Odrůdy krásné směsi růží.Rysy pěstování a péče o květinu doma

Růžový keř může být skvělou ozdobou nejen v zahradě, ale také v domě.Aby tato rostlina potěšila své majitele s jasným kvetením tak dlouho, jak je to možné, měli byste se seznámit s funkcemi péče o něj.Tento článek podrobně popisuje různé neobvyklé kombinace růží.Jsou uvedena užitečná doporučení pro péči o rostlinu.

Co je tato rostlina?

Botanický popis

Směs růží patří do čeledi Rosaceae nebo Rosehip .Tuto odrůdu vyvinuli chovatelé speciálně pro pěstování doma.

Vlastnosti

Rostlina je malý keř vysoký až 65 centimetrů vysoký.Velikost a barva pupenů závisí na odrůdě květu.

Zpravidla se jedná o miniaturní růži s jemnou vůní.Tato odrůda růží může kvetou několikrát ročně.Zároveň si květiny na rostlině po dlouhou dobu zachovávají svou barvu a vůni.

Výhody a nevýhody

Výhody pěstování ozdobné růže doma: s náležitou péčí potěší její majitele jasnými barvami po celý rok.

Nevýhody pěstování ozdobné růže doma:

 • Je náladová.Funkce péče závisí na ročním období.
 • Infikované spider roztočem.

Historie původu

Jihovýchodní Asie je považována za místo narození okrasné růže .V 19. století byla tato rostlina představena do Evropy.Variety růže mix vznikl později, díky práci nizozemských chovatelů.

Subsorta a jejich fotografie

Přehlídka

Nízká rostlina (40 - 45 cm).Potěší svěží kvetení po dobu 5 - 6 měsíců.Pak přichází dvouměsíční přestávka.Nejlepší přizpůsobení vašemu domácímu prostředí.

Patio hit

Rose patří do skupiny floribunda .Délka stonku je 50 - 55 cm. Velké květy mohou mít různou barvu, vyskytují se dokonce i u dvoubarevných okvětních lístků.Kvete nepřetržitě a hojně.

Mini

Trpasličí rostliny (do 40 cm).Pupeny mohou být malé i velké.

Danica

Malá rostlina vysoká asi 30 cm. Velikost okvětních lístků v pupenu je asi 3-5 cm. Jejich barva se může lišit.

Mohlo by vás zajímat více o typech pokojových růží, konkrétně o kultivaru Kordan a keři.

Jak pěstovat pokojovou květinu v květináči?

Výsadba

Pěstování směsi růží ze semen je obtížný a časově náročný úkol .V přirozených podmínkách semena zrají v půdě při určité teplotě po celou zimu, což přispívá k urychlenému klíčení.Doma je nutné vytvořit podobné podmínky.Co je potřeba?

 1. Materiál schopnýPro udržení vlhkosti (textilie, vatové tampony atd.) musí být impregnováno roztokem peroxidu vodíku, položit na něj růžová semínka a přikrýt vrstvou stejného materiálu.
 2. V této formě jsou semena umístěna do plastové nádoby nebo plastového sáčku a zasílána do spodního oddílu chladničky na 2 měsíce.Během této doby je nutné kontrolovat jejich stav, v případě potřeby navlhčit okolní hmotu.
 3. Naklíčená růžová semena se vysazují v sazenicích.Teplota vzduchu v místnosti by měla být přibližně 18-20 ° C.Klíčky potřebují dobré osvětlení po dobu 10 hodin.
Zalévání by mělo být mírné.Nadměrná vlhkost může rostlinu zabít.Aby byl kořenový systém dostatečně vyvinut, měly by být první pupeny odříznuty.

Jak se starat?

Směs růží vyžaduje neustálé monitorování a kontrolu.Neznalost a nedodržování pravidel péče může vést k onemocnění a smrti rostliny.

Podmínky zadržení:

 1. Umístění .Tato růže bude pohodlná na každém okenním parapetu, s výjimkou severu.Východní strana je nejlepší.Rostlina by měla být chráněna před přímým slunečním světlem.Pokud je okno obrácené na jih, za slunečného dne musíte zakrýt žaluzie nebo vytvořit ochrannou clonu.
 2. Teplota .V létě bude nejpohodlnějším mixem pro růži teplota 18 - 23 ° C.V zimě by měla být květina přesunuta na chladnější místo (8 - 13 ° C).Příliš studený vzduch vede k onemocnění kořenového systému.
 3. Vlhkost .Pro normální růst růže smíchejte vzduch v místnosti s vysokou nebo mírnou vlhkostí.Během topné sezóny by měla být rostlina pravidelně stříkána teplou vodou.Jednou týdně je dobré mít drahoušku duší.Půda by měla být pokryta polyethylenem.
 4. Osvětlení .Rosa miluje nepřetržité jasné rozptýlené světlo, ALE NE PŘÍMÉ SUNNEY RAYS.
 5. Zalévání .V létě je květ zavlažován mírně 2krát denně - ráno a večer.V zimě, během dormance, se frekvence zavlažování snižuje v malých porcích na jednou za dva dny.Voda by se měla nejprve bránit.V době zavlažování by mělo být při pokojové teplotě.Nedovolte, aby půda vyschla.Ale příliš vlhká půda může oxidovat.
 6. Krmení .Na jaře, před aktivním květem, musí být rostlina napájena 4 až 5krát.Již se nedoporučuje.Přebytečné hnojivo stimuluje aktivní růst listů.Počet barev je snížen.Vytvořit lepší složitá hnojiva pro kvetoucí rostliny.Je také možné střídat mezi hnojivy fosforu, potaše a dusíku.
  Na podzim po rozkvětu je půda nasycena dusičnanem a superfosfátem.Hnojiva by měla být podávána přísně podle pokynů nabízených výrobci.
 7. Ořezávání .Žloutnuté a sušené listy jsou pravidelně odstraňovány.Staré stonky a zvadlé pupeny musí být také řezány, jak se jeví.Na konci vegetačního období se na podzim provádí povinné prořezávání.Stonky jsou zkráceny na 10 cm, na větvích zůstávají 3 - 5ledviny.Tento postup nejenže vytváří tvar pouzdra, ale také podporuje časné a svěží kvetení.

Transplantace

Směs růží se transplantuje ve dvou případech:

 • Pokud je rostlina nová, právě přišla ze skladu.
 • Pokud kořeny zcela zaplní nádobu a ve větším květináči se vyžaduje transplantace.

Nový závod není přesazen okamžitě .Potřebuje několik dní, než si zvykne na nové podmínky.

 1. Vybereme banku.Jeho průměr by měl být 2-4 cm větší než předchozí a výška by měla být 5-7 cm. V základně musí být otvor pro vypouštění.
 2. Země.Můžete si koupit hotový v obchodě, nebo se vařit sami.Měl by sestávat z 1 dílu písku, 4 - humusu, 4 - trávníku s přídavkem komplexního hnojiva.
 3. Na dno nádoby se položí vrstva expandovaného jílu o tloušťce 1 cm a poté se nalije vrstva země.Doporučuje se přidat mech a hnojivo.
 4. Před přesazením se růže hojně prolévá vodou.Když se hliněné hrudky dobře zvlhnou, vyjmou se z hrnce a přesadí.Třepání kořenů není nutné.
 5. Rostlina na novém místě je posypána zeminou.Půda je zhutněná.Další zalévání není nutné.Stačí postříkat listí vodou ze stříkací pistole.Po dni musí být růže napojena.

Prevence před škůdci a chorobami

Aby se zabránilo infekci směsi růží se škůdci a chorobami, musí být pravidelně stříkána, opláchnuta sprchou a udržovat optimální vlhkost v místnosti.

Propagace

Propagujte směs růží dvěma způsoby: řízky stonků na jaře a řezané větve na podzim.Řízky určené k výsadbě by neměly být větší než 15 cm a měly by mít 3-4 živé ledviny.Jsou uloženy v nádobě s vodou. Když se na řízcích objevují kořeny, jsou vysazeny v zemi .

Nemoci a škůdci

Směs růží nejčastěji ovlivňuje roztoč pavouk a padlí.

 1. Roztoč pavouk .Objevuje se kvůli nedostatečné vlhkosti.Z důvodu prevence by se rostlina měla pravidelně stříkat a koupat ve sprše.Malé chyby červené, červené nebo tmavě hnědé barvy zabírají spodní část listů, v nich jsou kousavé díry, procesy jsou splétány tenkou sítí.Výsledkem je, že mladé výhonky jsou suché a padají z rostliny.
  Pro boj proti roztočům by se měly používat speciální přípravky nabízené v obchodech.Můžete také použít lidová léčiva (česneková infuze nebo tabáková infuze).
 2. Múčnatka je bílá vrstva na listech a pupenech .Pokud nepřijmete naléhavá opatření, může to způsobit smrt rostliny.Jak zacházet?Ořízněte všechny postižené oblasti.Odstraňte ornici.Upravte plán zavlažování tak, aby nedošlo k nadměrné vlhkosti.Pouzdro se postříká 1% roztokem Bordeauxovy tekutiny nebo 0,4% roztokem chloridu měďnatého.Při těžké infekci by měl být použit fungicid.

Chyby při opouštění

 • Suchý vzduchmůže způsobit vyschnutí listů, poklesnutí pupenů,střílet barvy.Pomůžeřádné pravidelné zalévání, stříkání, sprchování.
 • Škůdci .Poškození výhonků a kořenového systému, rostlina ztratí své listy, zastaví květu.Pomůže speciální ošetření, koupání stonků a keřů.

Rosa mix indoor, s náležitou péčí, je schopen uspokojit své majitele s hojným a dlouhým kvetením po celý rok.Znalost základních požadavků na obsah této rostliny, dosažení takového výsledku není příliš obtížné.