Odolnost proti mrazu, vynikající chuťové vlastnosti ovoce a dobrá produktivita - třešně Nadezhda

V Rusku se pěstuje mnoho druhů třešní.

Třešeň odrůdy Nadezhda byla poměrně rozšířená, což lze vysvětlit její chutí a dobrým výnosem.

V článku je uveden úplný popis odrůdy a fotografie plodů.

Historie selekce a šlechtitelská oblast

Třešňová odrůda Nadezhda byla vyvinuta na experimentální zahradnické stanici Rossoshanskaya Zonal.

Jeho tvůrcem bylA.Ya.Voronchikhina , která obdržela novou odrůdu třešní, opylovala květiny třešňových odrůdGriot z Ostheimus předem smíšeným pylem sladkých odrůd třešníLikernayaaSevernaya .

Od roku 1995 byla Nadezhda Cherry přidána do registru odrůd prostřední oblast Černé Země. V této oblasti jsou tyto odrůdy úspěšně pěstovány Zhivitsa, Turgenevka, Kharitonovskaya, Shokoladnitsa.

Vzhled Cherry Nadezhdy

Uvažujme samostatně vzhled stromu a ovoce.

Strom

Třešně odrůdy Nadezhda jsou obvykle klasifikoványjako stromy rostoucí ve výšce, protože mohou dosáhnout výšky pěti až šesti metrů. Vyznačují se dobrým listím a mají korunu střední hustoty, která může mít kulatý nebo pyramidální tvar.Stromové razítko pokryté kůrou tmavě šedébarva s dostatečnou drsností.

Mladé stromy mohou mít na stonku podélné trhliny, díky nimž je vidět nová lesklá kůra stříbro-hnědé barvy a již stará šedá kůra.Stem cherry Nadezhda se vyznačuje středně kudrnatostí.

Strom dávápřímé výhonky , vybavené dlouhými internodami.

Zpočátku mají zeleno-hnědou barvu a o něco později získávají červený odstín a jsou zarostlé velkým množstvím malých konvexních zaoblených žláz.

Velikost vegetativních pupenůdosahuje pěti až šesti milimetrů a má podlouhlý tvar ve tvaru vejce se špičatým vrcholem.

Velikost generativní ledviny je asi čtyři až pět milimetrů.Mají oválný tvar se zaobleným vrcholem.

Listytřešně Nadezhda se vyznačují zaobleným tvarem se špičatým vrcholem a koženou konzistencí.Délka listu listu je deset až jedenáct centimetrů a šířka je od čtyř do šesti centimetrů.

Vnější stranamá hladký povrch a zelenou barvu, vyznačuje se tupostí a konkávností podél centrální žíly.

Vnitřní strana listu listuje světle zelené barvy a má růžovou centrální žílu.Na postranních žilách je mírná vlněná puberta.

Velikost řapíku je od patnácti do dvaceti milimetrů.Mají špinavou růžovou barvu a střední tloušťku.Nad řapíky se vyznačují mírnou pubertou azespodu jsou nahí.

Stipulev této odrůdě třešní chybí a žlázy mohou být přítomny v množství jednoho nebo dvou kusů nebo mohou být zcela chybějící.

Květenství tohoto stromu má obvykle dvě nebo tři květiny, ale může existovat pouze jedna.

Květiny se vyznačují velkou velikostí- v průměru mohou dosáhnout třicet pět až čtyřicet milimetrů.

Na začátku květu jsou květy bílé barvy a na konci kvetení se na nich objevují narůžovělé skvrny.

Lístkymají vlnitou základnu a lžíci ve tvaru.Píst je obvykle zarovnán s tyčinkami nebo mírně nižší.Tyčinky jsou dlouhé deset až dvanáct milimetrů a tlouček vaječníků je mezi třinácti a patnácti milimetry.

Ovoce

Cherry Nadezhda se vyznačujevelkými plodyplochého tvaru s tmavě červenou kůží.Jejichprůměrná hmotnost je 5,8 g. Buničina má jednotnou strukturu a střední hustotu.Barva buničiny je tmavě červená.Ovoce obsahuje červenou šťávu.

Velké plody také vykazují třešně Vyank, Velkorysý a Maják.

Obvykle mají krátký a tlustý stopku, kterou lze snadno odtrhnout, pokud je plod zralý. Průměrná hmotnost kosti je 0,38 gramu. Kámen má nerovnoměrný zaoblený tvar a světle hnědou barvu, je téměř z poloviny oddělen od ovocné vlákniny.

