Nodding Jasmine - Clerodendrum Wallich: Fotografie a tipy pro péči

Wallich's Clodendrum je krásná kvetoucí rostlina.

Květina miluje jasné přirozené světlo, stříkání a stříkání.

doma nenáročné.Na výšku může dosáhnout 50 cm.

Popis

Wallichův Clerodendrum bylpojmenován podle botanikaa vynikajícího lékaře Nathaniel Wallich.Byl vedoucím botanické zahrady.

Díky němu byly provedeny různé expedice, vědecké práce a hybridizace.Chované rostliny šly do zahraničí a byly pěstovány ve sklenících.

Wallichův Clodendrum byl získán díky Thompsonovu Clodendrum.Rodištěm této rostliny je Indie.

Hlavní oblastí jsou krásné hory Nepálu.Květina může růst ve výšce více než 1000 metrů.

Patří do rodiny Labretů.Latinský název: Clerodendrum wallichiana.Preferuje subtropické klima.

Tato úžasná květina má několik jmen.Říká se muslzy Velké Kleopatry,Prospero, závoj a závoj bezkonkurenční nevěsty.Všechna tato jména byla dána hojně krásnému květu.

Rostlina vytváří květenství ideální sněhově bílé barvy.Někdy jsou srovnávány s kartáči vistárie.

Květiny jsou asymetrické, tvarupřipomínají motýly.Pupeny otevřené 45-60 dní.Vyčnívají smaragdové tyčinky a tlouček.Okvětní lístky jsou obklopeny šálkem ve tvaru hvězdy.Tento poddruh zaujme svou sofistikovaností a krásou.

Ve ​​volné přírodě je keř velmi kompaktní.Na výšku dosahuje 1-5 metrů.Doma roste nejvýše 50 cm. Stonek má čtyři tváře.Listy této rostliny jsou kopinaté, smaragdové.Dosahují délky 15 cm a mají vroubkovanou hranu.

Další druhy Clerodendrum lze najít také na našich webových stránkách: Clodendrum Thompson, Clodendrum Ugandan, Clodendrum Philippine.

Fotografie

Vizuálně se můžete seznámit s Clerodendrum Wallichem na fotografii:

Domácí péče

Na začátku prosince je nutné snížit teplotu na 15–16 ° C.V tomto okamžiku by rostlina měla začítspící období. Období trvá 60–65 dní.Při slabém světle může spadnout listí.V této době je nutné snížit zavlažování na minimum.Krmení by mělo být úplně zastaveno.Obnoví se brzy na jaře.

Následná péče

Nejčastěji se tato rostlinaprodává na podzim. Právě v tuto dobu hojně rozkvetla a přitahovala pozornost kupujících.

Nepřesná přeprava, pupeny se mohou rozpadat.Květiny nesnášejí extrémní změny teploty.

Po zakoupení proto nesmí být zařízení okamžitě vybaleno.Je nutné dát rostlině čas na přizpůsobení a nechat stát v pokojových podmínkách 60-90minut.

Více informací o péči o Clerodendrum viz zde.

Prořezávání

Květpotřebuje formativní prořezávání. Vyrábí se v únoru - začátkem března před začátkem aktivního růstu a kvetení.Je důležité dohnat až do okamžiku, kdy mladí zástupci flóry začnou snášet květenství.Oříznuté stonky lze použít pro reprodukci.

Zalévání

Preferuje systematické zalévání.Je nutné, aby půda mezi závlahami byla mírně suchá.Pokud je rostlina často nalita - listy uschnou.Květina má rádačasté postřikování. Z vlhkosti květiny neztrácí svůj dekorativní efekt.Při silném suchém vzduchu je vedle nádrže umístěna paleta ve vodě nebo ve vlhkém lesním mechu.

Důležité! Pokud rostlina roste v blízkosti topných zařízení a není postřikována, dochází k kvetení velmi rychle - za 21 dní.

Přistání

Pro výsadbu je vybrána vitamínováprodyšná půda .Můžete použít průčelí.Může být smíchán s kompostem nebo Biohumem.Při samostatné přípravě substrátu se do půdy přidá jemnozrnný mořský písek a zakoupený perlit.

Po výsadbě nebo přesazení musí být květina udržována ve stejných podmínkách jako dříve.Jinak může být tento zástupce flóry velmi nemocný.

Transplantace

Transplantace se provádíaž po úplném rozkvětu.

Jsou pečlivě řezány nůžkami.Po 30 dnechstonky květů jsou odstraněny. Poté může být toto zvíře transplantováno.

Nemůžete udržet květinu v neobsazené půdě.S nedostatkem stopových prvků může květina umřít.

Transplantacenesmí poškodit kořenový systém. Tato rostlina je velmi křehká.Vzhledem ke skutečnosti, že pouzdro je miniaturní, jsou kontejnery vybírány v průměru nejvýše 20 cm.

Ve větších květináčích tento druh nebude květovat, protože kořenový systém se nebude vyrovnávat s přicházející vlhkostí.

Důležité! Během květu potřebuje tento zástupce flóry složitá hnojiva.Každý, kdo koupil pro kvetoucí rostliny bude dělat.Takové postupy prodlužují kvetení.

Teplota

Květ je velmi termofilní.Zabraňte poklesu teploty pod 18 ° C.Optimální teplota je 18-24 ° C.Může tolerovat vyšší teploty, ale v tomto případě zařízenívyžaduje povinné postřikování.

Pozor! Rostlina potřebuje vrchní obvaz.Postup se provádí jednou za dva týdny.Tekutý mullein, Lignohumate nebo Biohumus je perfektní.Nemůžete přidat příliš mnoho organických látek.V tomto případě se vytvoří velké listy a pupeny se rozpadnou.

Osvětlení

Toto zařízení je velmi náročné na osvětlení.Preferuje jasné přirozené světlo.Nemá rád přímé sluneční záření.

Reprodukce

Reprodukce probíhá metodouCherenkov. Stopky s 3-4 listovými uzly jsou nejlépe zakořeněné.Musí být odříznuty od spodních stonků.Kořeny klíčí ve vodě nebo ve vlhkém substrátu.K tomu přidejte do půdy rašelinu a jemnozrnný mořský písek.

Optimální teplota pro růst je 20–22 ° C.Kapacity volí nejvýše 15 cm v průměru.Zpočátku lze do nich zasadit 2-3 řízky.

Z výše uvedeného je nutnépostavit mini skleníkz řezané plastové láhve.Zachovává vlhkost a pomáhá rostlině rychleji zakořenit.

V přirozeném světle je zakořenění pomalé a slabé.Může to trvat 1-1,5 měsíce.Sazenice se proto předběžně ošetřujístimulanty růstu.

Zircon, Kornevin a Heteroauxin jsou perfektní.Výrazně urychlují proces zakořenění.

Se zvláštním umělým osvětlením je zakořenění rychlejší.Může to trvat 1-1,5 týdne.

Jakmile se klíčky zakoření, začnou se krmit.Po měsíci mohou být sazenice přesazeny do jiných nádob.

Na podzim mohou kvetou.Aleprvní kvetení je slabéa není hojné.Aktivní růst a kvetení nastává od druhého roku života.

Nemoci a škůdci

Tato rostlina není prakticky ovlivněna škůdci. Někdy se může objevit roztoč pavouk, který je omyt mýdlovou vodou.Mohou se také objevit molice a mealybugy.Chcete-li je odstranit, použijte řešení Actar.Rostlina je napojena a stříkána jednou týdně.Můžete také použít alkoholovou vlnu.

Rostlina může mítchlorózu ,padající a žloutnutí listů.V tomto okamžiku se pupeny mohou rozpadat a rostlina přestane kvetnout.K takové nemoci může dojít i během květu.

Důvodem může být nadbytek nebo nedostatek přirozeného světla.V půdě může být také příliš silné zásadité prostředí, nedostatek vitamínů nebo tvrdá voda s chemickými nečistotami.Je důležité najít důvod.Je nutné zkontrolovat kyselost půdy a uspořádat květinu v jiné místnosti.

Můžete přidat Ferrovit.Takové zpracování je rychlé.Zlepší zdraví rostlin.Do země se musí přidat minerální hnojiva . Květina může přestat květovat z tabákového kouře, ethylenu a oxidu uhličitého.

Také, pokud jsou nádoby v průměru příliš velké, kořenový systém nebude schopen naplnit nádobu.Přebytečná vlhkost se v něm hromadí.A rostlina přestane kvete.S výhradou všech pravidel, tento zástupce květeny kvetou dlouho a ve velkém měřítku.

Závěr

Wallichovo Clodendrum se šíří řízky.Není předmětem škůdců.

Má ráda systematické zalévání a šetrnou péči.Preferuje malé kontejnery o průměru nejvýše 20 cm.

Dobře reaguje na doplňkové krmení.