Obdivujte nejširší paletu měsíčků!Jména a fotografie populárních odrůd květin

Měsíčky jsou květy mnoha odrůd.V Jižní Americe nebo v Karibiku roste více než 50 odrůd.Hlavní rozdíly mezi druhy těchto rostlin jsou dány tvarem okvětních lístků a květenství.Telefonní karta tohoto typu květu je jeho specifická vůně, která je obvykle velmi jasná.Díky němu je květina rozeznatelná.

Měsíčky měsíčky jsou skupinou jednoletých nebo trvalých květů.Hlavní rysy vlastností, světlé barvy a dlouhé kvetení.Okvětní lístky mají jednoduchý tvar.Květenství jsou jednoduché nebo dvojité.Měsíčky se vyznačují širokou škálou odstínů.Mohou se velmi lišit - od šarlatové červené po světle citronovou.

Druhy květin - popis a fotografie

Jedna ze skupin těchto rostlin- to jsou trpaslíci.Tento název byl dán kvůli malému růstu těchto rostlin.Výška květů trpaslíků často nepřesahuje 20 cm (pro specifika péče o nenápadné podměstné měsíčky viz zde ). Do této skupiny je zařazena řada odrůd: jedná se o vzpřímené, odmítnuté, měsíčky tenkovité(dozvědět se, jak pěstovat vzpřímené, hubené, odmítnuté druhy měsíčku lékařské na otevřeném prostranství, jakož i vidět fotografii květin, viz zde ).Podrobněji budeme analyzovat všechny populární odrůdy a odrůdy a ukážeme jejich fotografie.

Vzpřímeně


Populární skupina rostlin.Jednou z nejčastějších odrůd je Lunasi Orange.Keře jsou kompaktního tvaru, výška nepřesahuje 15-20 cm. Maximální průměr dosahuje 20-25 cm. Odrůda má husté listy ve formě chryzantém, oranžově zbarvených květenek.

Odmítnuto


Nejlepší série rostlin z této skupiny se nazývá „Boj“.Jedná se o jednoleté odrůdy, které mají kompaktní rozvětvené keře.Přibližná výška kolísá od 15 do 20 cm, šířka je asi 20 cm. Listy jsou vybledlé, listy jsou umístěny po stranách, barva výhonků je tmavě zelená.Průměr se pohybuje od 4 do 6 cm, květenství hustě zakrývá křoví a je žluté, oranžové nebo dvoubarevné.

Tenké listy


Nejběžnější odrůdou z této skupiny je Mimimix.Sférické keře a jejich hustota, charakteristický rys odrůdy.Výška dosahuje 20-25 cm. Listy jsou malé, natřené tmavě zelené, zpeřené, rozřezané.Jednoduché květenství v průměru 20 mm.Odstíny barev jsou různé.Od jasně žluté a červené po jasně oranžovou. Kvetou začínají v červenci, konec kvetení padá v posledních dnech září.

Francouzština


Populárním zástupcem tohoto typu měsíčku lékařského je Johnsons.Je to roční odrůda, která je nestabilní až studená.Kvete po dlouhou dobu.obecně nenáročné na podmínky jeho údržby.

Květiny rostou až do výšky 20 cm, jsou skvělé pro zdobení hranic a městské nebo parkové úpravy.

Při pěstování na zahraděpřilákat tam motýly.

Kvetou od června do října, doporučuje se osev na otevřeném terénu s dodržením intervalu mezi rostlinami 15 cm.Barevné schéma se mění od světle žluté po jasně červenou.

Vysoký


Vysoký druh měsíčku lékařského, který se vyznačuje velkou výškou keřů od 60 do 90 cm. Tento druh lze připsat odrůdě "Yellow Stone".Jedná se o jednoletou odrůdu s krásnými hustými květenstvími, s velmi bohatou žlutou barvou.Průměr květů dosahuje 15 cm, doba květu začíná v červnu a končí v září.Patří sem také odrůdy „límce“, „citronový princ“.

Červené

Jasná a zajímavá odrůda červeného měsíčku, jedná se o odrůdu Paprika.Jeho rozdílem je trpaslík.Růst ne více než 25 cm, rozvětvené kulové keře, listy odříznuté cirry, tenké výhonky, barva stříbra světle zelená.Květina je půvabný malý koš s jasně žlutým středem a ohnivě červenou barvou lístků.

Jsou považováni za jeden z nejkrásnějších měsíčků a hojně kvetou od června do konce září.

Taishan


Tento měsíček připomínající chryzantéma je vysoký přibližně 20 nebo 30 cm. Od konce jara do začátku podzimu jsou měsíčky keřů pokryty velkými květenstvími, které se skládají zširoké trubkovité květy. Průměr koše je od 70 do 80 mm. Stejná řada zahrnuje odrůdy měsíčku se zlatými, oranžovými a žlutými koši.

„Tagetes“

Měsíčky z rodu jednoletých a víceletých rostlin.Patří rodiněAsters.Rozdělují se na 3 hlavní typy:

Francouzsky

  • Roční a vztyčené, vysoké 15-50 cm, u základny s velkým počtem poboček, příčně vychýlené výhonky, tmavě zelené listy uspořádané střídavě nebo náhodně.
  • Průměr květenství je 4-6 cm.
  • Květenství je jednoduché nebo corymbose.
  • Květy jsou oranžové, citronové, žluté, tmavě červené nebo hnědé s hnědým nádechem;trubkovité květy - žluté nebo oranžové.

Afričtí


Ročně s rozloženými nebo kompaktními keři mají výrazný hlavní výhonek.80-120 cm vysoký. Tvar listů je hustě členěný, velké květenství , průměr 6-13 cm, kvetoucí od konce června.Barva je různá: žlutá, oranžová, dvoubarevná.

Mexičanové


Révy, nízké rostliny, výška - 20-40 cm, listy jsou malé, tvar je úzce disekovaný, květenství jsou prezentovány ve formě malých košů, průměrkoše 1,5 - 3 cm, na krátkém stopce, odstín květenství - žlutá, žlutooranžová, červená.

Rozkvétá velmi hojně, nejběžnějším rozdělením květin je zkrášlování měst.

Bonanza


Velká skupina měsíčků.Obdrženo díky výběru odmítnutých měsíčků.Malé letničky s výškou nepřesahující 30 cm.

Terry květenství v průměru může být až 6 cm. Odstín se liší od jasně žluté a dosahuje červeno-oranžové. Jednou z nejpopulárnějších odrůd je Bonanza Deep Orange , o niž je poptávkazahradníci díky své kráse.Kvete brzy, má kompaktní keře, výšku 25-30 cm, šířku ne více než 20 cm. Terry květenství, jasně oranžové barvy, v průměru od 5 do 6 cm.

„Kilimanjaro“


Tato odrůda patří mezi bílé vzpřímené měsíčky střední výšky.Rostlina je hybridní, se slabým větvením keřů, výška od 40 do 60 cm, vyjadřuje se hlavní výhonek.Odrůda je atraktivní vzhledem díky svému jemnému vanilkově bílým odstínům s velkými květenstvími o průměru 7-10 cm.Začíná kvetit počátkem léta a pokračuje až do prvního mrazu.

Durango


Květy typu Durango jsou hybridy ze zamítnutých měsíčků.Roční zakrslé rostliny, výška 20-30 cm. Velikost květenství je 55-60 mm.Barevné schéma, nejčastěji zlatožlutá, tmavá, červenohnědá nebo oranžová.Série květů Durango má různou barvu a nachází se v různých odstínech.Nejjasnějším zástupcem s největší variací je odstín od světla (žlutá, citronová) do tmavší (světle červená, vínová), zvaná „Durango Mix“.

Eskimo


Terry měsíček se spoustou květin.Rákosové a trubkovité květiny. Eskimo je zakrslý hybrid, keř roste až do 40 cm.Květenství jsou kulovitého tvaru, barva je jemná bílá, průměr 6–10 cm, kvetoucí od prvních dnů července do začátku mrazů.

„Carmen“


Vztahuje se na hřebíček měsíčku lékařského, rákosí, rozříznutých okvětních lístků.Jednoletá rostlina, keře vysoké 30 cm, husté listy.U rákosových květů jsou okvětní lístky zvlněné amalované červenohnědými, trubkovitými květy jsou žluté nebo žlutooranžové.Květenství - 50 mm.Kvetení začíná počátkem léta a trvá až do podzimu.

„Bolero“


Květy jsou střední výšky, 25–40 cm, se silnými výhonky.Husté listy, zelené výhonky, trvanlivé, s načervenalým nádechem.Listy jsou středně velké, tmavě zelené.Marigolds bolero sametové květenství, světlé a dvoubarevné, žluté s hnědočervenými odstíny.Odrůda je považována za časnou, kvetení začíná od začátku léta a trvá až do prvních mrazů.Používá se k ozdobení městských postelí a personalizované dekorace.

malokvěté


trvalky vzpřímené rostliny.Výška se pohybuje od 15 do 60 cm, výhonky se liší.Listy jsou malé, rozprostřené, tmavě zelené barvy, na stonku jsou uspořádány v příštím nebo opačném pořadí. Květy jsou sbírány v koších, corymbose ve tvaru, s průměrem 4 až 6 cm.Květy jsou různého tvaru - jednoduché, polodvojité, froté.Jsou jednobarevné a dvoubarevné, kvetoucí hlavně v červenci a srpnu.

Jemné listy


Jemné listy měsíčku má mnoho odrůd, nejoblíbenější jsou Zlatý prsten a Zlatý prsten.Výhonky těchto odrůd jsou husté, kulové keře, výška 40-50 cm, ale i přes svou velikost vypadají kompaktně.Malé květenství, průměr 25-30 mm.Barva a umístění - malé oranžové trubkovité plátky ve středu květenství, zářivě žlutá třtina dolů po stranách ohnutá.Kvetoucítrvá od začátku léta do prvních mrazů.

„Vanilla“


Hybridní rostlina s kompaktním pouzdrem.Výška není větší než 40 cm a keř je široká asi 25 cm. Květy jsou 7 cm, kulovité, krémové barvy.Kvetení nastává na konci května a pokračuje až do prvního mrazu.

Obrubník


Pro zdobení hranic a městské vybavenosti se doporučují kompaktní měsíčky s nízkým vzestupem. Odrůda Zlatý prsten se k tomu hodí.Jedná se o kompaktní typ rostliny s tenkými světle zelenými výhonky.Malé listy jsou členěny do úzkých laloků.Květenství jsou miniaturní, žluté.Raná odrůda, kvete od začátku června do prvního mrazu.

Mimimix


Odrůdy z této řady mají husté keře vysoké přibližně 20–25 cm. Květy různých odstínů, průměr 20 mm, súzké listy, pitvané cirrusem, tmavě zelené barvy.Květy květenství: žlutá, červená, oranžová.Začátek květu je červenec.Pokračujte ve snižování do posledních září.

Lulu


Patří k mexickým měsíčkům mexickým s malou výškou a hustými větvemi.Výška dosahuje 50 cm. Květenství roste hojně, skládá se z pěti okvětních košů.Zbarvení je monofonní nebo dvoubarevné. Nenáročný a vydrží teplotní extrémy. Zastavte květu při teplotě 1–2 stupňů Celsia.

Proutěné


Proutěné měsíčky mohou růst až do výšky 3 m.Odolají chladuteploty a může kvetnout i do listopadu, za příznivého počasí.Obvykle se používají na trellises.

Trpasličí


Jedna z mnoha skupin těchto rostlin.Výškový limit je 20 cm. Patří mezi: Květy, jejichž výška nepřesahuje 20 cm. Skupina zahrnuje různé odrůdy: vztyčené, odmítnuté, měsíčky tenké. Nejoblíbenějšími odrůdami trpaslíků na tomto seznamu jsou Fight and Harmony.

Žlutá

Žluté měsíčky zahrnují takové odrůdy.

Herbert Stein


Chrysanthemum, až do výšky 70 cm a průměru do 8 cm.

Zlatý prsten


S tenkými a křehkými výhonky dosahují výšky 50 cm a průměru 33 cm,začínají rozkvétatČerven a končí prvním mrazem.

Třpytky


Obří měsíčky do výšky 110 cm;květenství navzdory velikosti rostliny, malé až do průměru 6 cm.

Oranžová

Tyto odrůdy patří do měsíčku oranžové.

Zlatý dolar


Vysoké keře do 110 cm, se silnými a silnými výhonky , velké listy světle zelené barvy,květenství jsou oranžové, někdy dosahují červené.

„Petit Orange“


Známá odrůda dorůstá do 40 cm, kompaktní keř se světle oranžovými květy a hřebíčkem.

Tall

Takové odrůdy zahrnují vysoké odrůdy měsíčku.

„Žlutý kámen“


Jednoletá odrůda, vysoká 70-80 cm.Květenství nasyceného žlutého stínu. Počátkem květu je začátek června .

The Friels


Pozdní odrůda měsíčku.Roste na 80 cm na délku.Průměr květů je 8 cm. Začátkem srpna mají hřebíčkovité květenství, které se skládají z okvětních lístků bohaté oranžové a zlaté barvy.

„Citronový princ“


Vzpřímený keř vysoký 65 až 80 cm.Po otevření tvoří ideální kulovitý tvar s květy citronové barvy. Květenství jsou velké 8-10 cm, výhonky jsou tmavě zelené s růžovým květem.

​​

Bílá

Bílé měsíčky zahrnují takové odrůdy jako:

Kilimanjaro


) Vysoká rostlina do 70 cm. Květenství ve tvaru koule, hustá, jemná barva, bílá.Je to hybrid a používá se k řezání květin.

Eskimo


Středně vysoká rostlina s velkými krémovými květy. Průměr květů je 6 cm, výška dosahuje 35 cm, listy jsou zpeřené.

Sladká smetana


Kompaktní keře, vysoké výhonky 60–75 cm, silné výhonky světle zelené barvy s načervenalým květem.Tmavě zelené velké listy s hřebíčkovitým květenství, oválného tvaru.Kvetoucí od konce června do prvního mrazu.

Antigua


Jsou to nízké keře, až do výšky 20 cm. Velké množství velkých květenství až do průměru 10 cm.Antigua, světlé měsíčky žluté nebo nasycené oranžové barvy.

Stručně o pravidlech péče

Měsíčky jsou tedy nenáročné květiny, Je snadné se o ně postarat. Aby si květiny udržely svůj reprezentativní vzhled, je nezbytné alespoň vytvořit nezbytné podmínky.

Měsíčky se dobře hodí k individuální dekoraci území nebo městské krajinářské úpravy. Tyto rostliny se snadno ošetřují a nevyžadují stálou péči a investice do svého vzhledu.Jedná se o nenáročný květ, který si můžete užít dlouho.

Téměř každá hospodyňka se snaží vyzdobit svůj dům a letní chalupu různými barvami.Měsíčky jsou pro to skvělé.Přečtěte si naše materiály o , jak sbírat semena, a také správně , jak pěstovat tyto květiny na otevřeném terénu a v domech s květinami.jak je chránit před chorobami a škůdci.

Podzimní měsíčky zahynout.Ale i tak mohou být prospěšné.Pokud máte v úmyslu pokračovat v pěstování půdy, může vám pomoci měsíček lékařský.Vyjměte keře ze země, nakrájejte je a během podzimního kopání znovu vyplňte půdu.Tato metoda je dobrou prevencí plísňových infekcí v půdě.