Bobule mají sladkou chuť s mírnou kyselostí a bez svíravosti a mají také příjemnouaroma.Podle stupnice ochutnávky získají4,5 bodu.

Fotografie
Charakteristika odrůdy

Cherry Nadezhda označujeodrůdy v polovině sezóny. Jeho plody dosáhnou zralosti v červenci, ale v jižních oblastech mohou dozrát v poslední dekádě června.Stromy roubované na antipka začnou nést ovoceve čtvrtém nebo pátém roce a vyznačují se vysokou časnou zralostí.

Tato odrůda třešní je neplodná.Začíná brzy rozkvétat a nejlepšími opylovači pro ni jsou takové odrůdy třešní, jako jsouLada, Kenta Černá velká třešně.

Cherry Hope se vyznačujepoměrně vysokou úrovní produktivity.

Z jednoho stromu lze sklízet až 16 kilogramů plodiny , ale tato skutečnost není v této výšce stromu překvapivá.

V zimě takové stromy dobře snášejí, ale poupata mohou zemřít zvláště při silných mrazech.

Odrůdy Rossoshanskaya černé, Tamaris, Turgenevka a Černokorka také vykazují vysoké výnosy.

Výsadba a péče o rostliny

Cherry odrůdy Nadezhda preferuje lehké a středně hlinité půdy s neutrální reakcí na životní prostředí a netoleruje stagnaci podzemních vod.Nejlepší období pro výsadbu třešní je jaro.

Jímkyo hloubce 40 až 45 centimetrů a průměru 50 až 60 centimetrůmusí být vykopány ve vzdálenosti 3 metrů od sebe.

Půda vytažená z jámy by měla být smíchánahumus v poměru jedna ku jedné, přidal se tam 20 gramů chloridu draselného, ​​30 gramů superfosfátu a asi 1 kg popela.V případě výsadby v těžké jílovité půdě je nutné přidat jeden kbelík říčního písku.

Je třeba věnovat pozornost kontrole sazenic třešní, zda nejsou poškozeny kořeny.Pokud existují, měly by být tyto kořeny oříznuty.

Po výsadbě nezapomeňte vyrobit hliněný válec po obvoduve vzdálenosti 25 centimetrů od kmene , který bude sloužit jako otvor pro zavlažování.Zalévat sazenice obyčejnou vodou , dříve zahřátou pod sluncem. K zavlažování jediné sazenicepostačí dvě až tři kbelíky vody.

Dospělý strom musí být během sezóny napájen třikrát. Poprvése zalévá po květu apodruhé- po zvětšení velikosti ovoce. Třetí zaléváníse provádí začátkem října bezprostředně po pádu listů.

Během vegetačního období nezapomeňte pravidelně uvolňovat půdu poblíž stromu a zbavit ji plevelů.

První dva až tři roky po výsadbě nepotřebují Nadezhda Třešně hnojiva , ale po uplynutí této doby se musí pravidelně používat.

Hnojiva se obvykle používají na podzim před hlubokým vykopáním půdy.Na jeden třešeňpostačí asi 70 gramů pevných potašových hnojiv a asi 200 gramů fosforečných hnojiv. Na začátku jara je nezbytné obohatit půdu dusíkatými hnojivy v množství padesáti gramů.

Od dvou let můžete začít tvořit korunu třešně.K tomu je zkrácena zkrácením růstu v loňském roce o třetinu jejich délky.

K ochraně mladých třešnípřed silným mrazem a popálením od sluncemůžete použít skleněnou vlnu, ruberoid, rákosí a silný papír.Dojde-li k poškození kufru, musí být očištěny zahradním nožem a potaženy zahradním varem a poté svázány hustým materiálem.

Nemoci a škůdci

Třešně Nadezhdase vyznačují dobrou rezistencína běžná onemocnění, jako jemoniliosa a kokomykóza.

Odrůdy Malinovka, Lebedyanskaya, Volochaevka a Podbelskaya se mohou pochlubit vysokou rezistencí k kokomykóze.

Hlodavci na tento strom obvykle nenapadnou, protože má hořkou kůru , ale použití jedu pro ně na vašem webu ještě neublíží.

Nevýhodou odrůdy třešní Nadezhda je výška stromu, díky níž není sběr plodin příliš vhodný, a jeho samoúčinnost.

Jsou však více než kompenzovány takovými výhodami, jako je mrazuvzdornost, vynikající chuťové vlastnosti ovoce a dobrá produktivita.