Okouzlující hrozny se slavnostním názvem - Írán Shahin

Má mnoho jmen - mezi nimi jsou Sláva Moldavska a Raný Rizamat, Kizyl Uzyum Kanibadam.

Většina zemědělců s tím však nesouhlasí - navzdory překvapivým podobnostem je však skutečný íránský šahin, jak se říká, poněkud odlišný.

Odrůda, i přes „slavnostní“ jméno a mnoho jmen, se v chovu nepovažuje za významný úspěch - v žádném případě nebyla zapsána do rejstříku.

A královnina chuť, upřímně řečeno, sestupujme - jednoduchá, na pokraji primitivního hroznu.Kromě toho bude ochrana této vrtošnice doslova muset ze všeho, co je možné.Jaké je její kouzlo?

Co je to za druh?

Írán Shahin je hybridní formou hroznů v jídelně. Nejlepší dekorace pro živé ploty a stěny nelze vymyslet- nalité, obrovské, malebné shluky tmavě růžové barvy.Sklizeň může být sklizena začátkem srpna.

Stejně časná data zrání zahrnují Early Purple, Rochefort, Ruby Anniversary a Chameleon.

Zpravidla se používá v kyticích stolních červených vín, jakož i v kompótech, džusech, likérech, džemech.Přes šťavnatost není chuť v bohatosti odstínů působivá - nejjednodušší,hroznový.Velmi dobře snáší skladování a přepravu.

Hrozny ze Shahinu v Íránu: popis stupně

Keř je velmi silný.Klastry jsou nality, velmi velké (až dvě kilogramy);mít tvar válcového kužele, mírně volné.Zavlažování je velmi často pozorováno.

Bobule jsou oválné, načervenalé nebo tmavě růžové barvy s hustou kůží.Velmi velký - v průměru 11–12 g. Buničina je hustá, šťavnatá, se dvěma až třemi semeny uvnitř (téměř nepostřehnutelná).Chuť je jednoduchá, ale kyselá.

Výhonky jsou nahnědlé s červenými uzly.Hermafroditový květ.Listy jsou tmavě zelené, kulaté, silně řezané.

Hermafroditické květiny také vlastní potomek Rizamatu, Romeo a Gordey.

Foto

Fotografie z hroznů Shahin Írán:

Historie výběru

Přísně vzato, se Shaheinouobecně není stoprocentní známo - kdo jej obdržel, kdo jsou jeho „rodiče“.Existuje stabilní verze, že rodištěm „monarchie“ je Tádžikistán, přesněji řečeno, že to není nic jiného než stará a málo známá odrůda - Kizyl Uzyum Kanibadam.

Shahinu nebyl zařazen do výběrového rejstříku, vyskytuje se také zřídka kvůli lásce na teplo a špatné odolnosti vůči plísňovým infekcím.

Vlastnosti

Průměrný výnos. Vyžaduje povinnou regulaci- rozřezanou na osm na dvanáct ocelli, přičemž na keř zůstane normální čtyřicet čtyřicet pět.

Střílí dobře zralé - o 75%.Shahinya miluje zalévání a hnojení minerályhnojiva.Určitě se uchovejte na zimu.

Není mrazuvzdorný - jeho maximum je 16-17 stupňů Celsia.

Termofilita se také liší originálem, kardinálem a konvalinkou.

Špatně odolává plísňovým infekcím, zejména oidiu.Středně odolný vůči vosám.Bojí se námrazy, sprchy, můry listů a roztočů.

Nemoci a škůdci

Když se podíváte na seznam nepřátel tohoto hroznu, bude zřejmé, že ptáci jsou daleko od nejhorších z nich.Je snadné se proti nim bránit pomocí pletiva, jednoduše se k ovocům nedostanou.

Ostatní agresoři jsou mnohem vážnější.A tento seznam je veden skutečnouplísní padlí - je to také oidium. Proti němu se používají drogy obsahující síru - jako je Horus, Topaz, Skor, Tiovit Jet, Strobi, Karatan, Talendo.

Dalším agresorem, který může napadat hrozny, je bakteriální rakovina.Není nic, s čím by bylo možné bojovat, s výjimkou vykořenění nemocných keřů.Včasné hnojení minerálními hnojivy podle zemědělců snižuje riziko rakoviny.

Sazenice je třeba ošetřovat co nejpečlivěji, aby nedošlo k jejich poškození.

Šedá hniloba je také vážným neštěstím. Proti tomu se keře stříkají jodidem draselným, vitriolem, karbofosem.Používají se také Topaz, Fundazole, Immunocetophyte.

Mohou být také požadována preventivní opatření proti běžným chorobám, jako je plíseň, antracnosa, bakterioza, zarděnky a chloróza.

Leafworms také nejsou averzní vůči konzumaci hroznů. Lehké pasti, které upřednostňují zemědělci, kteří se „bojí chemie“, jsou proti parazitům neúčinní.Ano, a muži jsou zpravidla „vedeni“.Je nutné aplikovat insekticidy - cymbush, tocution, ecamet, sumicidin, sevil, cydian.

Člověk by si také měl dávat pozor na plstěný pruritus, , protože se snadno zimuje v ledvinách.Léky obsahující síru jsou proti němu účinné - Aktara, Bi-58, Karate-Zeon, Vertimek.

Jak vidíte, pokud někdo chce dát tuto „monarchii“ na své vlastní nebezpečí a nebezpečí, je lepší okamžitě naladit skutečnost, že s ní bude hodně problémů.Ano, a produktivita není něčím nad.Jedna věc je nesporná: tato odrůda dokáže dobře vydržet přepravu, je dobře uložená a jen málo lidí zdobí zeď nebo živí plot lépe než to.

Pokud hledáte více nenáročný hroznový, podívejte se na odrůdy Denisovsky, Giovanni, Black Raven.

Užitečné video

Vizuálně si prohlédněte níže uvedenou rozmanitou rozmanitost Shahin Íránu: