Odrůda s vysoce kvalitním ovocem a stabilními plodinami - Kharitonovskaya cherry

Třešně všeho druhu jsou velmi zdravé bobule.

K dnešnímu dni je známo velmi velké množství druhů takových stromů, jako jsou třešně.Zde mluvíme o různých třešníKharitonovskaya.

Jemné a zdravé třešně Kharitonovskaya - popis odrůdy, fotografie ovoce a pravidla pro výsadbu a péči později v článku.

Historie chovu a oblast rozmnožování

Tato odrůda je výsledkem kříženíkosočtverců a Zhukovsky třešní .

Výhody této odrůdy: vysoce kvalitní ovoce pro univerzální použití, mírný růst, stabilní výnos, zvýšená odolnost vůči kokosykóze.

Univerzální jsou také Vyank, Novella a Volochaevka.

V roce 1998 byla do státního registru pro pěstování vstřední oblasti Černé Země zavedena taková rozmanitost třešní.

Vzhled třešně Kharitonovskaya

Uvažujme samostatně vzhled stromu a ovoce.

Strom

Stromy mohou dorůst až 2,5 m.Koruna třešeň roste více na šířku než na výšku, strom se tedy šíří, a proto se šíříPři výsadbě celé zahrady udělejte velkou vzdálenost mezi stromy.

Listy Kharitonovského mají standardní podobu třešňového listumírně zaoblený k základně a ukázal blíže k okraji.Okraje listů jsou žebrované, mají sytě zelenou barvu.

Kharitonovskaya má mírně ostré hnědé ledviny.Řapíky stromu střední tloušťky, nejsou příliš dlouhé.Třešňové květy s velkými bílými květy.

​​

Ledviny se objevují na loňském růstu.Plodování začíná ve třetím nebo čtvrtém roce růstu.

Ovoce

Bobule Kharitonovskaya jsou velké , jejich tvar je téměř kulatý.U kořene třešní jsou malé cesty.

Velké plody se rovněž vyznačují Majákem, Mládež a Tsarevna Felt.

Na výšku může jedna bobulovitá plechovkadosahovat 20 mm napříč - více než 16 mm.

Pokud jde o hmotnost třešní této odrůdy, jedna třešňová plechovkaváží až 5 gramů. V zralých bobulích je kámen bledě béžový, snadno oddělitelný od dužiny.

Zrající třešňové bobule by měly získávat bohatou červenou barvu, pokud se podíváte pozorně, uvidíte třešně podkožní tečky.

Nespornou výhodou těchto bobulí je to, žemají poměrně tenkou kůru , díky čemuž se častopoužívají pro džemy „rychlého vaření“ , tj. Když se třešně vařís cukrem jen pár minut.

Jíst je čerstvé je také velmi chutné a zdravé, hlavní věcí je to, aby se to nepřehánělo, protože kvůli velkému množství kyseliny na zubech bude kousnout a můžete také získat alergie.

Stonek této třešně je střední délky, není příliš silný, je to snadnéodtrhněte větev, ale je obtížnější oddělit se od semen, aniž by došlo k poškození bobule.

Šťáva získaná z Kharitonovskaja má příjemnou světle červenou barvu.

Je lepší pít s cukrem nebo jiným sladidlem.Tato třešeňje bohatá na kyseliny a bobule také obsahují hodně cukru.

Cherry odrůdy jako Chernokorka, Zhivitsa a Fairy se mohou pochlubit zvláštní chutí.

Foto


Charakteristika odrůdy

Cherry Kharitonovskaya patří mezi samooplodné odrůdy, a proto nepotřebuje další opylovače.Stejný příznak je prokázán Tamaris, Ashinskaya Stepnaya a na památku Enikeeva.

Kharitonovskaya jestřední zrání, pokud jde o rychlost zránípro lahodné sladké a kyselé ovoce.Poměrně často se Kharitonovskaya používák výrobě šťávy .

Pro stejný účel se často používají odrůdy Shubinka, Volochaevka a Toy.

Pokud jde o nedostatky tohoto typu třešně, mnozí se domnívají, že se jedná ovelkou kost.

Ve skutečnosti výhody takových bobulí pokrývají jednu jednu minus.

Výhodou těchto třešní je univerzálnost jejich použití.

Z těchto bobulí si můžete připravovat džemy, džemy, kompoty, péct koláče a koláče s třešňovou náplní, jíst čerstvé a zmrazit na zimu.

Výsadba

Třešňové stromyjsou nenáročné, nevyžadují zvláštní péči ani velkou pozornost , přičemždostatečné zalévání a ochrana před chladem a hlodavci Kharitonovskaya potěší s hojnou sklizní.

Stejnou produktivitu poskytují odrůdy Zhivitsa, Chernaya Krupnaya, Shokoladnitsa a Podbelskaya.

Je důležité řádně připravit půdu k výsadbě.Mladý strom by měl být vysazenzačátkem podzimu, před nástupem mrazu.

Prvním krokem je určení místa přistání.Hledejte vyvýšená místa s dobrým osvětlením a pár stromů v okolí.

Pokud chcete zasadit takový strom ve vašem dvoře, ale tam nejsou žádné výšky, můžete připojit Kharitonovskayana jižní stranu zahrady , kde obdržímaximální sluneční energiisvětla.

Ideálně by měla být tato třešeň zasadena tam, kde podzemní voda prochází v hloubce asi 2 metrů.Voda by neměla proudit příliš blízko k ornici.

Podzemní voda jehluboká než 1,5 m .Musíte tedy umělevyvýšit výšku asi 1 m.

Před odesláním sazenice do půdy ji určitým způsobem připravte.

Písečné hlinité půdy s neutrální kyselostí to zvládnou, ale je nepravděpodobné, že byste změnili složení půdy na vašem dvoře kvůli třešeň.

Pokud jekyselost půdy příliš vysoká, lze ji snížit vápnem , jedná se o nejoblíbenější metodu snižování kyselosti půdy.Nezapomeňte zlepšit kvalitu země -ji uvolněte.

Během vykopávky půdy, do nížKharitonovská třešeň bude vysázena později, je nutné přidatpotašová a fosforečná hnojiva , výrazně zrychlí vývoj stromu, poskytne mu výživu a pomůže přežít nadcházející chlad a mráz, pokud zasadíte strom na podzim.

Výběr sazenic na trhu není snadný úkol.Kamkoli si koupíte sazenice, uvidíte mnoho malých stromů, které se hrdě chlubí nápisem „Kharitonovskaya cherry“.

Koupit sazenice, které jsou staré1-2 roky , musí být naštěpovány řízky.Prohlédněte si kořenový systém, pokud je poškozeno příliš mnoho výhonků nebo pokud je vůbec zaznamenáno poškození hlavního kořene, je lepší nechat takový sazenice tam, kde jste ho viděli.

Takže pojďme přímo k přistání.

Mimochodem, pokud jste si všimlipoškozených kořenů těsně před výsadbou, odstraňte je a nechte zbývající kořenový systém lehce vyschnout.

Potékořeny ponořte do vody několik hodina poté je odešlete na zem.

Jámy, kam budou sazenice vycházet, by se měly začít kopat 10-12 dní před výsadbou.Výklenky by měly mít průměr60–80 cm, hloubka jámy by měla být 50–60 cm.

Aby bylo možné hnojit půdu, musí být výsledné vybrání vyplněnodvěma nebo třemi vědry humusu, bude také skvělé, když přidátesuperfosfát, síran draselný a uhlí.

Nyní bude probíhat proces výsadby třešní.Strom je umístěn do jámy a šíří jeho kořeny.Pak usnouuzemnit a pošlapat, jak má.

Chcete-li zalévat osázený strom, musíte kolem něj kopat několik děr nebo malou příkopu, kdemusíte nalít vodu.

Pokud kořenový krk zůstal po zalévání na úrovni země, pak jste strom správně zasadili a dobře ho stlačili.

Péče

Cherry není rozmarný strom, ale přesto potřebuje určitou péči.Tento koncept zahrnujepravidelné zavlažování, ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami, ochranu před hlodavci a periodické oblékání stromů.

Poté, co jste vysadili Kharitonovskou, , musíte zemi neustále kopat, uvolněte ji.

Zalévání stromu je nezbytné, protože půda je suchá, tato třešeňnení velkým milovníkem vlhkosti.

Pokud si všimnete vzniku zbytečných výhonků, zejména těch, které rostou v pravém úhlu k větvi, musíte se jich také zbavit.

Mezi nenáročnými odrůdami je třeba věnovat pozornost moskevskému Griotovi, Vyanoku a Morozovce.

Dalším stejně důležitým bodem jeochrana před škůdci.

Řekněte, co se vám líbí, ale třešně jsou někdy napadeny odlišnou povahou nemoci, abyste předešli tomu, že musíte strom zpracovat zvláštními prostředky.

Je velmi důležité zasadit „pravé“ rostliny poblíž Kharitonovské.Patří sem: růže, jahody, maliny, tulipány, hrozny, jasmín.

Nezadávejte jehličnany poblíž třešně , i když je to malá thuja,jabloně jsou také daleko od nejlepších sousedů Kharitonovské, stejně jako jiné ovocné stromy.

Na podzim musí být třešně připraveny na zimování. Půdu nebo kořenový systém stromu zakryjte pilinami nebo například slámou.Bude to skvělé, pokud hnojíte půduhnojivy potaše.

K ochraně třešňového kmene před škůdci je třeba použít speciálníroztok, který se skládá z jílu, mulleinu a síranu železa. Stromy se na podzim stříkají tímto agentem.

Nemoci a škůdci

Bez ohledu na to, jak úžasná je odrůda třešní, je stále náchylná k různým chorobám.

Kharitonovskaya má zvýšenourezistenci na kokomykózu.

​​

Třešňové odrůdy, jako je plstěná princezna, Minx a víla, jsou také rezistentní na tuto chorobu.

Tato bolest často postihuje jiné odrůdy třešní, ale v případě takového stromu byste se neměli bát.

Zbývající plísňová onemocnění se mohou dobře vyskytnout, a proto je nutnéošetřovat kmen stromu speciálními látkami a nezapomenout je zakrýt vápnem.

Kultivace Kharitonova není tak obtížná.S minimální péčí vás strom potěší šťavnatým a chutným ovocem v obrovském množství.Toto je strom, ze kterého se můžete začít učit zahradničení.

Pokud se rozhodnete zahájit prodej bobulí, Kharitonovskaya je také perfektní.Brzy podzim je ideální čas pro výsadbu třešní, ale bez ohledu na to, v jakém ročním období je nyní mimo okno, dříve či pozdějiKharitonovskaya by se stále měla objevit ve vaší zahradě.