Neokázalá rostlina - Dracaena Sandera (Bambusová spirála, Sanderiana)

Při nákupu několika řízků velmi populární rostliny „bambusu štěstí“ nebo spirálovitě zakřivené rostliny v obchodě si kupující obvykle myslí, že kupují bambus.

Již ve třicátých letech 20. století vědci připsali tuto rostlinu bambusům, ale poté ji přesunuli do agáve a poté do dracaeny.

Skutečné jméno pro „bambus štěstí“ jeDracaena Sander .Jméno dracaena bylo dáno na památku slavného sběratele zástupců flóry z různých částí Země Fredericka Sandera (1847-1920).

VlastSander dracaena - vlhké tropy Afriky.Tam je to jen jedna z mnoha rostlin.Objevili skutečnou krásu stromu a vyvinuli ho v Číně.Od druhého století před naším letopočtem se v této zemi začal pěstovat „bambus štěstí“ a od té doby se považuje za talisman, který přináší prosperitu.

Pojďme mluvit podrobněji o závodě Dracaena Sander: domácí péče, fotografie, použití a další.

Pěstitelské podmínky

Sanderianamůže existovat po dlouhou dobu ve voděv jakékoli místnosti.Tyto podmínky nejsou ideální, ale rostlina je na ně docela přizpůsobivá.U této metody je často nutné vyměnit vodu, nejméně čtyřikrát za měsíc.Voda by neměla obsahovat fluor a chlor.

Je nezbytnéudržovat určitou hladinu vody : kořeny se nesmí sušit a dracaena by neměla být hluboce ponořena.Nechte vodu vždy zakrýt pouze kořeny, to je asi 5-7 cm. Jednou za měsíc je žádoucí krmení, hnojiva používejte pro hydrofyty nebo obyčejné, ale zředěné vodou.

Nicméněje lepší pěstovat dracaenu v půdě .Řízky s kořeny jsou zasazeny do malé nádoby naplněné lehkou půdou s mírně kyselou nebo neutrální reakcí.Na dně hrnce by měla být drenáž.

V tomto videu naleznete další informace o pěstování Dracaena Sandera.

Domácí péče

Dracaena „Bambusová spirála“ je jednou z nejnáročnějších pokojových rostlin.

Je optimální, aby každá dracaena měla přirozené světlobez přímého slunečního světlaněkolik hodin denně, i když přežije bez slunce, například v koupelně nebo v suterénu s nějakým umělýmosvětlení.S nedostatkem světla různé formy vyblednou a ztrácejí svou variabilitu - stanou se monotónně zelenými.

Je napojena tak, aby , takže substrát je vždy mírně vlhký , může vyschnout pouze ornice, ale je také nepřijatelná stagnace vody.Velmi příznivým účinkem na rostlinu je postřik a dokonce i sprchování.V zimě, zejména při nízkých teplotách, je zalévání výrazně sníženo.

Teplotní podmínky jsou také různé: v létě může Dracaena vydržet +35 stupňů, v zimě +5.

​​
Je-li to možné, , musí být rozdíl zimních a letních teplot uspořádán bez prodlení .To usnadní pokládání květních pupenů a tím i květu.

O péči o tento typ dracaeny je podrobněji popsáno další video.

Propagace

Nejméně časově náročnou metodou pro Dracaena Sander je reprodukceodřezků stonkůo délce 7-10 cm. Stonek se rozřezává na odřezky v horní části rostliny.Spodní část kořenů bude dále růst a bude dávat boční výhonky.Horní řez řízků se doporučuje ponořit do roztaveného vosku nebo parafínu, aby se zabránilo vysušení.Řezy dobře kořenují ve vodě.

Pokud z nějakého důvodu musí být zachována výška rostliny dělohy, lze zakořenit postranní procesyodebrané z kmene , ale mají vyšší procento výpadku.

Někdy se z kořenů vytvoří výhonek.Během transplantace můžete opatrně oddělit mladé rostliny a zasadit je do samostatných nádob.

Tvorba koruny

Stonky ve tvaru spirály používané Sander dracaena v květinářstvích jsouvýsledkem cíleného pěstování na farmách .Podmínky se vytvářejí, když světlo vstupuje do paprsku z jedné strany, výhonky se natahují směrem k němu a rostlina se čas od času mění.

Asi za rok vytvoří spirála jednu revoluci.To není tak obtížné jako pečlivá práce, na kterou nelze zapomenout nebo odložit až později.

Někdy jsou mladé stonky úhledněovinuty a ohnuty drátem a v procesu pěstování k dosažení požadovaného tvaru.Milovníci experimentů se mohou pokusit pěstovat svou spirálu.

Doma Dracaena Sander roste s jedním kmenem a mísí se do jakéhokoli prostoru s kombinací milosti a exotiky.Boční procesy bez stimulace sevření se neobjeví.

Vzhled a odrůdy

Dracaena Sander je vzpřímený stonek s přilehlýmipodlouhlými zelenými koženými listyaž 20 cm dlouhé a až 3 cm široké.V přírodě dosahuje značné velikosti a v uzavřených prostorech zřídka roste nad jeden a půl metru.

Může květovats bílo-růžovými květy v květenstvích v zajetí, ale doma není květu.Držitelé zimních zahrad a skleníků mají možnost to vidět.

Pestré tvary s bílými a žlutými pruhy na listech a žlutými listy různých velikostí jsou zcela běžné.

Fotografie

Drazen Sander: fotografie „bambusu štěstí“.

Dracaena Sanderian: fotografie rostliny se spirálovými stopkami.

Dracaena bambus: fotografie rostliny vysazené v květináči.

Škůdci a nemoci

Dracaena málokdy onemocní.Pokud nejsou dodržována doporučení pro péči, může rostlina napadnout mealybug.Měl by být odstraněn a otřen dutinami listů slabým alkoholovým roztokem.

Při zavlažování chlorovanou vodou se listy pokryjí hnědými skvrnami.Pokud je v podmínkách chladného obsahu nadměrné množství vody, pakvelmi brzy budou muset být kořeny kořenů zakořeněny - kořeny odumřou a rostlina odumře.

Použití

Mezi pěstitele květin se šíří velmi rychle známky související s rostlinami.Všechno, co souvisí s Dracaena Sander, cizincem z Číny, je dobře pozorováno.

Podle východních tradicje výhodné, když je u vchodu Dracaena Sander - hosté cítí, že k nim jsou majitelé nakloněni.

Je také možnédát„šťastný bambus“ pro oslavu nebo oslavu.Počet stonků v misce také dává smysl: 3 - štěstí, 5 - bohatství, 7 - zdraví, 21 - úspěch ve všem!

Květinářství ze všech zemí už dlouho používají k projektování výhonky Dracaeny Sanderové, což jim dává sofistikovanost.

Nechte si mít tento „bambus štěstí“, nového domácího mazlíčka v domě, krásný a nenáročný.Těší se rychlému růstu a brzy se stanestředem pozornosti v jakékoli místnostipo mnoho let.Hodně štěstí