Oblíbenými domácími farmáři jsou stříbrná kuřata Adler

Plemena masa a vajec slepic kombinují nejlepší vlastnosti plemen masa a vajec.

Kombinace chutnosti masa a počtu produkovaných vajec z nich činí nejoblíbenějšího zemědělského ptáka.Podívejme se podrobněji na jedno z plemen nejoblíbenějších našich chovatelů drůbeže, Adler stříbro.

Jak napovídá název plemene, bylo vyšlechtěno v Adleru, městě na území Krasnodar.Vědci na tom dlouho pracovali,výběr byl prováděn v letech 1951 až 1965.

Toto plemeno bylo chováno komplexním křížením ptáků pěti plemen - New Hampshire, Russian White, Yurlovsky, White Plymouth a May Day.

Výběr tohoto plemene masa a vajec byl proveden takto:

 • May Day kohouti byli spárováni s ruskými bílými slepicemi, získané hybridy 1. a 2. generace se šířily „samy o sobě“;
 • Kuřata F2 s dobrou produkcí vajec a vysokou vitalitou spojenou s kohouty New Hampshire pro zlepšení kvality masa;
 • získaný F3 byl křížen mezi sebou, z hybridů F4 byli vybráni nejvíce vnější jedinci s vysokou časnou zralostí masa;
  za účelem zlepšení kvality masa drůbeže byla nejlepším kuřatům F5 podána krev bílých kohoutků z Plymouthrooku, hybridů čtyř plemenrozvedený „sám o sobě“;
 • odpovídající standardu bylo vybráno mezi jedinci F6, někteří z těchto slepic se pářili s jurlovskými kohouti, kříženci pěti plemen byli chováni čistě.

Popis plemene stříbra Adler

Přilehlé peří Adler má lehké kolumbijské zbarvení (jednodenní žluté kuřata) získané z jurlovských a květnových plemen.

copánky (zaoblené ocasní pera) a ocasní pera z černých křídel.Jsou to ptáci střední velikosti, kompaktní postava, s dlouhým hlubokým tělem, širokým a rovným hřbetem.

Zád je téměř rovnoběžná se zemí, mírně klesající k ocasu.Břicho je dobře vyvinuté.Hrudník je hluboký, plný.Páteř je dostatečně silná, dostatečně silná, ale ne drsná.

 • Hlava je kulatá, malá, ale poměrně široká, úměrná tělu, s červenými malými hladkými ušními lalůčkami, zakřiveným žlutým zobákem.Hřeben je střední velikosti, tvaru listu, zdobí ho pět rovnoměrně řezaných zubů.
 • Oči červeno-měděného odstínu, zářivé, konvexní, kulaté.Červená hladká tvář, náušnice jsou také hladké a červené, zaoblené.
 • Hříva na krku je středně vyvinutá, krk sám o sobě je středně dlouhý.
 • Dostatečně dlouhá křídla jsou pevně přitlačena k trupu.
 • Nohy střední délky.Nohy mírně vyčnívají, svaly jsou dobře vyvinuté.Silný metatarsus žlutý, široce rozložený.
 • Ocas je malý, pevně uzavřený, obecný tvar je kulatý.Pigtaily jsou krátké, silně zakřivené.
 • Kuře se od kohouta odlišuje elegantnějšímlehká hlava a menší vzpřímený hřeben.
 • ​​
Příliš dlouhé copánky se považují za nepřijatelné nedostatky a obecně za příliš rozvinutý ocas, příliš rozvinutý hřeben, visící na jeho straně, příliš vysoké nastavení těla a tenký protáhlý krk.

Vlastnosti

Snad hlavní výhodou Adler slepic oproti jiným plemenům je, že mohou být chována na farmě po dobu 3 až 4 let, a ne jedno, protoževětšina ostatních.

Kvalita získaných produktů netrpí.Adlers začnou scampering za šest měsíců.

Péče o tyto slepice není složitá, jsou nenáročný,nevyžadují zvláštní přístup k chovu a krmení .Velmi dobře se aklimatizují, díky čemuž se toto plemeno rozšířilo po postsovětském prostoru.

Snadno se přizpůsobuje změnám životního prostředí, rychle zakoření, cítí se dobře na novém místě.Adler je trochu nemocný.

Postava je klidná, pták je k osobě přátelský, rychle si zvykne na nového majitele, i když zpočátku to může být trochu plachý.Díky výše uvedeným vlastnostem je pro chovatele výhodné pracovat se stříbrem Adler.

Mezi nevýhody plemene patří nepříliš dobrý inkubační instinkt, který se během šlechtění stal matným.

Fotografie

Na první fotografii vidíte obyčejného muže ve zralém věku:

Zde se před našimi očima objevuje několik našich jednotlivcůplemena:

Na následující fotografii sedí Adler stříbrné kuřehůl:

Na těchto dvou fotografiích je však na nádvoří domu tiše několik jedinců:

[[PDN 76]

Údržba a chov

Vzhledem ke špatnému mateřskému instinktu kuřat potřebuje majitel Adler inkubátor připravený.

Avšak hnojení vajec je vysoké a výnos kuřat je až 95%.Konzervace drůbeže je vynikající - 98% u mladých zvířat, 86% u dospělých ptáků.

Stříbrné kohouty Adler nějakým způsobem pomáhají majiteli - bylo zjištěno, že učí své dámy, aby se spěchaly na určitých místech a začaly jíst až poté, co jsou kuřata plná.

V klecích pod širým nebem se cítí lépe, ale dobře snášejí i celulární obsah, takže s těmito slepicemi můžete pracovat racionálním přístupem k využívání oblastí tím, že vybavíte baterii.

V ideálním případěmohou být kuřata zahájena po 6 měsících , ačkoli k prvnímu přepravě může dojít za 5 měsíců, což je nežádoucí, protožeKura se dosud plně nevyvinula.

To může vést ke zkrácení produkčního života kuřat (kuřata narozená na jaře jsou zvláště náchylná k tomuto), ideálně by nosnice měly být prováděny na konci května - června.

Poté se budou vyvíjet in vivo s kratšími hodinami denního světla.

Pokud byly slepice vylíhnuty dříve, je lepší dodržovat zvláštní programy chovu - pro omezení příjmu krmiva kuřaty použijte omezující světelné programy.

Strava dospělých ptáků by měla obsahovat zeleninu,kořenové plodiny, minerální komplex, bílkoviny a samozřejmě obiloviny.Při udržování ptáků na podlaze je důležité sledovat vlhkost podlahové krytiny - neměla by být vyšší než 25%.

Protožetoto plemeno je přátelské a, dalo by se říci, připoutané k majitelům, je důležité komunikovat s kuřaty, být k nim přátelský.Závisí na tom i jejich blaho.

Charakteristiky

Stříbřité Adler se považujíza jedno z nejproduktivnějších plemen produkujících maso i vejce .Přestože v posledních letech došlo k tendenci odlehčit hmotnost kuřat, a tím k určitému snížení množství přineseného masa.Produkce vajec se ale zvyšuje.

Hmotnost dospělé jednoleté slepice je 2,5–2,8 kg a kohouta 3,5–3,9 kg.Po dobu jednoho roku od první snášky nosnice obvykle přináší 170 - 190 vajec smetanově zbarvených, i když existují držitelé záznamů, jejichž počet vajec přesahuje 200 kusů.Hmotnost vejce je 58 - 59 g.

Při výrobě brojlerů lze slepice Adler úspěšně použít jejich spárováním s bílými kořínky Cornish.Kuřata z takového páru dávají jatečně upravená těla dobrou kvalitu a rostou velmi rychle, ve věku 70 dnů získají hmotnost přibližně 1300 g. Jednotlivci následujících generací nedávají stejně dobré výsledky.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Vzhledem k tomu, že plemeno kuřat stříbrných Adler je velmi běžné, není v žádném ruském regionu získávání dospělých ptáků, kuřat a inkubačního vejce obtížné.

Následuje seznam některých farem prodávajících Adler.

 • Bird Village, Yaroslavl Region, nabízí velký výběr ptáků.tel.+7 (916) 795-66-55;+7 (905) 529-11-55.
 • Kuraferma, Leningradská oblast, tel.+7 (981) 150-64-77 (8:00 - 20:00, neděle off).
 • Ideální pták, Leningradská oblast, tel.+7 (921) 559-66-56 (8:00 - 21:00, denně).
 • IP Ryzhenkov E.N., Oryol Region, tel.+7 (920) 828-38-48.
 • The Gene Pool, Sergiev Posad, tel.+7 (496) 546-19-20.
 • Smolenská sloučenina, Smolensk, tel.+7 (910) 762-76-23;[email protected]
 • FSUE PPZ Kuchinsky, Moskevská oblast, tel.+7 (495) 521-68-18.
 • „Drůbežárna“, Karachay-Cherkessia, okres Zelenchuksky, tel.+7 (906) 443-59-74.
 • Oryol Yard, Moskevská oblast, tel.+7 (915) 009-20-08.
 • Orenburgský pták, region Orenburg, tel.+7 (903) 360-46-33.

Analogy

Kuřata plemen masa a vajec mají podobné výkonnostní vlastnosti, například:

Všechna tato plemena byla chována pro stejný účel - jsou univerzální, mají vysokou produkci vajec a dobrou kvalitu masa.Před získáním každého z nich však stojí za to se seznámit s informacemi o podmínkách chovu, chovu a chovu těchto kuřat, protožepravidla pro jejich péči se mohou od sebe lišitpřítel.

Pozor!Byla odhalena tajemství domácí péče o pelargónie !Správná péče podporuje rychlejší růst a reprodukci.

Tymián má mnoho léčivých vlastností, o kterých se můžete dozvědět z tohoto článku.

Pokud chcete provést podlahovou izolaci v soukromém domě, bylo by dobré nejprve odtud zjistit, jak na to.

Při výběru plemene kuřat pro chov na území Ruska nebo bývalých sovětských republikse vyplatí věnovat pozornost především domácím plemenům- na vaší farmě se budou cítit pohodlně, dobře se chovat,Zobrazit vynikající výsledky výkonu.

Stříbro Adler vyniká svou univerzálností, nenáročností.Je vhodný jak pro začátečníky v chovu drůbeže, tak pro profesionální farmáře.Můžeme s jistotou říci, že se jedná o jedno z nejlepších plemen kuřat, hrdost domácího chovu drůbeže.