Odplata pro nedotknutelnost: odkud pocházejí roztoči a jak s nimi zacházet?Fotografie a popis stvoření

Pro mnohé může být překvapením, že drobní paraziti, klíšťata, žijí v domácím prachu.

Tato stvoření zpravidla nezpůsobují potíže pracným manželkám v domácnosti, ale pokud „mech“ vyrostl v rozích a čalouněný nábytek zaprášil, pak není pochyb o tom, že klíšťata budou s takovou pohostinností spokojená.

Jakými dalšími známkami můžete najít roztoč ve vašem bytě a jak s ním zacházet, popíšeme dále v článku.

Velikost

Arachnid Dite Mite není hmyz .Toto je velmi malý členovec, který je vidět pouze u optických přístrojů.Délka jeho těla se v závislosti na době vývoje pohybuje od 0,1 do 0,5 mm.

Kolonie až 10 000 klíšťat může žít v jednom gramu prachu, z nichž každý může během dne zanechat spoustu výkalů, což u lidí způsobuje alergickou reakci.

Jak to vypadá: popis a fotografie

členovcovci

Pokud pozorujete klíšťata pod mikroskopem, můžete najít ošklivé, silně zbabělé tvory.s osmi drápy a ústním aparátem připomínajícím dva zkřížené páry ostrých zobáků.

Kromě toho je na každém drápu přísavka, díky kterése roztoči nebojí mokrého hadru nebo vysavačea je možné se pohybovat společně s osobou zjedna místnost do druhé.

Dále uvidíte pod mikroskopem fotografii členovců.

Kousnutí nebo alergie na tělo

Kousají prachové roztoče?Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je pavoukovec vybaven tak silnými čelistmi, které vůbec nekousají lidskou kůží. Jako synantropus žije klíště pouze u lidí , a pokud je v prašné místnosti stále teplo a vlhko, pak se paraziti za takových příznivých podmínek okamžitě rozmnoží.

Když se počet klíšťat stane kritickým, lidé se sklonem k alergiím začnou reagovat.To se projevuje u každého různými způsoby, ale nejčastěji se lidé stěžují na červené svědivé vyrážky nebo hrudkovité záněty kůže, které vyvolaly legendu o kousnutí.

Více o tom, proč se vyskytují alergie na roztoče a jak se jich zbavit, si přečtěte zde.

Níže je uvedena fotografie alergické reakce na organismus.

Jak detekovat?

Známky výskytu v bytě

Nelze jednoznačně konstatovat, že v žádné místnosti nejsou klíště - protože jsou trvale přítomny na jakémkoli vlnitém povrchu, který shromažďuje prach.

Vzhledem ke své mikroskopické velikosti je však nemožné osobně detekovat parazita a pouze v závislosti na úrovni čistoty osoby se může jejich počet lišit.

Aby bylo zajištěno, že nic není ohroženo zdravím, měla by být provedena důkladná studie:

  1. NejprveV takovém případě zkontrolujte, zda v domácnosti nevykazují známky alergie.
  2. Prohlédněte si vzorek prachu na klíšťata pomocí indikačního proužku (to lze provést samostatně zakoupením testovacího proužku v lékárně, ale je lepší kontaktovat speciální laboratoř).
  3. Pokud má byt čalouněný nábytek zděděný od babičky a čištění za mokra již nepomáhá, stojí za to se uchýlit k pomoci hygienické služby.

Příznaky na kůži

Pokud nebyl byt mokrým způsobem vyčištěn a ložní prádlo se po dlouhou dobu změnilo a na kůži se objeví červená, svědivá vyrážka, je to jisté znamení ) alergie na výkaly roztočů.

Senzace se stanou nesnesitelnými, pokud například sedíte na zaprášené pohovce.A úleva přichází, pokud opustíte nevyčištěnou místnost.

Pokud ignorujete situacimísto alergické reakce, můžete získat:

  • dermatitidu;
  • akné;
  • bolestivý zánět kůže.
Roztoči jsou velmi nebezpečnými parazity sousedícími s lidmi.Protože jsou neviditelní, mohou způsobit nenapravitelné poškození zdraví.Přečtěte si naše materiály o tom, jak se zbavit těchto pavoukovců.

Nejdůležitější věcí je vztahovat se na přítomnost klíšťat bez paranoie.Zničte vše na jednoho, není schopen dezinfekčního prostředku.Stačí udržovat čistotu a pořádek v domě, provádět pravidelné větrání a sledovat úroveň vlhkosti.A pokud máte vážnou alergii - rozloučte sestaré vycpané hračky nebo stoletá pohovka.