Nesmrtelná rostlina „Selaginella Squamous“ (Lepidophyllus): domácí péče

„Selaginella Scaleata“ je šetrná a náročná rostlinná péče.

Nemá rád průvan, silné poryvy větru a horkého suchého vzduchu.

Může růst v půdě bohaté na rašelinu, jemnozrnný písek a otevřené nádrže.Často se vyskytuje v akváriích a ozdobných rybnících.

Obecný popis rostliny

Druh „Selaginella“ je velmi častá. Přednáší přes 700 různých poddruhů.V podstatě všechny rostliny připomínají kapradiny nebo lesní mech.

Rostou ve stinných a vlhkých oblastech. Mezi všemi představiteli flóry je však neobvyklý poddruh - „Leidophyllum“.Tato rostlina je schopna žít umíráním.

Pouze „šupinatá“ rostlina se může proměnit v obyčejnou suchou kouli z mnoha spletitých větví.

Ale taková úžasná fáze je neobvyklá reinkarnace. Nesmrtelná rostlina obsahuje buněčnou mízu, která zabraňuje květu umřít.

Tato šťáva je bohatá na vitamíny a oleje, které brání rostlinám v úplném vyschnutí. Tento dekorativní keř se někdy nazývá „krásná růže v Jeruzalémě“. Rostlina může růst v horkých a suchých oblastech.

Rostlina se nachází v Mexiku, Nevadě a dalších jižních státech. V případě potřeby v dobrých obdobíchmnožství srážek, se tato rostlina stává jako stálezelený okrasný keř.Mnoho zahradníků to srovnává s kapradinou.

Nápověda! I v divokých podmínkách nepřesahuje rostlina výšku 8-10 cm.Ve vnitřních podmínkách může být dokonce nižší.

Dosahuje šířky ne více než 40 cm.Jemné miniaturní listy dodávají květině neobvyklý nadýchaný vzhled.Ale tento vzhled rostliny pouze za silných dešťů.V horké sezóně se listy zcela krčí a skládají do koule.

Video ukazuje návrat k životu rostliny „Selaginella Scale“ (Lepidophyllum) po suchu:

Dalším zajímavým představitelem tohoto rodu je SelaginellaMartensi Jory.Jeho malé listy jsou na jedné straně smaragdové a lesklé se stříbrným a modrým nádechem na straně druhé.

Foto

Fotografie ukazuje rostlinu "Selaginella Scaleata" (Lepidophyllus):
Domácí péče

Akce po nákupu

]

Taková rostlina se prodává v suché formě.

V obchodech je prezentována jako malá vrásčitá hromada světlého stínu.Musí mít suché kořeny a listy.Po zakoupení musí být rostlina umístěna ve vlhkém prostředí a často stříkána.

Poté se otevře a zaujme elegantním zdravým vzhledem. Listy se stávají něžnými s krásným smaragdovým odstínem.

Zalévání

Zalévání by mělo být velmi časté, nadměrné. Doporučenoudržujte rostlinu v konstantní vlhkosti.Vyžaduje neustálé stříkání. Je však důležité, aby se na listy květu nedostala vlhkost.

Neměli by se příliš navlhčit. Jinak mohou listy hnit. Voda na zavlažování by neměla být tvrdá.Je zakázáno přidávat do vody jakékoli chemikálie.Nejlepší je použít ne příliš horkou a ne příliš studenou vodu.

Výsadba

Pokud je rozhodnuto pěstovat rostlinu v půdě, potřebuje půdu s přídavkem mechu rašelinného.Rostlina miluje rašelinu bohatou půdu.

Transplantace

Transplantace je transplantována. Postup musí být prováděn velmi zřídka, protože rostlina má velmi křehký kořenový systém.Je nutné, aby květina zcela vyplnila prostor nádoby.Rostlina může mít vzdušné kořeny.

Je důležité vědět , že stonky mohou být vystaveny starým keřům.Proto takové případy vyžadují časté aktualizace.

Pěstování

Selaginella roste nejlépe v plochých nádobách. Někdy se používají malé květináče o průměru nejvýše 10 cm.

Rostlina potřebuje stálou péči. Pouzdro netoleruje horký suchý vzduch.Dokonce i krátkodobý pobyt v suchu může vést k úplnému vadnutí listů.

Časté stříkání neposkytuje požadovaný výsledek.Leidofilla proto nejčastěji roste v plastových nádobách, sklenicích nebo akváriích. Rostlina se nachází také v botanických zahradách atropické skleníky.

Důležité! Tato rostlina není zvyklá na pěstování v zemi.Pro plný růst potřebuje písek a stálou vlhkost.Proto se doporučuje pěstovat Selaginella v otevřených akváriích nebo jiných vodních útvarech.

Rozmnožování

Rozmnožování v Selaginella je stejné jako v kapradí.Rostlina se šíří spóry a sazenice.Můžete použít malé segmenty stonku s miniaturními listy.Vkládají se do vody.Po chvíli se u pouzdra objeví kořenový systém.Kvůli šíření spór nemůže rostlina kvitnout.Také pro reprodukci můžete použít rozdělení starých keřů.Delenki jsou rozděleny do několika částí a usazeny na různých místech.Nebudete muset dlouho čekat na nové keře.Rostlina roste rychle a snadno se množí.

Teplota

Zařízení upřednostňuje stabilní teplotu 17-26 ° C.Houpačky mohou nepříznivě ovlivnit zdraví květin.

Osvětlení

Zařízení potřebuje stinnou plochu.Keř lze osvětlit umělým osvětlením.

Nemoci a škůdci

Tento zástupce flóry není vůči škůdcům náchylný.

Když je prach a špatně udržovaný, může se roztočit roztoč.Ale je to snadno eliminovatelné mýdlovým alkalickým roztokem.

„Selaginella scaly“ je neobvyklá okrasná rostlina. Na výšku dosahuje maximálně 10 cm.

Má rád stabilní teplotu a časté zalévání. Schopný vrásek a zavíráníhorké, suché počasí.Vzkříšený ve vlhkém klimatu.Je bohatý na vitamíny a oleje, které brání rostlinám v úplném vyschnutí.Doporučeno pro pěstování v akváriích, botanických zahradách a tropických sklenících.