Nosnice Highsex jsou schopny překvapit počtem vajec

Pokud máte na mysli Highsex jako plemeno, pak se trochu mýlíte.Tato kuřata jsou zkřížená.Vysoce produktivní vejce křížené nizozemskými chovateli křížením bílých leggornů a New Hampshire.

Barva chovných plemen rodičovských plemen určuje barvu kuřat Highsex: jsou bílá a hnědá.

Okamžitě vám chceme v tomto ohledu poskytnout užitečné rady: při výběru ptáka na trhu a zaměřování se konkrétně na kuřata Highsex buďte velmi ostražití.Pod touto značkou vás mohou podnikatelé a ne příliš svědomí prodejci „sát“ vůbec ptáka, který potřebujete.

Barva a velikost kuřat Highsex jsou často nezkušenými chovateli drůbeže při nákupu často zklamáni.Lehké a malé dospělé, pokud se na ně opravdu nedíváte, mohou snadno projít pětiměsíční mladí.Mnoho podvodných kupujících si všimne úlovku pouze doma.

Původ plemene

První práce na vytvoření tohoto cross-country se datují do roku 1968.V tomto období přišli nizozemští chovatelé s myšlenkou dát světovým kuřatům, která by se vyznačovala vysokou produkcí vajec.

Holanďané se na ni bez prodlení pustiliprovedení.Komplex výběrových prací netrval déle než dva roky a jižv roce 1970 představili autoři nově zavedený kříža začali implementovat jeho rodičovské formy pod značkou Highsex.Úspěch byl úžasný.

Mateřské plemeno kuřat Highsex poprvé přišlo do Ruska v roce 1974 na farmě drůbeže v Borovské oblasti (oblast Tyumen), která vykazovala velmi dobré výsledky ve výrobě křížení vajec.Po mnoho let byla továrna v popředí díky kuřatům Highsex, ani jediný ruský výrobce nemohl dlouho držet krok s Borovskou výkonem.Nyní je to velmi populární a běžné plemeno v Rusku.

Charakteristické znaky

Je možné rozlišovat mezi „chlapci“ a „dívkami“ mezi kuřaty křížence „Hayseks“ denně: i v tak mladém věku se liší barvou.Chmýří kohouta je světlé, žluté a kuřecího je tmavší, poněkud blíže hnědé.

V dospělosti jsou tyto slepice lehké a půvabné.Jsou velmi aktivní a mobilní, ačkoli temperament klidnějšího kuře v domě nelze najít.

Podle své pleti jsou tyto slepice velmi miniaturní a lehké .Kohouti se také neliší ve velké tělesné hmotnosti.Hmotnost těchto kuřat se pohybuje od 1,8 do 2,0 kg.Zástupci hnědého Haysexu (hnědí) jsou o něco větší a těžší než běloši, ale ani jednoho ani druhého nelze nazvat velkými kuřaty.

Jakékoli kuře Highsex je šťastný majitel elegantního hřebenu.Tato nedílná část kuřecího povrchu kuřat Highsex je tak vysoká, že neníMůže rovnoměrně zůstat na hlavě a původně visí na jedné straně.

Peří ptáků je neobvykle hedvábné.Tuto kvalitu pera lze vidět vizuálně, ale na dotek lépe.

Vlastnosti kuřat Highsex

Nejprve ze všeho, co se týče jejich produkčních vlastností, jsou podrobnosti o něco nižší.Ve druhém - se svou pokornou dispozicí.

Protiklad, že všichni zástupci kuřecí rodiny jsou přirozeně obdarováni chovem Highsex, je překvapivě nejméně vyjádřen.Kuřata jsou klidná, nemusí se nutně snažit dostat na místa, která jsou od nich oplocena (zahrada, květinová zahrada, zahrada).Nepodváděj.Čestně a pilně plní svou hlavní funkci: sedí na hnízdech, snášejí vejce.

Jedinou nevýhodou tohoto plemene je jeho lahodnost v potravě.

Krmení a krmení

Aby se nosnice Haysex mohly cítit pohodlně a nesnižovat svou produktivitu, musí pro ně být vytvořeny zvláštní podmínky.Neexistuje nic super komplikovaného - existuje jen několik povinných položek pro každého, kdo má alespoň nějakou představu o kuřatech a kuřecích druzích.

Kuřata by měla být umístěna do dříve připravené, sušené a větrané místnosti , v poměru 4 jednotlivci na 1 m3 podlahové plochy.Ujistěte se, že ventilace v místnosti je vysoce kvalitní, ale neexistují žádné průvary.

Před usazením nosnic v domě je nutné zakrýt podlahu vrstvou podestýlky 5-7 cm.Ve své kvalitě obvykle používejte piliny bahenní seno.

Časem, vrhvrstva se zvětšuje, protože starý vrh může být ponechán nalitím nových vrstev na vršek.Ale to je jen tehdy, když jste si stoprocentně jisti, že v domě nejsou žádní paraziti.Pokud máte podezření na blechy nebo chyby v slepičím mase, ihned zničte stelivo.

Chubata kuřata mohou díky svému hřebenu vypadat trochu vtipně, ale to nebere jiné výhody.

Na následující adrese naleznete opatření pro zavlečení blech u ptáků: https://selo.guru/ptitsa/bolezni-ptitsa/nasekomye/klopy-i-blohi.html.

Umístěte hnízda pro kuřata proti zdi ve výšce 60 cm od podlahy.Pokud však existují klece, můžete v nich bezpečně zasadit slepice křížku „Highsex“ - tento typ obsahu, který tento pták dokonale snáší.

Hnízda umístěte na nejpohodlnější a nejtmavší místa v domě- slepice by se neměly rozptylovat od procesu snášky.Hnízda poskytněte spoustu měkkého sena.A pokud se obáváte, že kuře může z nedbalosti položit vejce na zem, položte na hnízdo gumovou podložku.

Krmné žlaby a misky na pití jsou také nejlépe umístěny podél stěn.Je důležité si pamatovat a dodržovat podmínku: okraje krmítka (pijáky) by měly být na zadní straně kuře.

Pamatujte, že kuřata Highsex jsou velmi náročná na osvětlení.Prodlužte své denní světlo na 17 hodin denně umělým osvětlením.

Pokud jde o krmivo, tito slepičí nosnice, jejichž hrozné nebudou kousat.Aby neztratili produktivitu, potřebují vitamíny, dostatek bílkovin a vysoce kvalitní zrno.Pokrutiny, jídlo, rybymouka a čerstvé ryby, mladé kopřivy, mrkev a dýně, zrna kukuřice, pšenice a ječmene - to je přibližné složení stravy pro kuřata Highsex.

Charakteristiky

Mladiství tohoto kříže dosáhnou své puberty velmi brzy: za 4–4,5 měsíce je lze považovat za plnohodnotné nosnice.S tak malou tělesnou hmotností se slepicím daří spíše velká vejce - až 65 g.

Někteří jedinci (k tomu dochází zřídka, ale stále se to děje) snášejí vejce, která se podobají kachnám o velikosti- až 90 g ].V tomto případě však mohou mít kuřata problém s vejcovodem - rozdíl mezi velikostí vajíčka a hlavním orgánem nosnice nemůže skončit s ničím dobrým pro kuře.V nejlepším případě jde o operaci a ztrátu produktivity.

Průměrný počet vajec, které je schopna jednotlivá vrstva ročně, je 290–300.Tento kříženec chovatelů drůbeže je velmi oceňován ze dvou důvodů: produktivita nosnic se po dobu 2-3 let nesnížila;bílá odrůda kuřat Highsex se vyznačuje 100% uchováním mladých zvířat.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Jedním z prvních a stálých distributorů křížových kuřat Highsex je stejná drůbežárna Borovskaja, která je prezentovala v Rusku.Existuje několik dalších společností, kde si můžete tyto zázračné vrstvy zakoupit.Začněme však s kontakty Borovské:

 • OJSC „ Drůbežárna„ Borovskaya“.
  Adresa: Tyumen region., Tyumen district, pos.Borovsky, st.Ostrovský 1a.
  Telefon: Shitova Julia Mikhailovna - vedoucí marketingu a prodeje.
  Tel .: (3452) 767-952 ext. 3052
  Natalia A. Koshcheeva - vedoucí manažer.
  Tel.: (3452) 767-952, ext. 3056
  E-mail: [email protected]
 • Chov drůbeže „ Drůbež “.
  Adresa: 143396 Moskevská oblast, okres Naro-Fominsky, „Pták“.
  Tel: 436-52-29.

Analogy

 • Kuřata, která lze právem nazvat dceřiným křížem Highsex of White, jsou „ Dawn-17 „Mají stejné ukazatele produktivity jako mateřská větev, stejné vybíravé dispozice a podobné vnější údaje.

  Malé a lehké slepice ročně nesou asi 270 vajec.Bezpečnost zvířat mezi představiteli této země je 90-96%.Kuřata s takovým poetickým názvem jsou nejčastější ve středních oblastech Ruska a západní Sibiře.

 • Kříž „ pokrok “ byl vytvořen na základě křížku Highsex Brown.Tyto slepice již patří do směru masa a vajec, takže byste od nich neměli očekávat mnoho vajíček.

  Plně odůvodňují svou účast v plemenech masa a vajec - jejich maso je šťavnaté a něžné.

Video

Dále si můžete prohlédnout krátké video o kuřatech Highsex: