnostech.

Mezi mladými odrůdami Korolek, v paměti Dženeyeva a Rosmus jsou již docela dobře známy.

Podle stávajících recenzí zemědělcůnení tato odrůda příliš produktivní, má ráda minerální hnojiva , jakož i vrchní obvazy ve formě kuřecích trusů, popela.Dobře reaguje na zalévání.

Je předčasné činit prohlášení týkající se prořezávání.Deklarovaná odolnost proti padlí oidium a plísním ) a hnilobě je vysoká.

V současné době se zkouší odolnost proti mrazu a další vlastnosti, ale jedna věc je jasná -nemá rády mrazy a drsné zimy , budete je muset pokrýt.

Útoky na vosy se nebojí.O rezistenci na fyloxeru se jedná.

Nemoci a škůdci

Podle prohlášení se Černý havran nebojí houbových neštěstí a jiných chorob hroznů.Potvrzují to četná svědectví zemědělců.Vosy to neberou vůbec.

Ptáci - určitě.Pevné bariéry ze sítě s malými buňkami z nich uchrání bobule.

Není rybolov - ptáci v tak zmateném, bojujícím a brzy umírajícím.

Do jaké míry může Black Raven odolat fyloxere - problém nebyl dosud vyřešen.Prevence a další ochrana proti ní v žádném případě neublíží.Kromě toho není tak snadné tuto metlu vynést.

Proti fyloxere se používá postřik roztokem sírouhlíku - v ideálním případě by dávka měla být tři sta nebo čtyři sta krychlový cm.na metr čtvereční.To je, kolik parazitů zemřelo, a ostatní se nepřiblížili.

Jed by měl mšice zabíjet, nejen je vystrašit.Faktem však je, že sirník uhlíku ničí i samotný keř.Tady je čas si zapamatovat pravidlo - z těchto dvou zla by mělo být vybráno méně.

Jak praví pěstitelé vína, je pravda, že 80 „kostek“ na metr čtvereční je dost dobrý pro dobrý účinek - zatímco keř má šanci na přežití.

The Black Raven - hrozny nezanedbatelné.Ahoj.Vzhledem k tomu, že jeho vlastnosti, a tedy i jeho přednosti, jsou v současné době testovány.

Je nesporné, že se tato odrůda nebojí bakterií, mrazu a, což je důležité, vosy.Začátečníci, kteří se rozhodli pro tuto konkrétní třídu jako začátek, učinili správnou volbu - je velmi nenáročný, není obtížné pokrýt zimu a její chuť je docela zajímavá, s nápadným odstínem moruše.

Takové odrůdy jako Ruta, Čokoláda a Glow se mohou chlubit neobvyklou chutí.

Aby hrozny produkovaly dobrou úrodu, musíte ji nejprve milovat.

Užitečné video

Video o prvním rozkvětu hroznů Black Raven: