Novoroční stůl bude vyzdoben lednovou hruškou

Mnoho lidí je vášnivými milovníky hrušek.Tyto ovoce najdete na regálech supermarketů téměř po celý rok, ale tyto plody jsou mnohem užitečnější, pokud se pěstují ve vaší vlastní zahradě.

Před začátkem zahradníka existuje obrovský výběr odrůd hruškových stromů, kterých je dnes velmi, velmi mnoho.

Za jednu z nejčastějších odrůd se považuje lednová hruška, další popis, fotografie ovoce a recenze zahradníků.

Historie selekce a šlechtitelská oblast

) Lednová hruška je výsledkem hybridizace odrůdBere Tolstobizhkaa Forest Beauty .

Tato odrůda byla také vyšlechtěnav roce 1944 na pokusné stanici pro ovoce a bobuloviny Oryola jedná se o zimní odrůdu.

Zimní odrůdy rovněž zahrnují Russkaya Bere, Yakovlevskaya, Extravaganza, Nick a Lira ].

Lednová odrůda hrušek, která bude popsána níže, se rychle rozšířila po celém středním regionu naší země.

Tato odrůda v současné době prochází státními zkouškami ve střední zahradnické zóně.

Popis odrůdy Leden

Plody této hrušky jsou velmi velké, ve tvaru pyramidy .Stupeň funkcetak, aby i zcela zralé hrušky zůstaly pevné.Leden je charakterizován průměrnou zimní odolností.

Tento strom je velmi plodný a s náležitou péčí vás každoročně potěší hojným ovocem.

Dobré výnosy se rovněž liší Noyabrskou, Hérou, Ladou, dětskou a zázrakem.

Další výhodou této odrůdy je její vysoká odolnost proti znehodnocení ovoce během růstu, listy také lesknou zeleně po dlouhou dobu a nerostou matné.

Velikost lednového ovoce je nadprůměrná .V průměru jsou tyto hrušky velké, mají malé semenkové komory, ale stále drsnou kůru.

Barva těchto hrušek je světle zelená, ale strany ovoce, vystavené slunci, začnou zčervenat a postupem času začnou být trochu hnědé.Ovoce samotné jako celek ve zralé formě má světle zelenou barvu.

ExterněLednové hrušky jsou velmi atraktivní a chutné , zejména pro milovníky tohoto druhu ovoce.Kůže plodu je drsná na dotek, na ní jsou jasně vidět podkožní body.

Vláknina zralých hrušek má bílou barvu nažloutlou barvu, zrnitou strukturu.Lednové ovocechutná velmi sladce, dřeň je hustá a zároveň šťavnatá.

Zvláštností struktury stromu této hrušky je to, že se větve stromu odbočují od kmene v pravém úhlu.Koruna je téměř kulatá, roste rovnoměrně do stran.

Kůra na větvích a kmeni má šedou barvu, vyznačuje se mírnou drsností.Hrušky mají klenutý tvar, hnědé barvy, nemají pubertu.

Listy stromu jsou poměrně široké, zaoblené, mají tmavě zelenou barvu a příjemnou hladkost.V průběhu růstu se na okrajích lehce zvlňují.Stonek těchto hrušek je zakřivený.

FotografieCharakteristika

Leden je velmi plodný,při správném a pravidelném prořezávání budete mít vždy vynikající úrodu.

Hrušky dozrávají v polovině září, do značné míry závisí na klimatu.Leden se pěstuje ve velkých množstvíchve středních regionech Ruska.

Na těchto místech se také úspěšně pěstují takové odrůdy hrušek Na památku Zhegalova, Tonkovetka, Katedrála, Ilyinka ] a Rogned.

Je velmi důležité sbírat ovoce ve správný okamžik.Pokud sbíráte nezralé hrušky, rychle ztvrdnou, nebudou šťavnaté a také se zhoršují mnohem rychleji.

Totéž se stane, pokud jsou hrušky plody skladovány při příliš nízké teplotě.

Hrušky můžete jíst ihned poté, co jste je vybrali, alese chutnají někde za jeden až dva týdny poté, co leželi při teplotě asi 20 stupňů.

V chladničce, tj. Při nulové teplotě, mohou být tyto hruškyskladovány až čtyři měsíce.

Hrušky jsou velmi zdravý produkt, ale jak víte, tyto plody jsou na žaludku docela těžké, a proto se nedoporučuje konzumovat ve velkém množství.

Ledenje bohatý na kyseliny askorbové, pektickou látku.

Pěkné stromy zima je obtížné tolerovat, zejména pokud jsou silné mrazy. Po takových povětrnostních podmínkách je na kmen stromu vidět zmrzlá kůra.

Pokud není kořenový systém stromu řádně chráněn před chladem, jeho plodnost se výrazně sníží.

Lednové hrušky se používají velmi široce.Používají se podle různých receptů tradiční medicíny.Kůra této hrušky je také součástí mnoha léčiv používaných pro farmakologii.

Pro konzumaci jsou vhodné džemy, zavařeniny a dužinové omáčky z těchto plodů.Víno se vyrábí na bázi hrušek, existuje i hruškový med.Některé lednové plody jsou suché nebo připravují chutné sladkosti - kandované ovoce.

Výsadba a odchod

Leden je pro půdu velminenáročný. V ideálním případě by vzduch měl být přístupný kořenovému systému.

Samozřejmě by bylo lepší, pouze pokud je půda úrodná a bohatá na živiny.

Taková hruška by v žádném případě neměla růst za podmínek stagnace vlhkosti.

Pro výsadbu je třeba zvolit vysoká místa, tj. Místa, kde po silných deštích půda rychle opouští vlhkost.

Lednová hruška miluje slunce, díky vlivu svého nejlepšího ovoce jsou stromy velmi sladké a získávají příjemný červenohnědý vzhled.Sousedé poblíž takové hrušky mohou být umístěny ve vzdálenostinejméně 4-5 metrů.

Vedle tohoto stromu byste neměli sázet smrky ani jiné ovocné stromy.Nejlepší je pěstovat malé keře v okolí, jako je jasmín, šeřík aatd.

Lednová hruška nevyžaduje zvláštní péči, je třeba ji pravidelně přidávat a kořenový systém izolovat na zimu, a tak kolem kmene vytvořit nábřeží země nebo sněhu.

Podívejte se na video o tom, jak správně pěstovat sazenice a prořezávat:

Nemoci a škůdci

Onemocnění, které se v tomto nejčastěji vyskytujedruh hrušek, to je https://selo.guru/ptitsa/bolezni-p/gribkovye/parsha.html.

V tomto případě jsou plody pokryty hnědými skvrnami, nemoc se šíří velmi rychle po celém stromu a může infikovat sousední.

K boji proti strupovitostiby měly být pro zalévání a krmení stromu použity zvláštní prostředky.

Následující odrůdy jsou odolné vůči strupovitosti: Krasuli, Lada, Na památku Yakovlev, Otradnenskaya a ) Smart Efimova.

Obecně platí, že rostoucí leden je jednoduchý, hlavní věc je trochu horlivosti a včasného boje proti chorobě hrušek.