Odrůda s vynikající chutí - Zhukovskaya cherry

Popularita takové ovocné kultury jako třešně není pochyb.Její plody jsou univerzální svou chutí a léčivými vlastnostmi.

Cherry je také nenáročné na povětrnostní podmínky a pěstování.

Proto je v Rusku tak milovaná a vážená.Jedním z populárníchtřešňových plodů Zhukovskaya je popis odrůdy, recenze zahradníků a fotografie, na které uvidíte, jak tato třešeň vypadá, později v článku.

Historie selekce a šlechtitelská oblast

ChovateléS. V. Zhukov a E. N. Kharitonova , pracující v genetické laboratoři Michurin s volně opylovaným materiálem, dokázali získat vynikající rozmanitost.Tam byla také představena odrůda na památku Vavilova.

V mnoha ohledech jsou rodičovské odrůdy mnohem nižší než získané druhy.

Odrůda třešňových plodů Zhukovskaya byla vyvinuta dávno, v roce 1947 vregionu Tambov , ale je stále oblíbená kvůli svému vzhledu a chuti.

Vzhled třešně Zhukovskaya

Zvažme samostatně vzhled stromu a ovoce.

Strom

Stromnení příliš vysoký , v dospělostidosahuje o něco více než tři metry .Má zadní pyramidální korunu a nízkou listnatost.Stejné příznaky ukazují Vyank a Morozovka.

Hlavní stonek dříku a kostrové větve mají červenohnědou barvu, na které se nachází četná zlatá čočka.

Listy a pupeny se liší průměrnou velikostí.Ledviny jsou zašpičatělé, šedé s hnědým povlakem, nikoliv puberty, které zaostávají za kmenem.

Listy mají charakteristický lesk a tmavě zelenou barvu, na koncích lehce zašpičatělé, vyznačené po stranách hranou prolamované.

Tvar listu připomíná převrácenou loď.

Jejich upevnění se provádí na červeno-fialovém řapíku, což se vyznačuje malou délkou a tloušťkou.

​​

Třešňové květy mají pět v jednom květenství, velké a bílé, o průměru 30 mm.

Bobule

REFERENCE:Bobule odrůdy jsou její charakteristickým znakem, protože vypadají velmi podobně jako třešně.Jejich tvar a barva jsou velmi podobné této sesterské bobule.

Tvar bobulí je oválného tvaru, spíše tvaru srdce.Také ovál je základna a vrchol.

Bobule jsou velké velikosti, váží 4 až 7 gramů , červeno-černé barvy a velmi atraktivního vzhledu. Rossoshanskaya, Tsarevna Voylochnaya a Velkorysá se může pochlubit také velikostí bobulovin.

Chuť ovoce je příjemná, sladká a kyselá, odhaduje se na 5,0 bodů. Barva šťávy je podobná barvě bobule.

Chemické složení:

Složení Částka
Cukr 9,41%
pevné látky 15,86%
Kyseliny 1,42%
Ascorbickyselina 19,8%

Kámen střední velikosti, asi 0,30 g,oválný, vzhledem k hmotnosti plodujejí hmotnost je 7,7.Kosti se velmi dobře oddělují od vlákniny plodu.

Různé třešně Žukovská fotografie ovoce a popis níže uvedené odrůdy.

Fotky

Charakteristika odrůdy

Mladý strom může plodiny pěstovat po dobu 4 let.S věkem začnou třešně každý rok přinášet ovoce.Z desetiletého stromu je tedy možné sbírataž 12 kg ovoce a z dvacetiletého stromu asi 30 kg.

Odrůdy Shubinka, Shokoladnitsa, Black Coarse a Černokorka také vykazují vynikající výnosy.

Životnost tohoto stromu je přibližně 18–20 let. Aktivní plodnice přetrvává až 20 let, poté se výnos snižuje.

Cherry Zhukovskaya -samooplodná odrůda , což znamená, že v zahradě rozhodně potřebuje další opylovače.A také velká závislost během období opylování na povětrnostních podmínkách.Při delších deštích se na sklizeň vůbec nemůžete dočkat.

Pro opylení jsou velmi vhodné tyto odrůdy: Vladimirskaya, Tambovchanka, Lyubskaya, černé spotřební zboží a Griot Ostheim.

Pouze díky sousedním rostlinám třešní ze stromu můžete čekat na dobrou sadu ovoce.

REFERENCE: Odrůda odrůdy v zimě je průměrná , v důsledku čehož nedávno začala ztrácet na popularitě v pozadí mnoha nových druhů odolných proti mrazu.

Dobrá odolnost proti mrazu prokazuje Lebedyanskaya, Nadezhda a Fairy.


Kvetení stromu začíná ve druhé polovině květnaa dokončená plodina může být odstraněnajiž v polovině července.

Zralé bobulejsou schopny viset na řapíku po dlouhou dobu a nespadajíse silným větrem nebo zralostí.

Díky této kvalitě je možné mechanizované vytěžování.

Výsadba a péče o rostliny

Jaro je nejlepší čas na výsadbu mladého stromu.Pokud se na podzim získá třešňový sazenice, bude vhodnější nechat jej až do jara jeho kopáním do země nebo do písku.

Při výsadbě je třeba vzít v úvahu množství slunečního světla, protože třešňový třešňový čaj Zhukovskaya miluje hodně slunce. Půda by měla být hlinitá s písčitými nečistotami.

Pokud nesplňuje stanovené požadavky, musíte půdu připravit co nejblíže k optimálním podmínkám pro pěstování.

POZOR:Je zakázáno pěstovat třešně na jílovité půdě a v těsně ležící podzemní vodě.

Když je půda na jaře úplně rozmrzlá, musíte připravit jámu pro výsadbu. Hloubka by měla být 60 cm a průměr asi 80 cm.Vzdálenost mezi sousedními stromyje alespoň 3 metry.

Je-li sazenice zakoupena s otevřenými kořeny, je třeba ji pečlivě zkontrolovat, zda není poškozena.Poté, pokud je to nutné, odstraňte a ořízněte všechny poškozené díly.

Opatrně umístěte třešně do jámy a opatrně ji zakryjte připravenou zeminou.

REFERENCE:V prvním roce po výsadbě a přímo během procesu hnojení nemusíte žádat.To by mělo být provedeno až příští rok.

Je nezbytnénalít dvě kbelíky vody do přistávací jámy pomalu a postupně. Kořenový systém po zavlažování by neměl být zobrazen ze země.

Pokud k tomu dojde, měla by se na něj nalije trochu více půdy.Rozlijte zemi kolem stromukompostem nebo nalijte kompost ve formě humusu.

Zhukovskaya je řada třešní, která jsou docela odolná vůči suchu a měla by být hojně napojena pouze během květu, bobule a před zimou.

Množství je regulovánood 3 do 6 kbelíků vodypod jedním stromem v závislosti na stáří keře a povětrnostních podmínkách.

Odrůdanení příliš vytrvalá a pro severní regiony není příliš dobrá .Ale v oblastech s teplým zimním podnebím třešně nezemřou během mrazů a nepřinesou dobrou úrodu.

Na zimu se doporučuje, aby byl strompokryt hustou látkounebo zvláštním materiálem.Před zakrytím je nutné prořezat a odstranit větve starší 8 let.

V tomto případě musí být ponechány hlavní výhonky plodůa pět mladých výhonků .Kromě toho jsou větve pečlivě ohnuté v kruhu a pokryté strapci slámy.

Toto se provádí za účelem ochrany třešně před zamrznutím ledvin. Na vrchol můžete položit pytlovinu nebo těžký papír.

Kořenový systém je chráněn další vrstvou Země a během prvního prudkého sněžení se na něj nalije co nejvíce sněhu.kořenová zóna.

Příprava na zimní období zahrnuje, kromě úkrytu , povinnou zimní úžinu a vrchní oblékání.

Onemocnění a škůdci

Odrůdaje ve srovnání s jinými regionalizovanými odrůdami vysoce rezistentní vůči kokomykóze a prstencovému špinění .

Je však špatně proti nemoci, jako je monilióza, lépe známá jako ovocná hniloba.

V polovině července tvoří napadený strom velké skvrny na plodech, které se rychle zvětšují a pokrývají celé bobule.

Kůra stromu je rovněž pokryta charakteristickou šedou vrstvou.Dužina ztrácí své vlastnosti a hustotu, velké množství bobulí spadne na zem a zbylé zčerná a suché.

DŮLEŽITÉ:Pro včasný a účinný boj proti monilióze je důležité sbírat zasažené ovoce včas, aby byla chráněna zdravá a nedotčená bobule.

Spóry způsobující nemoc velmi dobře zima v listech a plodech.Proto je nutnéspálit nebo zničit veškeré zasažené ovoce a listy a odříznout nemocnou kůru.

K prevenci a prevenci nemoci během celého letního období musí být strompostříkán fungicidy a Bordeauxskou tekutinou.

Mezi odrůdami rezistentními vůči houbovým chorobám stojí za pozornost věnovat se těmto odrůdám, jako jsou Molodezhnaya, Morozovka, Tsarevna a Podbelská.

Hlavní škůdci třešní jsou mšice třešní,weevil, létat, pila a můra. Boj proti nim začíná brzy na jaře, než začne tok mízy.V tuto chvíli musíte provést zpracování kmene, abyste zničili škůdce, kteří na něm úspěšně zimovali.

Mšice třešně mohou ustoupit, pokud včas a kvalitativně odstraní plevele pod stromem a postříká jej infuzí cibule nebo česneku.

Zbývající škůdci rádi zimují v kruhu blízkého kmene a kopání půdy na podzim a na jaře dává dobré výsledky pro jejich zničení.

Pravidelné prohlídky stromu umožňují včasné oznámení choroby a parazitů a přijetí příslušných opatření. Pokud je však strom již zasažen, nelze se vyhnout použití chemikálií.

Každý z nich je vybrán v souladu s chorobou nebo škůdcem.

Zhukovská třešňová odrůda byla zahradníky již dlouho milovaná pro jejich vlastnosti, nenáročnost a vynikající vzhled. Vyank, Griot z Moskvy a Dezert Morozova se může pochlubit také atraktivním vzhledem.

Podívejte se na video o výsadbě a péči o třešně Zhukovskaya