Odrůda hroznů odolná vůči mrazu s vynikající chutí - Pink Flamingo

Hrozny jsou kultura s dlouhou a bohatou historií.Vinaři se naučili růst vysokých výnosů a vymýšleli mnoho způsobů zpracování a skladování.Ať už řeknete cokoli, hrozny jsou ozdobou každého stolu a nejchutnějším dezertem.

Slunce uzdravuje všechno, říkají Španělové, což znamená hrozny.Největší výhodou je samozřejmě používání čerstvých hroznů.Je to již dlouho známo a bylo vyšlechtěno mnoho odrůd s vynikající chutí, krásnou partií a dlouhou životností.

Existuje spousta z čeho vybírat.Neexistuje však žádné omezení pro dokonalost a objevují se nové odrůdy, které ohromují fantazii rozmanitostí tvarů, barev, velikostí, chutí.

Hrozny růžového plameňáka: popis odrůdy

Odrůda odrůdy Flamingo je stolní odrůdou střední doby zrání.Bobule je nepochybně růžová - plameňáci jsou kulatí, velcí, shromážděni v poměrně volných kartáčech nebo spíše shlucích, protože jejich hmotnost je od 500 do 1000 gramů.

Stolní odrůdy se středním dozráváním zahrnují také ruskou Korinku, Julian a Muromety.

Chuť ovoce odpovídá vzhledu - krásná.Chuť hroznů, pokud v ní nejsou cizí příchutě, se nazývá jednoduchá.OdrůdaPlameňák má skvělou jednoduchou chuť.

Výnosy jsou vysoké a stabilní.

Keř se střední růstovou silou, rodící výhonky 60-70%, květ ženského typu, plné opylení.Rostlina toleruje mrazy až 23 stupňů.Odolnost vůči nemocem je průměrná.

Pařížský, Asya a Nadezhda Rannaya jsou také vlastníky ženských květů.

Fotografie

Fotografie z hroznů Flamingo:

Výběr

Flamingo hrozny chovali moldavští chovatelé vNevládní organizace.Vierul.Toto je kříženec Nimrang a Datier de Saint-Valle.Ve stejném vědeckém centru byli chováni Muscat Summer, Liana a Kishmish Luchisty.

Výsadba

Odrůda Flamingo je mladá, nedávno se začala usazovat na vinicích, ale o ni je velký zájem.Je třeba se obávat substitucí a nekupovat sazenice od náhodných prodejců, kteří nejsou důvěryhodní.

Hrozny můžete pěstovat na podzim - v říjnu a na jaře - v dubnu.

Pokud se vaše sazenice pěstují v nádobách, zakořenění nastane bezbolestně, protože kořenový systém prakticky netrpí.Ve stejném případě , pokud mají sazenice otevřené kořeny, je pečlivě prozkoumejte.

Vyjměte poškozené a ošetřte je kořenem nebo heteroauxinem podle pokynů k přípravkům.Pokud je vše v pořádku s kořenovým systémem, zpracování je volitelné.

K výběru hroznů je třeba přistupovat se vší vážností.Hrozny by měly být se sklizní potěšeny a místo by mělo být zdobeno.

Má-li hroznový plodina produkovat bohatou plodinu dobré kvality, musí být vysazena z jižní nebo jihozápadní strany pozemku, zdi, plotu.Nemá rád studený, vlhký vítr a stín.Nežádoucí výskyt podzemních vod blíže než jeden a půl metru.

Úrodné lehké půdy jsou ideální pro vinice, ale jejich nepřítomnost je kompenzována aplikací hnojiv a komplexem zemědělských postupů spojených s péčí o sazenice.

Organická hnojiva se při výsadbě v výsadbové jímce používají přímo pod rostlinou, minerální hnojiva lze při výsadbě smíchat s půdou, ale jsou účinná pouze v rozpuštěné formě.

Nezapomeňte zalévat sazenice hojně a posypat je suchou půdou nebo mulčovat půdu kolem sazenic. Tím se zabrání praskání půdy a vysychání z kmene kmene.

Další zalévání se provádí podle potřeby.

Mokré hrozny netolerují, jsou nemocné.Je absolutně nepřijatelné zavlažovat všechny druhy postřikovačů.

Další zavedení organických látek je nezbytné po třech letech, minerální hnojiva, lépe složitá, aplikovaná ročně, v závislosti na typu půdy.

Tvarování a prořezávání

Hrozny plamene mají střední růst keřů.Stejné znamení ukazují Malbek, Pretty Woman a Elegant. Prořezávání by se mělo provádět na 4-6 ledvinách. Rostlina je mrazuvzdorná a na zimu nemusí být vytvořena pod přístřeškem.

Komplexní ochrana před chorobami a škůdci

Vinaři nejčastěji přijímají opatření na ochranu rostlin před chorobami, bez ohledu na ošetření proti škůdcům, ale moderní prostředky vám umožňují vytvářet kompatibilní kombinace, čímž se snižuje počet ošetření. Přibližné schéma je následující:

  1. Výhonky dosáhly délky 10-15 cm. Z plísní, anthracnózy se používá roztoč pavouk, přípravky Tiovit Jet(100 g) a Abiga Peak (40 ml) na 10 litrů.voda.
  2. Ošetření stejným přípravkem 3 týdny po prvním.
  3. Bezprostředně před rozkvětem používáme Cabrio Top (30 g) a Aktara (4 g) na 10 litrů vody.
  4. Nejpozději 12 dní po třetím.Cabrio Top nebo Kvadris bez insekticidů.
  5. Po 12 dnech.Ochrana vaječníků.Rodomil Gold (30 g), Topaz (20 g), Aktara (4 g) 10 l.voda.
  6. Po 2 týdnech je možná konečná léčba přípravkem Topaz.

Výběr způsobů, jak chránit rostliny před chorobami a škůdci, je velmi velký, každý zahradník si může snadno vybrat ten nejoptimálnější pro sebe.Jaké jsou příznaky takových běžných hroznových chorob, jako oidium, různých typů rot, bakteriózy, chlorózy, rubelová a bakteriální rakovina čtená v samostatných materiálech naší stránky.

Rádi si velmi užívají ptačí hrozny.Nejúčinnějším způsobem ochrany jsou tašky.Vosy jsou těžší, hlodají skrz tašky.

Pěstitelé révy zachraňují, jak jen dokážou: na jaře otráví larvu osy otráveným mletým masem, vypijí vosy otrávenými kompoty a dokonce i pivo(velmi ji milují), stříkají banda hořčice 200 g.na 10 litrůvoda.V dopoledních hodinách a večerech je vosa zaseknuta elektrickým poklepáním.

Odrůda odrůdy Flamingo je zaslouženě zařazena do podmíněných deseti nejlepších stolních odrůd.

Je nenáročný, mrazuvzdornýa jeho odolnost vůči chorobám je docela slušná, a co je nejdůležitější u odrůdy stolů - chuť není nižší než přitažlivost růžových, velmi velkých bobulí, shromážděných v klastrech až do 1000 gr.

Není pochyb o tom, že tato mladá odrůda má světlou budoucnost.Mezi nenáročné odrůdy stojí za pozornost věnovat se Giovanni, Aleshenkinovu dárku a Nadšení je perfektní.

Užitečné video

Ve ​​videu níže se můžete seznámit s hrozny Flamingo: