Nízké náklady - vynikající výsledek: Kotlyarevskaya chov kuřat

Začínající amatérští chovatelé drůbeže před rozhodnutím o nákupu kuřat shromažďují podrobné informace o vlastnostech plemene.Koneckonců, pěstování a údržba slepic je odpovědnou záležitostí, navzdory své zjevné jednoduchosti.Zemědělci zároveň chtějí, aby náklady byly odůvodněny produktivitou dospělých jedinců.

Chovatelé se proto nebudou mýlit, pokud získají kuřata kotlyarevské kuře.Různé druhy jídla, suchý odpad v místnosti, pravidelné procházky umožní, aby tento typ kuřecího masa a vajec vyrostl zdravě a silně pro radost jeho majitele.

Původ plemene

]

Na severních svazích pohoří střední části Kavkazu v Kabardino-Balkarii v chovatelské stanici Kotlyarevsky bylo chováno kuřecí maso a vejce vajec, které dostalo stejné jméno - Kotlyarevskaya.Za účelem chovu tohoto krásného a produktivního plemene byly kříženy New Hampshire, Russian White, Golosheynaya, Salmon, Zagorskaya a další slepice.

Popis kotlyarevských slepic

Hlava kotlyarevských slepic je malá, střední velikosti. Funkce: bílo-červené ušnice .Hřeben má tvar listu.Barva peří je nejrozmanitější: stříbrná, hnědá, lososová a dalšívypůjčili si od svých předků nejrůznější barvy peří, které jsou jim vlastní.

Vlastnosti

Kotlyarevsky slepice jsou vysoce odolné.Nákupem kuřat bude chovatel schopen vychovat téměř všechny, protože kuřata jsou dobře vyvinutá a rostou.Mají silnou imunitu, odolávají nebezpečným chorobám.

Kuřata jsou zdrojem chutného, ​​něžného, ​​nízkokalorického masa a domácích vajec .Navíc vejce nejsou vodnatá, což jsou některá plemena pěstovaná v rostlinách původu.Jsou výživné, mají bohatou chuť a jasný žloutek.

Toto plemeno je v dobrém stavu a je mezi chovateli žádáno.Populace je zachována jako genetická rezerva - pro případné křížení s jinými plemeny a chov nového typu kuře.

Údržba a chov

Chovatelé drůbeže nebudou mít potíže s organizací potravin pro tato kuřata, protože kotlyarevské slepice dobrovolně jedí objemná krmiva, která mají dostmnožství proteinu.Složená krmiva, obilí, malé brambory, zelenina, odpad z kuchyně, čerstvé bylinky - to vše potěší ptáky.

Zdravá kuřata hodně jedí a touží po jídle, takže rychle přibírají na váze.V létě je vhodné do potravinových směsí přidat hodně nakrájené zeleniny a v zimě je žádoucí travní moučku.Suché jídlo se ředí vodou, stejně jako odvary a nízkotučné vývary, které se promrhaly.

Typicky je jídlo doslova „smeteno“ slepicemi Kotlyarevsky za méně než půl hodiny.Farmář musí sledovataby se zbylé jídlo nezhoršovalo vlivem teplého vzduchu v podavačích.Je lepší je odstranit, než počkat, až budou slepice hladové a budou jíst už zkažené jídlo.Nedostatek vitamínů v zimě je vyvážen přidáním rybího oleje a různých multivitaminů do krmiva.

14–15 hodin po narození malých kuřat jim bylo dáno první jídlo.Pouze malé množství kuřat ignoruje jídlo a stojí na vedlejší koleji, když jejich bratři rádi absorbují chutné jídlo.Je vhodné zasadit taková kuřata na pár dní a dát jim vařený žloutek rozemletý na mléko.

To lze provést pomocí běžné pipety.Když děti ochutnají chuť jídla, rádi se připojí k obecnému shromáždění.Je vhodné krmit kuřata nejméně 6-7krát denně.

Kotlyarevské slepice mají mírové uspořádání .Klidně, pomalu a rušně procházeli územím, navzájem se neuráželi, ale pouze vyměňovali tiché stopy.U těchto ptáků nemá smysl stavět vysoké bariéry, aby byly zachovány v plném rozsahu.Kotlyarevsky slepice neuteče a kohouti nebudou agresivně spěchat na sebe.Přestože mají, stejně jako všechny ostatní kohouti různých plemen, pocit konkurence.

Pavlovského plemeno kuřat se díky svému vzhledu stalo známým v celém Rusku.

Egyptský Fayoumi je nejstarším plemenem kuřat.O tom bylo napsáno podrobně v tohoto článku.

Je důležité zajistit, aby prostory byly větrané apodlaha byla posypána čerstvým, suchým a podestýlkovým materiálem.V oblasti s omezeným výskytem drůbeže se nedoporučuje chovat velké množství ptáků.Toto není situace, kdy můžete říci: „Ve stísněných podmínkách, ale ne v urážce.“Dříve či později dokonce i flegmaticky vyhlížející kuřata Kotlyarevsky začnou „třídit vztahy“, pokud bude pro jejich bydlení poskytováno velmi malé místo.

Vlastnosti

Průměrná hmotnost slepic je od 2,5 do 3 kg.Hmotnost kohoutů je ještě větší - až 3,5-3,8 kg.Vejce jsou krémová, světle hnědá a váží až 63 g. V prvním roce života položí mladý jedinec více než 160 vajec.S řádnou péčí, pestrou stravou, slepice přinášejí až 240 vajec ročně po celých 5 let.Zároveň se jediná přestávka v jejich neúnavné „práci“ Kotlyarevského slepice dovolí pouze tehdy, když se krtí.

Ze 100 nakoupených kuřat přežije přibližně 95, u dospělých slepic je životaschopnost 85%.Ve věku asi 6 měsíců začnou Kotlyarevsky slepice snášet první vejce.

Kde koupit v Rusku?

Kotlyarevsky slepice lze zakoupit pomocí těchto kontaktů:

 • Živočišná farma " Ecofazenda ",
  El.mail: [email protected];
  Telefony: +7 (499) 390-48-58, +7 (903) 502-48-78.
 • Čeljabinsk, Elena.
  El.Mail: [email protected];
  Telefon: +7 (951) -241-88-40.
 • Farma " Soukromý statek Mozhaisk ",
  Adresa: Moskevská oblast, okres Mozhaisk.
  Telefon: +7 (903) 001-84-29.

Analogy

Při zobrazeníKotlyarevsky slepice používaly různá plemena.Podle svých produkčních údajů se podobají slepicím Leningrad Golden-Grey a jejich barvou jsou podobné New Hampshire, Zagorsky Salmon slepice, Plymutrock Striped atd.

Chovatelé drůbeže, kteří kupují kuřata plemene Kotlyarevskaya, získávají současně vynikající maso i výživná, velká domácí vejce.A zde bude výraz vhodný: „ Minimální cena je vynikající výsledek .“V každém případě, bez ohledu na to, jak silnou a silnou imunitu má pták, by se člověk měl starat o zvířata a starat se o ně ve své usedlosti.

Pak bude i začínající zemědělec schopen hrdě předvést pestré, dobře nakrmené krásy, díky nimž budou vždy na stole chutná, smažená kuřecí a voňavá smažená vejce.