Odrůda jablek Antei zajistí vysokou zimní otužilost a pravidelné rodení

Rozmanitost odrůd jablek je skutečně obrovská.Liší se z hlediska zrání ovoce, jejich velikosti, chuti, tvaru koruny, cyklického plodení.

A proto předtím, než ve vaší zemi vysadíte jabloň, musíte jasně určit, co přesně chcete ze stromu získat.

Pokud je nejdůležitějším faktoremudržovací kvalita ovoce , může být odrůda Antei dobrou volbou .

Jaký druh druhu?

Antei je zimní odrůda. Jablka mohou být skladována na chladném, dobře větraném místě po dobu5-6 měsíců.

Nevysychají však kvůli husté kůži a buničině a ze stejného důvodu netrpí během přepravy.

Neméně otužilý je samotný strom, který mu dávádlouhotrvající a silné plody.

V roce 1996 byl Antei zapsán do Státního registru odrůd a dřevařských druhů v Bělorusku pro svou vytrvalost a hojnost plodů.

Antey patří k odrůdám odolným vůči ziměa je schopna bezpečně pěstovat a nést ovoce vregionech Ruska, kde v zimě teplota klesá pod třicet stupňů.

Zimní odrůdy rovněž zahrnují: Idared, Golden Delicious, Granny Smith, Aport a Antonovka vulgaris.

Znečištění

Většina jabloníje neplodná , vyžadují stromy, které mohou být kříženy pro plodení.

Antaeus není výjimkou , proto se doporučuje pěstovat ho vedle jiných odrůd s průměrnou dobou květu.

Může to být téměř jakákoli podzimní nebo letní odrůda - z nichž nejlepší jsou: Welsey, Anise, podzimní pruhované, Saffron Pepin.Zimní odrůdy jsou mezi sebou špatně opylovány.

Letní opylovače Zlaté léto, Dcera Papirovky, Yandykovsky, Orlovim a lze použít jako opylovačeZemě.

Popis odrůdy Antei

Zvažme samostatně vzhled jabloně a samotného ovoce.

Výška stromu je průměrná,dosahuje 2,5 metru.

Koruna je řídká,kulatá pyramidální ,je jasně rozdělena do úrovní , což usnadňuje tvarování a sanitární prořezávání, jakož i sběr ovoce.

Listy jsou velké, tmavě zelené barvy, mají dlouhé řapíky, jsou zaobleny zaoblenými zuby podél okraje, luskaté listy nebo kopinaté.

Spodní část plachty je zaoblená, špička špičatého tvaru.

Ovocnářství je však smíšené, ale převažují rukavice, strom může začít kvitnout a nést ovoce z dalších dvou nebo tří let.

Doba květu je průměrná- pupeny otevřené v polovině května.

Jablka odrůdyAntey jsou velké velikosti , jejich průměrná hmotnost jez200 až 250 gramů.

Tato jablka mají tupý kuželovitý, mírně fazetový tvar s poměrně širokým složeným talířkem a hlubokým, obvykle zrezivělým trychtýřem.

Sekretáři jsou uzavřeni, občas mohou být napůl otevřeni.

Stonky jsou často šikmo zasazeny.

Ovoce je pokryto jasně červenou nebo fialovou barvou, která je v hlavním zeleném odstínu rovnoměrně rozmazaná.

Silný voskový nátěr dodává pokožce namodralý nádech.

Dužina jablek této odrůdy je hustá, šťavnatá, světle nazelenalá, semena jsou velká, komory semen jsou otevřené, ne velké, srdce baňaté.

Fotky


Historie výběru

Antey bylaChoval zaměstnanec Běloruského výzkumného ústavu brambor a zahradnictví,G.K.Kovalenkokřížením jabloní odrůdNewtosha Babushkino , a následnou hybridizací výsledného hybridu s běloruskou malinou .

Nebyl to první úspěšný pokus šlechtitele o vytvoření produktivní a chutné zimní odrůdy jablek - jeho mozkovým centrem byl také běloruský malina.Antei zdědil mnoho od této rozmanitosti.

Region přirozeného růstu

I přes skutečnost, že odrůda Antei byla vytvořena v poměrně jižních zeměpisných šířkách, kde jsou mrazivé zimy vzácné,tento jabloň nenístrach z chladu.

Strom je poněkud nenáročný a nevyžaduje adaptační opatření v regionech s drsným podnebím.

Doba květu navíc umožňuje pupeny a vaječníkyRostliny se vyhýbají silným jarním mrazům.

Při výsadbě mladých sazenicje užitečné ošetřovat kořenový systém fytohormony, aby se stimulovala tvorba nových kořenůa rychleji se přizpůsobily novým podmínkám.

Výnos

Na rozdíl od významné části jiných odrůd jablek Anteinemá výrazné cyklické plodení.

Nestanoví poupata za rok, alekaždý rok , a to dokonce ani v těch obdobích, kdy jiné jabloně prakticky neprodukují plodiny,stromy této odrůdy stojí rozházenézrání ovoce.

Počet jablek v jedné dospělé rostlině jeasi 50 kilogramů , je-li vysazen podle vzoru pět po třech, lze dosáhnout úrodyaž 40 tun na čtvereční hektarsadu.Vzhledem k pravidelnému a hojnému plodení je tato odrůda komerčně cenná.

Plody dosáhnou zralostive druhé polovině září nebo začátkem října.

Jejichspotřebitelská splatnostnastanedva měsíce po sklizni jablekse tón slupky a buničiny stává trochu teplejší, mírně nažloutlý.

Od zimy do poloviny jara si Antei zachovává veškerou chutnost.

Věnujte pozornost jiným plodným odrůdům jabloní: dezert Petrova, Papyrovka, Oryol Polesie, Marat Busurin a Oryol Polesie.

Výsadba a péče o rostliny

Tato rostlina je nenáročná na podmínky , které nepotřebují náročnou prácipéče .

Všechny jeho potřeby jsou omezeny elementárními postupy, které jsou nezbytné pro všechny ostatní odrůdy jabloní:

  • zalévání v suchém počasí,
  • obvazy,
  • tvářeníprořezávání,
  • hygienické prořezávání,
  • léčba proti škůdcům a chorobám.

Je lepší začít s výsadbou mladých stromůspíše na podzim než na jaře- po pádu listů je období, ve kterém rostlina úspěšně zakořenila, mnohem delší než před otevřením pupenů.

Během léta se rostlinám podařilo nahromadit živiny před zimováním, jejich růstový termín skončil a docela snadno je přemístili na nové místo , hlavní věcí je mít čas zasadit je do země před mrazem , aby se mohly objevit.čerstvé kořeny.

Pro výsadbu jablonímusíte vybrat dobře osvětlenou plochus lehkou a dostatečně úrodnou neutrální půdou.

Vysoce pohřbená podzemní voda a okyselená půda nejsou nejlepší možností, stojí za tozajistit, aby území budoucí zahrady bylo dostatečně suché.

Kořeny jsou však nebezpečné suché , před výsadbou je však třeba je udržovat mírně vlhké, zabalené do nepromokavého materiálu a přímo v přípravě na umístění sazenic na trvalé místo -je položtedo vody na několik hodin.

Po prořezání mrtvých a zlomených kořenů do díry připravené pro jabloň se nalije hromada úrodné zahradní půdy, na kterou se rovnoměrně rozdělí.

Jáma musí být vykopána ve světle skutečnostikořenový krk by měl být2-3 centimetry nad povrchem země.

Prohloubení krku v nejlepším případě může vést ke zpoždění vývoje a plodnosti, v nejhorším případě rostlina zemře.

Po vykopání podpěrného kolíku, je-li to nutné, je nutné kořeny naplnit zemí a pečlivě ji zhutnit, jak se nalévá do jámy.

Nesmíš to příliš šlapat. Nad půdou by měl zůstat malý kopec, který se po silném zalévání usadí.

Po svázání a zavlažování sazenic (je užitečné přidat do vody kořenové stimulanty), zbývá pouze přidat půdu, pokud se silně usadila, a můžete ji nechat klidně zakořenit.

Jabloně jsou nařezány na jařeod března do května .

Díky vzácné tříděné koruně rozdělené na úrovně se Antei snadno tvoří optimálním způsobem a na správném uspořádání větví je třeba jen minimální práce.

Ale odstranění vrcholů by mrtvé větve měly být prováděny pravidelně. Mrtvé větve - školka plísní a červů, které nemohou být ponechány na stromě.

Za horkého a suchého počasí je třeba stromy zalévat.Optimální množství vody dostatečné k impregnaci půdní vrstvy kořenyje 50-80 litrů.

Pro dobrý růst a plodení jsou jablka krmena hnojivy, která obsahují dostatečné množství fosforu a dusíku důležitého pro snášení poupat .

Může to býtsložitá minerální hnojiva a organická- z nichžptačí trus jsou ideální.Pokládání hnojiv se obvykle provádí:

  • po odkvětu,
  • ​​
  • na začátku zrání ovoce,
  • v srpnu až září (pro podporu kořenového systému).

Frekvence aplikace hnojiv závisí na úrodnosti a hustotě půdy.

Pokud je Země světlá, propustná pro vodu a chudá, je vhodné stromy každý rok oplodnit, v hustším a silnějším substrátu se budou cítit dobře a každé tři roky dostanou vrchní obvaz.

S dostatečným množstvím živin, vlhkosti a světla budou jabloně rychle pravidelně přinášet ovoce.

Onemocnění a škůdci

Antei mástřední odolnost vůči škůdcům. Následující hmyz mu hrozí:

Aby se zabránilo zamoření stromu parazity, ztrátě výnosu a zdraví rostlin, je třeba provádět týdenní ošetření komplexními insekticidy, jako jeNertus a DuPont , instalace pastí kapalinou přitahující škůdce alovecké pásy přilepující parazity podél kmene k větvím.

Z lidových prostředkůse používá roztok motorového oleje a silný roztok tabáku.

Anteije také náchylný k porážce strupů.

Toto plísňové onemocnění kazí ovoce a poškozuje listy.ČastějiVšechno tam vyvstává , kde je léto vlhké a chladné , ale ani obyvatelé jižních oblastí nejsou imunní vůči vzhledu strupovitosti v jejich zahradě.

Pouzevčasné ošetření fungicidy a udržování rostlin ve zdravém stavumůže silný stav zachránit zahradníka před tímto problémem.

Antey je odrůda, která s minimální péčí představí bohatou sklizeň surového ovoce, která je vhodná ke spotřebě a k jakémukoli zpracování chutných jablek.

Jejich udržovací kvalita, vysoká vytrvalost v zimě a pravidelné rodení bez výrazné periodicity z něj činí jednu z odrůd, které si zaslouží zvláštní pozornost.

Mezi nenáročné odrůdy stojí za pozornost věnovat se čerstvosti, Orlovskému Sinapu, Aloe Rannoe, Bryanskově zlaté a ) Pozdní Moskva.

Podívejte se na video s tipy od Oktyabriny Ganichkiny o tom, jak zachránit sklizeň jabloní z motýlí můry.