Odpověď zahradníků na finanční krizi roste a šíří peníze doma

Aby se vášstrom peněz, také označovaný jako tuk nebo crassula,vyvíjel dobře, i když je pěstován z jediného listu, musíte vzít v úvahu jeho hlavní rysy.

Nejdříve je tlustá ženasukulentní , tj. Obyvatelka vyprahlých oblastí, v tomto případě afrických, madagaskarských a arabských, která se specializuje na akumulaci vody ve svých tkáních.

Proto intenzivní zalévání , tato rostlina je nejen zbytečná, ale také mimořádně škodlivá.

V pouštích, kde rostou sukulenty ve volné přírodě , je hodně slunce- a to by se mělo vzít v úvahu při udržování doma.

Existujeoptimální teplotní režim , který je spojen s povětrnostními podmínkami typickými pro místa, která jsou pro tučné ženy domácí.

Kromě toho je Crassula, stejně jako většina rostlin nezkazených přírodou, vysoce životaschopná a velmisnadno množitelnáčástmi stonku, jednotlivými listy a semeny.

Obecně rostlina patří k nenápadným mazlíčkům.

Pěstování doma

Osvětlení

Aby se strom peněz ve vašem bytě cítil jako doma, je toje nutné zajistitjasné , ale stále ne příliš intenzivnípřirozené světlo.

Na jižních oknech, zejména v létě, rostlinamusíte odstínit nebo odložit trochu hlouběji do místnosti;je ještě lepší dát tlustou dívku na balkón - i zde je však třeba dbát na to, aby rostlina nebyla umístěna na slunci.

Pěstování krevetek na jihovýchodních oknech je považováno za optimální: světlo ve správném množství a kvalitě a přikázání Feng Shui jsou splněny, protože jihovýchod je považován za odvětví bohatství.

Teplota

Nejlepšíteplotní rozsah jaro-létopro Crassulu je20-25 stupňů.

Na podzim klesá teplota a vzimním obdobíje dobré umístit rostlinu, kdeje dost světla, ale teplotanestoupá nad 15 stupňů a neklesne na plusčtyři.

Ostrý nárůst teploty, jako je průvan, poškozuje kořeny trávy.

Půda

Hlavní požadavky na složení půdy pro úspěšné pěstování stromů peníze jsou:dobrá propustnost pro vodu a vzduch, nízká kyselinová reakce, dostatečná výživa. Lze použít několik druhů takových půdních směsí.

Připravená půda „kaktusu“.

Univerzální půda s velkorysou dávkou - až třetina objemově omytého říčního písku.

Směs trávníku a listové půdy, jakož i rašeliny a písku (všechny složky rovnoměrně) s drobivkou a kousky uhlí.U starších rostlin se obsah trávníkové půdy zdvojnásobí.

Rašelina smíchaná s pískem v poměru 1: 1 se používá pro předběžné zakořenění během vegetativního množení.

Na dno mělké, ale dostpřed naplněním půdní směsí musí být umístěna značnávrstva drenáže(minimální tloušťka - 2 cm).

Zalévání

Obyvatelům polopouště, která ukládá vodu do masitých stonků a dobře nakrmených listů, nebude mít z hojnosti vlhkosti prospěch.

Při péči o tlustou ženu potřebujetemírné zalévání , jehož frekvence se sezónně mění.

Na jaře a v létěse tento sukulent v období aktivního růstu zalévájednou nebo dvakrát týdně , přičemž se věnuje pozornost stavu půdního substrátu: poté, co je půda nahořevysušen, napojen ne okamžitě, ale po 2-3 dnech.

Vobdobí podzim-zima , je-li tlustá dívka udržována na chladném místě, je napojena ještě méně častood dvou do jednou měsíčně , přičemž se zabraňuje vrásnění listů.

Pokud je zima teplá, budete muset častěji zalévat.

Ve všech případech se k zavlažování bere dobře usazenáusazená voda při pokojové teplotě.

Listy Crassula by měly být pravidelněbez prachu ;současně je lze postřikovat a poté otřít nebo omýt pod sprchou, čímž chrání půdu v ​​nádobě před vniknutím nadbytečné vlhkosti.

Vrchní obvaz


Tlustá žena musí být krmena pouze během období aktivního vývoje stonků a listoví -od dubna do srpna včetně.

V těchto jarních a letních měsícíchdvakrát týdněby měla být rostlina napájena komplexní směsí pro sukulenty a kaktusy.

Je možné použít komplexní hnojivo pro domácnostkvětinářství, ale nutněs nízkým obsahem dusíku. Přebytek dusíkatých sloučenin zaprvé způsobuje intenzivní růst zelené hmoty a přebytečné postranní výhonky se mohou díky vlastní gravitaci zlomit.Za druhé, sloučeniny dusíku v kombinaci s vlhkostí snižují odolnost sukulentů vůči hnilobě.

Je lepší hnojitpo zavlažování na vlhké půdě.

V období podzim-zima se sukulenty, zejména při nízkých teplotách, prakticky nekonzumují.

Kvetoucí

Kvetoucí Crassula doma je vzácným jevem.

Obvykle vzrostlé rostliny kvetouod sedmi do deseti let.

Aby bílé, růžové nebo nažloutlé květenství na květu rozkvetlo sladkou vůní, je nutnésledovat optimální podmínky pro jeho pěstování.

Rovněž se zjistilo, že existuje vztah mezi kvetením a dobou výsadby řízků, z nichž se sukulenty pěstují:ranní jarní řízky peněžního stromu produkují kvetoucí exempláře, zatímco letní ne.

Za účelem stimulace pučení aplikují někteří zahradnícistresující účinky na crusula:jej v zimě obsahují při minimální přípustné vlhkosti a extrémně nízkých teplotách (přibližně plus šest stupňů)

Nemoci a škůdci


Samotný strom peněz je odolný vůči chorobám, jako každý houževnatý houževnatý. Hlavním nebezpečím je nadměrná vlhkost , zejména při zalévání studenou vodou.
Pak listySlábnou a visí, plísňové infekce se spojují a stonky hnízdí na základně.Zvláště nebezpečné je hniloba v bazální oblasti.
Pokud byl takový proces zahájen, je třeba v zájmu uchování vzorku odříznout zdravou horní část a zakořenit ji v samostatné nádobě s čerstvou půdou, zbavit se všeho ostatního a nadále přísně sledovat zavlažovací režim.

Nadbytek slunečních listůna listech pálí- na nich se objevují hnědé skvrny.Sukulent by měl být zastíněn nebo přeskupen, zasažené listy by měly být odstraněny.

Z škůdců na peněžním stromě obývá převážněmealybugs.

Pokud jich je málo, můžete červy odstranit samostatně pomocí vatového tamponu namočeného v alkoholu.Radikálním prostředkem usmrcení tohoto hmyzu jsousystémové insekticidy .Velmi zřídka se opakují masivní léze červů, ve kterých zůstává poslední lék: udržovat zdravou stopku pro zakořenění, zničit vše ostatní, dezinfikovat nádobu a dobře umýt okenní parapet.

Rozmnožování

Otužilý, životaschopný sukulent se šíří téměř všemi možnými způsoby: semena, jednotlivé listy, řízky a procesy.

Semena

Výsev tlusté ženy se provádíbrzy na jaředo mělkých hliněných desek s drenážními otvory vyplněnými navlhčenou směsí listové zeminy a písku v poměru 2: 1..

Naočkované desky jsou pokryty sklem nebo plastemfilm, obsahují při teplotě 15–18 stupňů, denně se větrá, po dobu 15–20 minut a udržují vlhkost půdy postřikem.

Sazenicese zpravidla objevujíza dva týdny .

Po vytvoření prvního páru listů jsou sazenice vysazeny ve vzdálenosti nejméně jednoho centimetru od sebe, a když dosáhnou výšky 5-7 cm, jsou usazeny v samostatných „bytech“.

Tento způsob reprodukce tlustých žen doma je časověčasově náročnýa používají ho hlavně chovatelé, kteří mají zájem o získání hybridních forem těchto sukulentů.

Letáky


Přesto, jak pěstovat strom peněz?Peníze strom může růst z jednoho listu.To je zvláště výhodné pro ty, kteří věří v zázraky a nenápadně odříznou silný, rozvinutý list z peněžního stromu v domě bohatého muže.

List oddělený od rostliny musí býtběhem dne sušen ve stínua poté zakořeněn.

Existujeněkolik způsobů zakořeněnílistů rosuly.

První z nichje nejjednodušší : položte na zvlhčený povrch půdy a vyčkejte, až se na spodní straně plachty směrem k zemi objeví tenké bílé chloupky kořenů a na vnější straně se objeví zrna budoucích pupenů.Půda by neměla vyschnout;Za tímto účelem můžete uspořádat skleník z plastového filmu, který by měl být denně ventilován.

Dolní konec listu můžete umístit dokořenového roztokua poté, co se objeví kořeny, vložte jej do mělké mísys lehkým substrátem a potahem s plastovým obalem.Pravidelně větrejte skleník.Poté, jak roste, vložte do mělké nádoby se standardní půdní směsí pro rossulu.

Kromě toho se list zakoření ajednoduše ve vodě , ve které se předchází rozkladu, uhlíkový prášek.Další kroky - sekvenční výsadba v půdě - jsou popsány výše.

Řízky

Peníze strom snadno a dobrovolně množené řízky.

Část vyvinutého stonkuo délce 10-12 cmje pro takovou reprodukci optimální.Řezy se mohou stát také vrcholy sukulentů, které musí být chráněny před hnilobou kořenů nebo invazí škůdců, a části odříznuté během tvorby koruny.

Po oddělení od mateřského stonku se stopky s odstraněnými spodními listy suší jeden nebo dva dny v závislosti na jeho tloušťce.

Hlavní nebezpečí, že připravené řízky mohou číhat, je nadměrná vlhkost a rozpad.

Pokud se tedyprovádí předběžné zakořenění ve vodě, je do něj nutně přidáno drcené uhlí a /nebo stimulátor tvorby kořenů.

Kořeny se vytvářejíběhem dvou týdnů,poté se stonek vysadí asi do poloviny v malém květináči o průměru 5-7 cm s drenážní vrstvou a odpovídající půdou.Přikryjte plastovým kelímkem.Tento skleník je odvětráván, půda je zvlhčena a po vytvoření nových výhonků se sklo odstraní.

Aby se zabránilo problémům s přebytečnou vodou,mnoho pěstitelů květinokamžitě umístí řízky do půdní směsi , obejde vodní stupeň zakořenění - a tato metoda je zpravidla také úspěšná.

Větve

Tlustá žena zaměřená na přežití v drsných podmínkách polopouští všemi dostupnými prostředky, se připravuje na přistání v půděvýhonky vybavenévzdušné kořeny.

Takže, jak zasadit výhonek peněz? Tyto kořeny, původně bílé, po chvíli vyschnou, ale výhonky stále neztrácejí svou vitalitu a po oddělení od matečné rostliny mohou být vysazeny do půdy s čerstvými kořeny - pak se výhonek peněz rychle zakoření ase sušením - v tomto případě se používají stejné metody jako při množení řízky a listy.

Peníze strom (Crassula, Crassula) prokazují úžasnou ochotu dát nové a životaschopné vzorky, které se za vhodných podmínek vyvinou v nádherné rostliny.

Zbývá doufat, že mistři feng-šuej vědí, co říkají, když kreslí rovnoběžku mezi tlustou tlustou dívkou posetou lesklými zelenými listy a nevyčerpatelným peněžním tokem na farmě jejího majitele.

Fotografie

Dále vidíte fotografii Stromu peněz:

)

Užitečné video

V tomto videu se můžete seznámit se složitostmi péče oPeníze strom: