Odrůda Screen vám představí krásná a chutná jablka

Jablka na obrazovce jsou oceňována pro svůj krásný vzhled a vynikající chutnost.

Vzhledem k vysokému výnosu a schopnosti neztratit své vlastnosti, pokud jsou skladovány po dobu až pěti měsíců, tato odrůda s jistotou získává na popularitě v zahradnických farmách.K tomu přispívá nenáročnost jabloní, jejich odolnost vůči chorobám.

Co je to za druh?

Na obrazovce - hybridní odrůda jablek z podzimní sklizně, která dobře snáší zimu, je nenáročný, středně odolný vůči chorobám a má vysoké výnosy.

Hybrid byl získán na chovatelské stanici v Sverdlovsku a byl oblíbeným mezi zahradníky v Uralu a Uralu.Schváleno k distribuci ve východosibiřském regionu, zapsaném ve státním registru regionu Volga-Vyatka.Slibná distribuce v širším rozsahu.

Odrůda je samooplodná ,Odrůda na obrazovce je dokonale opylována jinými odrůdami rostoucími ve stejné zóně .

Jablka mohou být zpracována jakýmkoli způsobem, mohou se snadno přepravovat .Ovoce lze skladovat až 5 měsíců, aniž by došlo ke ztrátě chuti.Nejlepší způsob, jak ji uložit, je ležet ve sklepě, na balkóně nebo v lednici;když je umístěn do zeleninyv zabalené díře začíná rozpad zevnitř.

Měly by být skladovány pouze jablka shromážděná při splatnosti.Pokud necháte přezrálou obrazovku, tělo se stane „škrobovitým“ a nevhodné pro dlouhodobé skladování.

Popis odrůdového štítu

Na fotografii je viditelná větev jabloňového odrůdového štítu a popis je uveden níže.

 1. Strom odrůd na obrazovce roste střední velikosti (přibližně 3 metry), rychle roste.
 2. Tvar korunyje kulatý, roztažený, střední hustoty.
 3. Stonky jsou kulaté, tenké, zakřivené, ve spodní části rostou téměř kolmo na kmen a ohýbají se nahoru .Tloušťka výhonků je malá, sekce je kulatá, kůra na nich je hladká, nahnědlá-hnědá.Hlavní větve jsou pokryty kůrou se zeleným nádechem.
 4. Strom je středně listnatý, list je středně velký, pomačkaný, barva je tmavě zelená .Tvar letáků je kulatý nebo oválný, s podlouhlými řapíky, v horní části listu je krátké ostření, podél okraje jsou zubaté zuby.
 5. Krémově zbarvené pupeny, květy střední velikosti, bílo-růžovo-růžové, ve tvaru šálku.
 6. Hmotnost plodu dosahuje 90 g, někdy dokonce 100 g .Jsou tvořeny hlavně na kopí a prstenech dvouletých.Jablka se vyznačují svým pravidelným kulatým tvarem, s nevylisovanou nálevkou, často jednostranným přítokem.Plody jsou pokryty hladkou kůží s leskem, tam je voskový povlak.Hlavní barva je světle nazelenalá, na celém povrchu je rozostřena výrazná červenkastě růžová nebo fialová barvačervenat se.
 7. Dužina je lehká krémová, s vysokou hustotou a šťavnatostí, pichlavým typem, s jemným zrnem, jemná .Chuťové indikátory jsou dobré, chuť je kyselá.Vůně je mírná, příjemná.
Podle pětibodové stupnice ochutnávky se chuť jablek odhaduje na 4,3–4,7 bodů, což je velmi dobré.

Foto

Chemické složení jablek Screen :
 • cukr - 10,6%, možná až 15,6%;
 • ovocné kyseliny 0,66–0,98%;
 • katechiny - 167,8 až 320,3 mg na 100 g;
 • kyselina askorbová - snížená kapacita: 6,16 mg na 100 g.

Historie výběru

Lahodná, šťavnatá,krásná, produktivní odrůda jablek Ekrannoyebyla pěstována zahradnickou stanicí Sverdlovsk v roce 2002 .Autorství a patent patří slavnému chovateli Kotovi Leonidovi Andrianovičovi.

Odrůda byla získána hnojením odrůdy Amber pylem Gem, Zvezdochka a Orange .Největší pravděpodobnost patří Zvezdochce - takový závěr je učiněn na základě výskytu výrazných znaků této odrůdy v hybridě.

Region přirozeného růstu

Obrazovka byla zobrazena pro distribuci v Uralu, ve stejném regionu a získala rozšířenou popularitu.Tato odrůda se však díky své nenáročnosti na půdní a klimatické podmínky snadno přizpůsobí i v jiných zahradnických oblastech.

Kromě tohovyvinuté speciálně pro drsné klimatické podmínky Středního Uralu, v oblastech s mírnějším podnebím je tato odrůda lepšízakořenuje, roste lépe a přináší ovoce .Jabloně nevyžadují zvláštní podmínky, mohou být naroubovány na jiné odrůdy nebo pěstovány standardním způsobem (tj. Jako samostatné stromy).

Výtěžek

Z jediného stromu lze získat až 64 kg jablek v průměru 20 kg .

Během testovacích let bylo získáno 54 centů na hektar (což je o 6,4 cent více než Antonovka), za 6 let kultivace se tento ukazatel zvýšil na 116 centners.

K rozmnožování dochází ve třetím až pátém roce po naštěpení potomka a v šestém až sedmém roce po výsadbě sazenic .Zralé plody sklizené na konci srpna nebo začátkem září mají tmavě hnědou barvu semen.

Výsadba a péče

Obrazovka není náročná na půdu a podnebí, podmínky pro výsadbu nebo roubování jsou stanoveny standardními pravidly.Rozdíl v podmínkách může ovlivnit pouze chemické složení ovoce.

Doba výsadby sazenic je od jara do podzimu. V období jaro-léto jsou pro výsadbu lepší oblačno s nižší teplotou vzduchu .Pokud již stromek již kvetl, je třeba odříznout všechny květiny tak, aby rostlina vynaložila maximální sílu na zakořenění.Přesto je nejlepší zasadit strom v polovině podzimu - pak začne příští rok plnohodnotný růst stromu.

Po výsadbě potřebuje sazenice hojné zalévání .

Vzhledem k tomu, že odrůda je samooplodná , je nezbytné zajistit možnost opylení jinými odrůdami .Nejsou žádné zvláštní požadavky, stačí, když jabloně ostatních rostou poblížodrůdy, - Obrazovka je dobře opylovaná.

Pro zvýšení odolnosti vůči zimním teplotám je nutné zvýšit spodní větve na metr a půl od povrchu sněhu.

Onemocnění a škůdci

Jablečná sítajsou odolná vůči strupovitosti .

Některé případy choroby jsou pozorovány v letech s vysokou vlhkostí a epifytiemi (epidemické šíření infekčních chorob rostlin), tj. Při velkém nárůstu výskytu.

Pokud se rok ukázal jako mokrý, je nezbytně nutné zvláštní ošetření strupovitosti, plísní .Odolnost vůči škůdcům je také průměrná, při velkých objemech infekce bude strom potřebovat ošetření.

Obrazovka obdržela od zahradníků vysoká doporučení týkající se vysoké chuti a dobrého výnosu, zimní vytrvalosti a nenáročnosti. Lahodná růžová jablka této odrůdy se skladují po dlouhou dobua dokonce mohou ozdobit novoroční stůl.Navíc dokonale tolerují dopravu.Z těchto jablek, včetně džusů, se získávají dobré obrobky na zimu.