Okouzlující Impatiens - Balsam Camellia

Vlasti kamélie balsamu jsou Indie, Jižní Čína a Malajsie.V Rusku rychle získal lásku mnoha žen v domácnosti, které mu dabovaly hravé přezdívky.Například, to bylo nazýváno “mokré” kvůli skutečnosti, že s hojným zaléváním nebo před bouřkou, kapky cukru cukru se objeví na špičkách jeho listů.

Charakterizace, popis

Balsaminy Camellia jsoupřímé pyramidální rostliny. Jejich stonky jsou silné, šťavnaté, hladké a průsvitné, plné šťávy.Jejich růst můžedosáhnout 50 cm.Listy jsou jemné, zubaté, dlouhé.V jejich dutinách se nacházejí balzámové květiny - svěží, světlé a vícebarevné.Mohou to být bílé, fialové, fialové, ale zejména odstíny červené (fialové, růžové a další), které se podobají světlu ohně.V průměru jsou malé (asi 4 cm), ale zároveň vypadají velmi působivě.

Péče o balzam kamélie

výsadba

Balzam kamélie se cítí pohodlnějako v květináčích na okenních parapetech abalkony bytů a na otevřeném prostranství , v zahradách a parcích.Toto je jedna z nejoblíbenějších rostlin na zdobení měst: balzam kamélie se nachází v parcích, na záhonech čtverců, v květináči u vstupů do budov.V květináčích se zasévázačátkem února nebo března zasadí v zemi v dubnu, kdy nehrozí návrat mrazu.

Před výsadbou nebo přesazením domácí balzamové kamélie musí být půda (i zakoupená) dezinfikována.Například držte v předehřáté troubě nebo na vodní lázni.


Domácí balzaminy kamélie v květináčích lze také na jaro a v létě vyvézt na zahradu nebo na balkon.K jejich výběru potřebujete místo chráněné před větrem, protože křehký stonek se snadno zlomí.

Zde, s mírným osvětlením, rostliny kvetou až do samotných mrazů. Nelíbí se jim však nízkých teplot , proto je důležité je včas vrátit zpět do domu.

Půda

Na začátku léta mohou být sazenice přesazeny do půdy na trvalé místo.Balzamin miluje lehce úrodnépůdy s pH 6 .Může být rašelina a písek ve stejných proporcích.Substrát může také sestávat z plachty a pustiny, humusu a písku ve stejných částech.

Hrnec

Kapacita výsadby balzamu kamélie by měla býtúměrná jeho kořenovému systému. Je lepší zasadit tyto květiny do širokých nádob: půda, nezachytená kořeny, se může rychle stát kyselou a způsobit rozpad kořenů rostlin.Optimální průměrbalsamického květináče je 15–20 cm.

Nezastavujte svůj výběr na nízkých a plochých nádobách - nebudou schopni zajistit potřebnou drenáž.

Transplantace balzámu Kamelia

Transplantace balzámem -roční postup. Balsaminy se obvykle transplantují na jaře, aleMůžete to udělat v létě.Nový hrnec může mít jakýkoli tvar, ale věří se, že ty balzámy, které jsou trochu přeplněné, kvetou ještě lépe než ostatní.Proto by rostliny neměly být transplantovány do nadrozměrných nádob: ve snaze naplnit je kořenybalzám nenajde sílutaké pro kvetení.

Zalévání

Na jaře a v létě by zalévánímělo být hojné. Musí být provedeno několik dní po zaschnutí horní vrstvy Země.

Nedovolte nadměrné sušení, hrozí to padajícím pupenům.

Rozmrazování zase způsobí rozpad.Voda na zavlažování by měla být usazena při teplotě co nejblíže pokojové teplotě.V zimě by mělo být zalévání omezeno, ale sledujte jeho pravidelnost.Protože pokud květina nemá dostatek vlhkosti, její listy se začnou rozpadat.

Vlhkost


Při optimální teplotě (22 stupňů) vlhkost pro balzam kaméliemá velký význam.Ale během horka rostlina potřebuje časté postřikování stojatou vodou.

Tepelné podmínky

V létě se zahradní balzám cítí dobře při jakékoli teplotě.Ale netoleruje zimní mrazy, proto na podzim zahradníci transplantaci zahradních balsaminů do květináčů odnášejí na zimu.
Vnitřní balzam kamélie je v létě věrný okolní teplotě. V zimě dává přednost 12-16 stupňůmtepla.Náhlé změny teploty ho však mohou výrazně poškodit.

Svítícírežim

Kamélie není na balzámové osvětlení příliš náročná, ale nemá rád extrémy.Je pohodlný jak na severních oknech, tak na stínovaných záhonech.Vnitřní balsaminy se cítí skvěle na východních a západních oknech i v mezerách mezi dvěma okny ve velké světlé místnosti.Je však lepší chránit vnitřní i zahradní květ před přímými paprsky - netoleruje horké slunce.

Zimovka

Někteří zahrádkáři před zmrazením vykopat odrůdy balzámu, které se jim z půdy líbí, a na zimu je vysadit v květináčích.Pro pohodu takových vzorkůje nutná mírná teplota a dobré osvětlení , které může být opatřeno zvláštním osvětlením.

Vnitřní balzamy, zvyklé na domácí podmínky, se cítí pohodlně při teplotě 12–16 stupňů Celsia.V této roční době pokračují v růstu, takže je stále potřeba zalévat, i když je sníženo.

Prořezávání

V ziměbalzám zpravidlaporoste výhonky. Polovina z nich je nakrájena na jaře.Pokud je nutné stimulovat tvorbu pupenů, horní část by měla být stažena z natáčení.Díky tomu se nové procesy začnou vyvíjet aktivněji a čím více jich bude, tím lepší bude kvetoucí proces.V průběhu roku může být prořezávání prováděno v případě potřeby, například pro ředění.

Kvetení


Kvetení balzámu trvá 6-8 měsíců, od jara do mrazu.Někdy může rozkvétat po celý rok.Z tohoto důvodu byla v Anglii balzamská kamélie přezdívána „Zealous Lizzy“.

Hnojivo

Balsaminovou kamélii musíte krmit každé dva týdny od jara do podzimu.K tomu je vhodná mulleinová infúze nebo poloviční dávka komplexních směsí.V zimě můžete použít slabý roztok minerálního hnojiva.

Míra růstu

Balsamská kamélie roste poměrně rychle.Rychlost závisí na podmínkách a péči.

Délka života

Různé typy balzámu mají různou životnost.Mezi zahradní balsaminy kamélie se vyskytují roční exempláře.Pokojové rostliny s řádnou péčípo mnoho let potěšíjejich majitele svěží a prodlouženým květem.

Doporučujeme naučit se pěstování jasného balzámu Waller, úžasné Novogvineyskiy a něžné Terry.

Metody množení balzámu

Nejčastěji se bambus kaméliepěstuje ze semen. Navíc to rád dělá sám: při nejmenším dotyku s ním dozrávané ovoce praskne a semena se rozptýlí všemi směry.Z tohoto důvodu dostal přezdívku „neprůchodný“ a „skokan“.

Výsev semen začíná koncem února nebo začátkem března.Semena se musí několik minut uchovávat v silném roztoku manganistanu draselného, ​​suší se a poté sejí vysát do vlhké a vysušené půdy.Je nutné kopat do drážek ne více než5 cm hlubokých , a pak jemně zarovnat s dlaní vaší ruky.Pak musí být zakryty průhledným filmem a umístěny na dobře osvětlené místo, ale ne na přímé sluneční světlo.Propožadovaná teplota klíčení+ 20-25 stupňů. Střely musí být postupně zvyklé na čerstvý vzduch a stále častěji z nich odstraňují film.Když klíčky dosáhnou výšky 1 cm, měly by být vyvrcholeny.Rostoucí a silnější rostliny jsou vysazeny do půdy koncem května.
Je možný způsob roubování.Dospělá rostlina musí být stíněna před světlem a čekat, až se její výhonky protáhnou.Je třeba je oříznout ostrým břitvou nebo dobře naostřeným nožem a vložit do nádoby s čistou vodou tak, aby se spodní listy nedotýkaly vody a nehnilo.Po týdnu se řízky zakoření a budou připraveny k výsadbě do samostatných nádob s půdou.V dubnu je přemístěte na trvalé místo.

Nemoci a škůdci


Nejběžnějším škůdcem, na který naráží balsam kamélie , je roztoč pavouk.

Vypadá to v důsledku suchého tepla (obvykle je to kvůli blízkosti zařízení k topným zařízením).Listy zbarví růžově a špinavě.

Pomocí chemických přípravků je možné se zbavit klíštěte, stejně jako mšic a mšic, může také pomoci infuze česneku, otření listů alkoholem nebo mytí celé rostliny mýdlem.

Mezi choroby související s balzamem kamélie patřírůzné typy nemocí hniloby a plísní. Šedá hniloba na květinách se může objevit v důsledku nadměrné vlhkosti nebo příliš nízké teploty.Kořeny hnijí kvůli nedostatku světla, chladu nebo nadměrné vlhkosti.K nápravě situace můžete jednoduše změnit podmínky obsahu balzámu.Kdyhniloba, po důkladném očištění kořenů musíte přesunout květ z okyselené půdy do čerstvé, volné půdy.

Ať už byla přezdívka, kterou měl bellamin Camellia na sobě, jeho postava živá a docela nenáročná.Stane se působivou ozdobou pro dům i zahradu.

Fotografie

Dále vidíte fotografii Balsam Kamelia


Užitečné video

V tomto videu se dozvíte více o závodě:


užitečné materiály

  Následuje seznam článků, které by vás mohly zajímat:
 • Druhy balzámu:
 1. balzám Waller
 2. Balsam Novogvineysky
 3. Balsam Terry
 4. Balsam Sadovy
 • Péče o balzamin:
  1. Nemoci a škůdci Balzaminu
  2. Propagace balzámu
  3. Kvetení balzámu
  4. Správná výsadba balzámu