Oranžové přehozy a stočený klas - Scherzer Anthurium

Anthurium je trvalka, stálezelená rostlina z čeledi Aroid (Aronica).

In vivo roste v tropických lesích a subtropech střední a jižní Ameriky, Paraguay, Argentina.Název se skládá ze dvou řeckých slov, která znamenají „květ“ a „ocas“.

Rod Anthurium má stovky druhů, z nichž jeden je Scherzer Anthurium, na jehož základě je chováno asi 40 odrůd a kříženců.Distribuováno v Guatemale a na ostrově Kostarika.

Popis

Anthurium Scherzer se vyznačuje svýmdekorativnost: jasně oranžová přehoz přes postel a stočená spirála ji odlišuje od rodu.

Stonek Anthurium je krátký , menší než 15 cm , silný, zelený, asi 2 cm v průměru.

Listy jsou podlouhlése špičatým koncem , délka dosahuje 26 cm a šířka je 6 cm. Řapíky jsou vždy kratší než listy.Listová deska je hustá, na obou stranách pubescentní, tmavě zelené barvy.

Na pedikelu, někdyrostoucím na 50 cm,se vytvoří květenství, které je protáhlé, tenké, spirálovitě zkroucené klasy oranžové a červené barvy dlouhé asi 8 cm.Přikrývka obklopující květenství je hustá, oválná, téměř kulatá, ve tvaru jasně oranžová.Anthurium kvete takhlecesta asi tři měsíce.Květiny vyzařují příjemnou vůni.

Kolaps se skládá z malých červených a oranžových bobulí, z nichž každý tvoří v průměru 3 semena.

Kořenový systém je krátký, skládá se z velkého počtu tenkých kořenů.

Domácí péče o Scherzer Anthurium

Teplota

Anthurium -obyvatel tropů proto dává přednost teplu. Optimálnípro jaro a léto - 22–25 stupňů. V období podzim - zima by teplota měla býtnižší - 15-17 stupňů. Toto usnadní pokládání pupenů.

Světlo

Rostlina miluje jasné, ale rozptýlené světlo.Může být v částečném stínu po dlouhou dobu a přímé sluneční světlo je pro ni destruktivní.

​​

Při nedostatku světla nedochází k kvetení. Květ vyschne pod horkým sluncem.Hrnec s Anthuriem nemůžete udržet v průvanu - to netoleruje.

Vlhkost

Anthurium je výhodné pěstovats vysokou vlhkostí , což je pro člověka nepřijatelné.Vedle rostliny lze umístit další zvlhčovač, například dekorativní fontánu.Několikrát denně v suché místnosti by měly být listy otírány vlhkým hadříkem.Opatrně stříkejte, aniž byste se dostali na klas.

Zalévání

Květina milující vlhkost by se měla zavlažovat každé 3 dny teplou vodou s nízkou úrovní kyselosti.V ziměpo 3–4 týdnech .Zalévání by mělo být pravidelné, ale mírné.Stojatá voda, stejně jako jejívada může zničit Anthurium.

Půda

Půda pro květ by měla být mírně kyselá, snadno procházející vzduchem a absorbující vlhkost.Současně by měla dobře uschnout.Za tímto účelem vezměte drsnou zem, rašelinu a nasekaný mech, zamíchejte a nalijte do hrnce , který je 1/3 naplněný drenáží. Někdy je místo mechu umístěn hrubý písek nebo jemný štěrk.

Přistání a přesazení

Po zakoupení Anthuria je třeba jej vysadit několik dní.Všechny manipulace jsou prováděny s velkou opatrností a snaží se nepoškodit křehké kořeny.

Hrnec by neměl být příliš malý nebo příliš velký.

Kořeny by měly růst pohodlně růst, ale zároveň volný prostor v květináči zpožďuje kvetení, protožezačíná intenzivní růst zelené hmoty.

První 4 roky života květiny musí být znovu vysazeny každý rok na jaře nebo v létě.Starší rostliny jsou po 3-4 letech přesazeny, aby se vyměnila vyčerpaná půda nebo do větší nádrže.

Hnojiva


Pro oblékání byste si měli koupit organická a minerální hnojiva v obchodě.Měli by se střídat mezi sebou, řešení by se mělo na jaře a v létě každé 2-3 týdny.V zimě nemusí být rostlina oplodněna.

Rozmnožování

Antorium může být množeno dělením,řízky nebo semena.

Pro řízky s počátkem jara se řízky oddělují od vrchu rostliny2-3 listy nebo postranním výhonkem,na nichž jsou malé kořeny.Příbory je třeba umístit do vody, která je nezbytnápravidelně se mění.Rostlina je dobře zakořeněna vermikulitu.Kořenové procesy jsou zasazeny do samostatných květináčů.

Rozdělte květinu na jaře. Chcete-li to provést, je třeba odstranit rostlinu z květináče, uvolnit kořeny ze země a rozdělit na několik částí.Každá část by měla sestávat z listů s kořeny.Musí být zasazeny do různých nádob.Zpočátku není potřeba dostatečné napájení.

Semena , zrající v ovoci, lze použítk výsadbě nových rostlin. K tomu se nejprve dezinfikují ve slabém roztoku manganistanu draselného a poté se umístí do připravené lehké půdy.Než se objeví výhonky, uplyne několik měsíců.Měly by být zasazeny, a když se objeví 5-7 listů, rostlina na trvalém místě.

Nemoci a škůdci

Anthurium je náchylné k infekcihoubovými chorobami nebo škůdci.

V důsledku zvýšené vlhkosti se může objevit šedá hniloba.Na částech rostliny se objevuje šedý povlak.Měli byste přestat zalévat, dokud půda v květináči nevyschne, a pak transplantovat květ do nové půdy.

Když je vlhkost příliš nízká nebo průvan je konstantní, listy se stočí a suší.V tomto případě by měla být zvýšena vlhkost, poškozené části by měly být odstraněny.

Anthracnosa je nebezpečná nemoc. Přenáší se z nemocné rostliny na zdravou nebo se zavlažuje listy vodou.Listy začnou na okrajích zasychat a poté odumřít.

Pokud nebude léčena, rostlina zemře.

Fungicidy se používají ke zpracování.

Když se objeví škůdci, objeví se na rostlině příznaky.Listy jsou pomačkané a žluté skvrny jsou patrné, což znamená, že se mšice množí.Mealybugs zanechávají kousavé díry na listech.Larvy a dospělý hmyz vylučují žluté lepkavé látky.

Při sebemenším podezření na výskyt hmyzu je nutné rostliny pečlivě prozkoumat a odstranit viditelné škůdce a jejich larvy z povrchu jejích částí.

Odstraňte poškozené listy, výhonky a květenství a ošetřete květinu intexicidy.

Scherzer Anthurium je během květu velmi krásná.Péče o rostlinu je nenáročná.Pokud se budete řídit doporučeními pro jeho kultivaci, podělí se majiteli s jeho účinností.

Fotografie

Dále uvidíte fotografii Anthurium Scherzer:

Neméně zajímavé jsou následující typy anthuria: Andre a Crystal.Všechny užitečné informace o nich najdete v samostatných článcích.

Užitečné video

V tomto videu se dozvíte více o závodě: