Nosnice: údržba a péče doma

Nosnice vyžadují v zemi jemnější a důkladnou péči, protože jakýkoli dohled nad obsahem může vést k prudkému poklesu produkce vajec.Kuřata na stres reagují velmi špatně.Proto musíte být s vaječnými plemeny kuřat velmi opatrní.

Níže budeme diskutovat hlavní body a nuance chovu slepic doma a rysy péče o ně.

Organizacemísta na spaní a chůzi doma

Místo pro spaní slepic by mělo být především suché a teplé .Kuřata obvykle spí na hnízdech nebo na podlaze za předpokladu, že podlaha je docela teplá i v chladném období.Hřady jsou umístěny asi 30-40 cm od podlahy, ale mohou být instalovány výš.

Jsou-li hlíny umístěny dostatečně vysoko od podlahy, což je výhodné při čištění kuřecího moči, měli byste zvážit, jak je kuřata vylezou.

Za tímto účelem je umístěn malý žebřík nebo mezi hlavní hřady jsou připojeny mezilehlé lamely. Hřady by měly být dostatečné, aby na ně mohli všichni ptáci seděta nebyli přeplněni.Musí být rozloženy tak, aby na jednotlivce bylo k dispozici nejméně 20 cm volného místamíst.Okouna je pro okounu široká asi 5–6 cm.

Nejčastěji jsou ohrada a kuřecí bedra umístěny tak, aby se pták mohl volně pohybovat z jednoho místa na druhé.

Za tímto účelem se mezi místem pro spaní a chůzi vyrábějí malé průlezy , které jsou otevřeny ve dne iv noci v teplé sezóně, takže slepice mohou spát na ulici a zavíratchladné počasí.

DŮLEŽITÉ : Všichni ptáci, s výjimkou plemen drobných kuřat, která mohou být chována v klecích, potřebují volný výběh.Chcete-li to provést, vedle kuřecího mušle, měli byste zvážit místo, kde pták může chodit sám.

Doma je soukromé nádvoří obvykle uzavřeno plotem nebo jemnou sítí.Místo musí být pokryto střechou, aby mohl pták v dešti pohodlně být venku a v extrémním horku se chránit před smyslným sluncem.

Dbejte na to, aby se žádný kuřat, jako jsou vrabci nebo holuby, nedostal do kuřecího koše nebo ohrady. Protože volně žijící tvorové mohou s sebou přinést různé choroby , je známo, že ptáci mohou jíst vlastní trus s nedostatkem určitých látek.

Může být velmi obtížné sledovat okamžik, kdy kuřata něco chybí.Proto může pták při konzumaci infikovaného steliva tuto nemoc adoptovat, protože domácí zvířata jsou na rozdíl od divočiny náchylnější k různým infekcím a virům.

Základní požadavky na chovné slepice pro nosnice

 1. Kuřecí chléb by měl být v oblasti jednotnýpočet ptáků , kteří v něm budou žít.Obecně se uznává, že na 1 metr čtvereční nelze zaplnit více než 2-3 vrstvy a muže.Jinak mezi různými plemeny vidíte agresi vůči ostatním.Kohouti budou bránit své území a kuřata.
 2. Teplota v kuřecím molu by neměla být celoročně vyšší než 20 - 25 stupňů .Tato teplota je optimální pro celoroční nepřetržité kladení vajec.

  V létě je vhodnější chovat ptáky, protože není nutné dále vytápět místnost, a v zimě je lepší umístit další ohřívače a lampy.Minimální teplota by neměla být nižší než 10 - 15 stupňů.Pokud je v kuřecím koši chladnější, kuřata začnou klusat méně nebo se úplně zastaví.

 3. Je třeba také promyslet ventilační systém v koši .Rozpočtová varianta je vytvořit malé dveře mezi ohradou a kuřecím mechem, které budou sloužit jak pro pohodlí volného pohybu ptáků, tak pro cirkulaci vzduchu v drůbežářském moku.

  Buď vytvořit speciálně vyvinutý ventilační systém v samotném kuřecím molu.Druhá možnost bude nákladnější a časově náročnější, ale výhodnější, protože i po zavřených dveřích do čerstvého vzduchu vstoupí čerstvý vzduch.

  ​​

  Vysoká vlhkost může vést jak k plísňovým infekcím, tak k šíření různých infekcí, a proto by měla být místnost v létě neustále vysílána (bez průvanu) a v zimě zahřívána.

 4. V kuřecí bedně by mělo být dobré osvětlení .Pokud chcete zvýšit nebo naopak,Chcete-li zpomalit pokládání vajec, musíte odpovídajícím způsobem prodloužit nebo snížit denní hodiny.
 5. Abykuřata mohla snášet vejce nikde, ale na určitém místě je třeba hnízda .Na 10 vrstev musí být nejméně 2 hnízda.Obvykle dají seno do hnízda, aby se vrstvy cítily pohodlněji, zejména v chladném období.
 6. Je lepší, pokud je podlaha v kuřecí bedně dřevěná s teplou podestýlkou ​​ ze sena, ale v žádném případě není betonová, protože je docela chladná a nezachovává vůbec teplo.

  Stropy by rovněž neměly být vysoké.Optimální výška stropu by měla být taková, aby zde byla umístěna osoba průměrné výšky - 1 metr 70 cm. Jsou-li stropy v kuřecím koši vysoké, bude v zimě obtížné vytápět místnost.

Podívejte se na video o konstrukci kuřecího masa:

Krmení a pití

Správná údržba domácích nosnic domaby mělo zahrnovat správné krmení.Krmte ptáky třikrát denně.Kromě toho by v denní části stravy měla být čerstvá tráva a různé kořenové plodiny.Vrstvy jsou krmeny specializovaným krmivem, ve kterém jsou minerály, vitamíny a různé přísady jasně smíchány ve stejných poměrech.

TIP : Můžete si také vařit své vlastní jídlo smícháním různých zrn, vitamínové premixu, skořápky a kostní nebo rybí moučky.

Ráno je obvyklé krmit ptáky v oblasti 9–10 hodin,po probuzení je lepší nechat slepice chodit a plnit krmítka za půl hodiny .Ránočást by měla být o něco menší než večer.Ráno se doporučuje krmení ptáků mokrými rohožemi.Do tohoto jídla můžete smíchat malé množství obilí, brambor, řepy a mrkve, přidat rybí olej.

Denní krmení by mělo být 14–15 hodin.V tuto chvíli je lepší krmit ptáka čerstvě sekanou trávou, zeleninou.

Večer je pták krmen hodinu nebo dvě, než spí asi 21–22 hodin. Večerní krmení by mělo být o něco větší než ráno , protože pták by měl být plný až do rána.Je lepší upřednostňovat směsi zrn nebo krmných směsí.

Kuřata by také měla mít stálý přístup k čisté pitné vodě.Je nutné zajistit, aby pijáci byli čistí a včas vyměnit špinavou vodu za účelem čištění.

V žádném případě byste neměli překrmovat nosnice a samce , protože obezita slepic může vyvolat pokládání vajec, a oni začnou špatně snášet nebo úplně přestat.Samci s nadměrnou hmotností vajíčka nebudou dobře oplodňovat, protože nadměrné krmení ovlivňuje kvalitu semenné tekutiny.

Podívejte se na video o vlastnostech krmení nosnic doma:

Vlastnosti chovu v různých obdobích roku

Péče o chalupu

Jaký je obsah nosnic v chalupě?V létě by kuřata měla být převážně ve volném výběhu.Je lepší, pokud mají volný přístup k různým bylinám a hmyzu, což je v městském prostředí docela problematické.

V roce 2006 musí být čerstvá trávastrava vrstev , protože obsahuje všechny druhy vitamínů a minerálů.V případě neobvyklého tepla mohou kuřata také špatně klusat, takže pokud je v létě konstantní teplota vzduchu zahřátá na více než 30 - 35 stupňů, měli byste se pokusit zakrýt slepici a místo chůze.

Chování nosnic doma v zimě

Chování nosnic doma v zimě by mělo zahrnovat dobře zahřátou kuřecí bedru.Příliš chladný pokoj může vést k zastavení snášky a snášení vajec.Chcete-li nahradit strava zelené trávy by měl být čerstvý seno.

POZOR : Kuřata mohou chodit pouze od rána do večera, a pokud je teplota pod 25 stupňů a silný vítr je lepší uzavřít kuřata, protože mohou chytit chlad.

Údržba v zemi

V zemi můžete chovat kuřata za předpokladu, že mají stálý přístup k vodě a potravě.Za tímto účelem se vyrábějí speciální krmítka a misky na pití, do kterých při jejich toku dorazí krmivo a voda.Pak můžete slepice navštívit více než 1-2krát týdně, abyste na příští týden sbírali vejce a plnili sudy vodou a jídlem.

Můžete umístit kuřecí bednu ve stodole nebo v nějaké technické místnosti , zatímco musíte také izolovat stěny a podlahu, vybavit hřady a hnízda a uzavřít místo pro chůzi.Obecně platí, že podmínky pro kuřecí měď jsou stejné jako u soukromé směsi.

Musíte se dostatečně dobře zamyslet nad tím, jak bude krmivo dodáno.Obvykle používají velkésudy, ke kterým jsou připojeny speciální podavače a misky na pití.

Závěr

Zachování vrstev jak ve venkovském domě, tak doma bude snadný proces, pokud budou všechny pečlivě promyšleny.podmínky.Kuřata se budou pravidelně přepravovat a vy a vaše blízké se můžete hýčkat domácími vejci.