Neviditelné ruské bílé slepice

Ruská bílá kuřata jsou jedním z nejslavnějších plemen vajec v Rusku.Z tohoto důvodu se tato kuřata nejčastěji vyskytují na domácích drůbežárnách a jejich vejcích - v obchodech a na trzích.

Toto plemeno kuřat bylo získáno relativně nedávno, v letech 1930 - 1953.Chovatelé je dokázali získat křížením bílých kohoutů leggornů s nativními vychovávanými kuřaty.

Současně se na výběru ptáků k výběru podíleli bílí leggornové různého původu: dánská angličtina, američan.

Všechna ruská bílá kuřata mají své vnější vlastnosti a produktivitu , které by bylo možné vzájemně efektivně kombinovat.

Cílem kmenové práce zkušených ruských chovatelů bylo zvýšit ukazatele celkové produkce vajec, vytrvalosti, předčasné zralosti a živé hmotnosti ptáka.

Až do roku 1965 se na území SSSR používaly výhradně kuřata snášející vejce pouze ruské bílé slepice.Jejich průměrná produktivita byla téměř 190 vajec ročně s hmotností 60 g. V chovech drůbežích farem byli chovatelé schopni chovat ruské bílé kuřata s produkcí vajec 200 a více vajec ročně.

Bohužel za těchto podmínekPro průmyslové použití se toto plemeno stalo nekonkurenceschopným s cizími bílými Leghorns.Podle hrubých odhadů byli běloru Rusové pod Leghors nižší produktivitou o 50 vajec ročně a celkovou hmotností vajec - o 3 kg ročně.

V důsledku nízké konkurenceschopnosti se počet tohoto plemene v roce 1990 snížil na 3 miliony jedinců (v roce 1975 to bylo téměř 30 milionů jedinců).Nyní si toto plemeno uchovalo své bývalé zvíře na území Turkmenistánu, Ázerbájdžánu a Uzbekistánu.

Ruští chovatelé pokračují v práci na tomto plemeni a doufají, že mírně zlepší svou produkci vajec a vytrvalost.Předpokládá se, že v budoucnu budou ruská bílá kuřata schopna lépe konkurovat zahraničním protějškům.

Popis plemene Russian White

Ruské bílé plemeno kuřat se vyznačuje těmito vnějšími znaky:

 • Hlava má průměrnou velikostdobře vyvinuté.
 • Kohouti mají velký hřeben ve tvaru listu s pěti zuby.
 • Kuřecí plást mírně visí na jedné straně.
 • Silný žlutý zobák.
 • Bílé ušní uši.
 • Silný krk střední délky.
 • Hrudník je vyklenutý, široký.
 • Podlouhlý trup a široký hřbet.
 • ​​
 • Objemové břicho.
 • Dobře vyvinutá křídla dobře přilnou k tělu ptáka.
 • Nohy jsou žluté, peří chybí.
 • Dobře vyvinutý ocas střední délky.

Všichni ptáci ruského bílého plemene mají stejnou barvu .Denní kuřata jsou kompletně pokryta žlutou chmýří, která se stárnounahrazeno bílým peřím.Při výběru ruských bílých kuřat není povolena žádná odchylka od standardu.Nezapomeňte zlikvidovat ptáky podobné leggornům.

Vlastnosti

Jedná se o plemeno vajec zjištěné na drůbežárnáchpouze pro dobrou produktivitu vajec .

Kromě toho byla ruská bílá kuřata speciálně vybrána pro odolnost vůči nádorům vůči mikroorganismům.Proto jsou zajímavé pro celý biologický průmysl podílející se na výrobě bezpečných léků.

Toto plemeno lze použít jak na velkých farmách, tak na malých farmách.Je vhodný pro začínající chovatele drůbeže, protože nevyžaduje seriózní péči a pozornost.

Slepice tohoto plemene jsou rezistentní na všechny běžné choroby, úroveň bezpečnosti dospělého ptáka je tedy přibližně 91% a mladých zvířat - 96%.

Fotografie

Zde na fotografii je mladý kohout v kleci.Trochu strach z kamery ...

Zde vidíte obrázek ruských bílých slepic, kteří tiše sedí na hůl:

A to je stále velmi mladý jednotlivecčerstvý vzduch:

Jedno kuřátko váží pouze 43 gramů:

Nedávno vylíhnutá kuřata:

Krásná fotografie kuřat lezení na kontejner:

To je obvyklá situace pro ruské bílé:

Udržování a růst

Existuje několik možných možností, jak udržet Rusybílá kuřata.Každá z těchto metod má své výhody a nevýhody, na které bychom v žádném případě neměli zapomenout.

Ptáci tohoto plemenelze chovat na hrubém podestýlce .Tato možnost je ideální pro majitele velkých pozemků.Spočívá v chovu kuřat ve zvláštní místnosti, jejíž podlaha je pokryta hrubou podestýlkou.Ruská bílá kuřata by měla trávit většinu času chůzí.

Zároveň může majitel pozemku ušetřit na krmných směsích, protože ptáci začínají sbírat pastviny ve formě semen, zelených rostlin a hmyzu.Je však třeba vzít v úvahu skutečnost, že počet kuřat by neměl být příliš velký.V opačném případě budou ptáci šlapat po zemi a jíst všechen hmyz.

Může také existovat zvýšené riziko infekčního onemocnění.Skutečností je, že na velkém území je velmi obtížné sledovat všechny kuřata, takže farmářmusí věnovat více času svým ptákům .

Mimořádně zvědavé kuře může navíc dojít mimo majetek, kde se může snadno stát kořistí dravého ptáka nebo kočky sousedů.

Obyčejná dýně může zabránit mnoha chorobám s pravidelnou konzumací. Pěstování a péče o dýně není tak složité, jak se zdá.

Jak někdy chcete jíst smažené maso!Naučte se, jak udělat zděný grilování vlastníma rukama čtením tohoto článku !

Aby se předešlo vystavení ptáků nebezpečí během chůze, plotmalý pozemek, který sousedí s kuřecím mechem.Chovatelé drůbeže to nazývají soláriem.

Země na pozemku musí být pevná, jinak bude mít zemědělec potíže při sklizni.Zemědělci by neměli dělat hliněnou podlahu v „soláriu“, jinak se po dešti promění v špinavou „kaši“ se spoustou mikrobů.

Chovatelé drůbeže, kteří nemají dostatek půdy, aby mohli chovat ruské bílé kuřata na drsném lůžku, by měli být v klecích vybaveni kuřecími bateriemi.

Tato možnost obsahu umožňuje zemědělci ušetřit místo umístěním kuřat na malou plochu.Tato metoda navíc zjednodušuje péči o kuřata, protože majitel může každý den chodit a kontrolovat stav vrstev.

Podlaha v kuřecím molu bude téměř vždy čistá, protože ptáci tráví veškerý svůj čas v klecích.Současně budou spotřebovávat méně krmiva pro obilí, protože při procházkách neutráví energii.

Bohuželbuněčná varianta obsahu má své nevýhody .Kvůli nedostatku chůze musí zemědělec regulovat mikroklima v kuřecím molu.

Příliš nízká nebo příliš vysoká teplota a vlhkost mohou nepříznivě ovlivnit zdraví celé populace drůbeže.Relativní vlhkost v místnosti, kde žijí ruské bílé slepice, by neměla přesáhnout 70%

Teplota vzduchu v chladných a teplých obdobích roku by neměla překročit -2 až +27 stupňů.S významnýmsnižování teploty v ruských bílých slepicích začíná zmrznout hřeben a náušnice.Počet kladených vajec se postupně snižuje, ale ptáci nadále konzumují krmivo pro zvířata a ve zvýšených objemech.

Ruská bílá kuřata během zahřívání postupně odmítají jídlo, což v budoucnu negativně ovlivní počet kladených vajec.Z důvodu vyčerpání a nedostatku vody kuřata přestávají spěchat, což majiteli farmy způsobuje nepříjemnosti.

Krmení kuřat

Ruská bílá kuřata jsou v raném stadiu krmena stejným způsobem jako brojlery.Všechna mladá zvířata jsou převedena na dvoufázové nebo třífázové krmení.Jak kuřata rostou, hladina bílkovin v krmivu klesá, zatímco dospělí kuřata jedí více krmiva.

Až do věku 8 týdnů nejsou ruská bílá kuřata omezena jídlem.Poté se množství krmiva sníží o 20%, ale musíte se ujistit, že všechna kuřata mají stejný přístup do krmítka.

Pro malá kuřata je lepší nedávat velké krmivo v peletách, ale spíše drobky.Trvá více času, než kuřata absorbují takové jídlo.Kromě toho je snížena pravděpodobnost kousání mladých kuřat.

Od 21. týdne by mladí kuřata měla být krmena jako dospělí.Výživa dospělých ptáků se vyznačuje vysokým obsahem vápenatých solí.Přispívají k tvorbě vajíček s tlustší skořápkou a brání její deformaci.

Mladí ptáci by rovněž měli být dobře připraveni na první snášení vajec.K tomu přidejte do krmiva ruská bílá kuřatazvýšené množství proteinu.S jeho pomocí rychle vytvoří reprodukční systém a samotný vaječný folikul.

Výživa dospělých nosnic

Dospělé slepice ruského bílého plemene musí být krmeny plnohodnotným krmivem dvakrát denně.V tomto případě by krmítko nikdy nemělo být naplněno na vrchol, jinak kuřata posypou veškerým jídlem.Stačí naplnit podavač pouze 2/3.

Při krmení ptáků mokrou potravou byste vždy měli snížit počet porcí na distribuci .Kuřata by měla všechna jídla konzumovat půl hodiny, protože rychle zakyslá a množství biologicky aktivních látek v ní klesá.

Po jídle se krmítka ptáků musí umýt, jinak se stanou příznivým prostředím pro vývoj patogenů.

Začátečníci by si měli být vědomi toho, že od doby, kdy poprvé snášejí vejce do věku 48 týdnů, počet vajec kladených jednou nosnicí rychle roste.Z tohoto důvodu musí kuře dostat více krmiva.Pak je pozorován pokles produkce vajec.

Dosahuje minima v 48. týdnu života ptáků.Současně ruské bílé kuře přestává přibývat na hmotnosti a zemědělec může snížit množství krmiva.

V průměru by se mělo na nosnici denně utratit 120 g suchého krmiva.Pro rok to je 44 kg.Pokud je do krmiva zahrnuto zelené krmivo, dávka by měla být zvýšena na 170 g. Tím se šetří krmivo pro zrno a zvyšuje se celková životaschopnost a produktivita kuřat.díky prospěšným látkám obsaženým v sukulentních krmivech.

Vlastnosti

Produkce vajec ruských bílých slepic je v prvním roce produktivity 200 vajec.

V průměru je hmotnost vejce, jehož skořápka je bílá, 56 g. Existují však speciálně chované linie kuřat, které mohou nést až 244 vajec ročně.

Záznamové exempláře mohou nést až 300 nebo více vajec, jedná se však spíše o výjimku než o pravidlo pro toto plemeno.Slepice začnou snášet vejce od pěti měsíců, takže majitel drůbeží farmy s ruskými bílými slepicemi může počítat s rychlými výhodami.

Vzhledem k tomu, že toto plemeno kuřat bylo chováno konkrétně za účelem zvýšení počtu kladených vajec, byla jeho produktivita masa významně ovlivněna.Živá hmotnost slepic je pouze 1,8 kg a kohouti - 2 - 2,5 kg.

Kde si mohu koupit v Rusku?

  • Specialisté zMaryinsky Drůbežárny , která se nachází na území Stavropolu, se nyní zabývají chovem ruských bílých kuřat.Odborníky z této drůbežárny můžete kontaktovat telefonicky na čísle +7 (879) 385-30-10, +7 (879) 383-02-86.
  • V Yessentuki je drůbežárna „ Mashuk “.Zabývá se chovem různých plemen kuřat, včetně ruských bílých.Můžete zavolat na farmu telefonicky +7 (879) 343-48-94, +7 (879) 345-49-62.
  • ZAO „ Adler Drůbežárna “ se zabývá chovem ruského bílého plemene slepic.Nachází se ve městě Soči.O nákup vajec a dospělých ptáků můžete požádat telefonicky +7 (862) 240-89-66.

Slepice ušlechtilého původu - Sussex.Jak bylo toto plemeno chováno a jaké vlastnosti má, je popsáno v našem článku.

Na adrese https://selo.guru/rastenievodstvo/astilba/posadka-i-uhod.html se můžete naučit, jak správně zasadit a opustit astilbe.

Analogy

Kuřata Leghorn jsou poněkud podobná ruským bělochům.Vyznačují se ještě větší produkcí vajec.Vrstvy mohou začít snášet vejce od 125. dne života.Roční produktivita vajec je tedy 300 kusů ročně.Je to hodně, takže chov tohoto plemene může být ziskový podnik.Noví zemědělci však musí vzít v úvahu skutečnost, že tyto slepice mají živý a energický charakter.

Raději chodí po dvoře po dlouhou dobu, přehrabují se po zemi a někdy vzlétnou.Z tohoto důvodu musíte před zakoupením tohoto plemene přemýšlet o tom, zda je zde dostatek prostoru pro chůzi ptáků.

Leghorn je dobře zvyklý na jakékoli podmínky zadržení.Kromě toho mají dobrou imunitu, což umožňuje opětovat si starosti s vakcínami.Jsou vhodné pro údržbu na farmě nebo v chalupě.

Závěr

Ruská bílá kuřata mají poměrně dobrou produkci vajec.Stále si zachovávají svou dřívější popularitu v některých regionech Ruska kvůli nenáročnosti a snadnosti údržby.

Tito ptáci jsou ideální pro začínající chovatele, protože mladá zvířata a dospělí jsou vysoce odolní vůči různým infekčnímnemoc.Mohou být drženi na území obyčejné letní chaty, což je velmi výhodné pro amatérské farmáře.