Osudný výsledek u kuřat je plný PP s nedostatkem vitamínu!

Nedostatek vitaminu je nedostatek určitého vitaminu v těle kuře.

Každý z vitaminů hraje roli ve všech metabolických procesech, takže je velmi důležité, aby drůbež dostala optimální množství těchto prospěšných látek.

I nedostatek vitamínu PP ovlivňuje celkový stav ptáka.

Podívejme se blíže na toto téma a uvidíme, proč vzniká nedostatek vitamínů, co to znamená a je možné zabránit jeho výskytu?

Co je nedostatek vitamínu PP u kuřat?

Vitamin PP nebo kyselina nikotinová se neustále účastní všech metabolických procesů v těle kuře.To se týká metabolismu uhlohydrátů, bílkovin a minerálů.

Kromě toho kyselina nikotinová významně zvyšuje odolnost střevní sliznice vůči různým jedům a toxinům, které se vyskytují v životním prostředí.Proto ptáci neumírají okamžitě, pokud je v krmivu jedovatá látka.

Vitamin PP má také pozitivní účinek na játra, což mu pomáhá vyrovnat se s toxiny, které vstupují do těla ptáka.E by měl zapomenout na pozitivní účinek kyseliny nikotinové na růst kuřat.Je to s jeho pomocí, že rychle získají hmotnost a rychlejipřipravit na chov.

Nedostatek tohoto vitaminu okamžitě vede k narušení všech metabolických procesů, takže strava drůbeže musí být pečlivě sledována.Navíc se u kuřat jakéhokoli plemene může rozvinout nedostatek vitamínů.Vzhledem k nedostatku této důležité látky bude mladý růst růst pomaleji a dospělí ptáci budou náchylnější k různým podnětům.

Hodnocení závažnosti

Účinky nedostatku vitamínů a mikroživin byly studovány relativně nedávno.

Teprve nyní dokázali vědci prokázat, že každý vitamin je zodpovědný za specifické procesy v živém organismu.Nedostatek vitaminu se bohužel nikdy neobjeví okamžitě, takže je obtížné určit, zda ho hospodářská zvířata trpí nebo ne.

V průměruse deficit vitamínu PP projevuje po několika měsících podvýživy u ptáka .

Před tím se zemědělec nemusí domnívat, že jeho skot není úplně zdravý.Skutečnost, že ptáci umírají na nedostatek vitamínů mnohem méně než na infekce a jiná onemocnění, je však povzbudivá.

Nedostatek vitaminu založený na nedostatku kyseliny nikotinové musí být vážně zahájen, aby byl fatální.To umožňuje chovateli drůbeže léčit celou populaci a obnovit ztracenou rovnováhu vitaminů v těle každého jednotlivce.

Příčiny

Nedostatek vitaminu se vyvíjí v důsledkunedostatku kyseliny nikotinové v krmné směsi , kterou pták dostal.

Tato nemoc je zpravidla sezónní.Nejčastějikuřata cítí nedostatek vitamínu PP v zimě, když přestanou jíst čerstvé jídlo.

​​

Také závažné infekční onemocnění může způsobitnedostatek tohoto vitaminu .

Během tohoto období potřebuje kuřecí tělo, zejména pro vysoce produktivní plemena, zvýšené množství užitečných stopových prvků a vitamínů.Pták zpravidla nedostává potřebnou koncentraci a začíná trpět rozvojem nedostatku vitamínů.

Nezanedbatelnějším faktorem, který může ovlivnit obsah vitamínu PP v kuřecím těle, je ekologická situace v oblasti, kde se nachází drůbežárna.Ve více znečištěných oblastech bude tedy drůbež často trpět nedostatkem vitamínů.

Průběh a symptomy

Nejprve je téměř nemožné pochopit, co kuře trpí a zda trpí.

Nedostatek vitaminu se nikdy neprojeví okamžitě, protože tělo ptáka musí „pochopit“, že nedostává dostatek kyseliny nikotinové.Postupně to začíná ovlivňovat celkové zdraví kuřat.

Nejčastěji jsou mladí ptáci citliví na nedostatek vitamínů v důsledku nedostatku vitamínu PP.Mají významné vývojové zpoždění a zpomalení růstu.

Tito kuřata postupně ztrácí chuť k jídlu, z čehož je vyčerpáno jejich tělo.Takový mladý růst vypadá velmi řídce, sotva se drží na nohou.

Pokud začne dostávat více krmiva, pak gastrointestinální trakt „odmítá“ správnětrávit to, což způsobuje časté průjmy nebo zácpu.

Kromě toho kuřata, která pociťují nedostatek kyseliny nikotinové , nenajdou sílu k čištění peří , takže vždy sedí v rozcuchaném stavu.

U očí se objevují bílé šupiny, které pak přecházejí na povrch zobáku a na nohy ptáka.Při delším nedostatku vitaminu u mladých zvířat přestává peří na hlavě, zádech a nohách růst.

Také kvůli nedostatku kyseliny nikotinové u kuřat se jazyk a celá ústní dutina červenají.Samotná struma je malovaná v tmavě červené barvě a hřeben a náušnice získávají modrý nádech.

Diagnostika

Takovou diagnózu je možné provést pouze po odběru krve pro analýzu u kuřat.Zajištěný biologický materiál je podrobně zkoumán v laboratoři.Je také možné určit chorobu zkoumáním krmiva, které ptáci dostávají.

Pokud je v ní zaregistrován nedostatek kyseliny nikotinové, budou veterináři schopni říci, proč je mladý růst zpomalen.

Léčba

Léčení nedostatku vitaminu PP je poměrně jednoduché.Zpočátku, kuřata úplně změní jejich stravu.

Klíčící zrno, hrášek, kukuřice, pohanka, brambory, cibule a mrkev se zavádějí do stravy.Tyto jednoduché ingredience doplňují kuřecí stravu, díky čemuž je úplnější a zdravější.

Avšak v pokročilých případech nedostatku vitaminu, kdykuřata začínají ztrácet sílu a svalovou hmotu , se musíte starat o lékařské ošetřenípřípravky na bázi tohoto vitamínu.

Obvykle se přidávají do potravin, ale v některých případech je třeba každému kuřeti podat kyselinu nikotinovou zvlášť, aby se lépe vstřebalo do těla.

Prevence

Nejlepší prevencí nedostatku vitamínu je dobrá výživa.

Pro krmení drůbeže je třeba zvolit taková krmiva, která obsahují všechny potřebné vitamíny a minerály.To pomůže ptákům neustále udržovat všechny metabolické procesy v těle na správné úrovni.

Dalším preventivním opatřením je pravidelné krmení kuřatobohacenými doplňky .Mohou být podávány každému ptákovi jednotlivě nebo přidány do krmiva v drcené formě.

Závěr

Nedostatek vitaminu má mnoho negativních důsledků, takže se musíte pokusit nakrmit drůbež tak, aby její těloNecítil jsem nedostatek konkrétního vitamínu nebo prvku.

Pomůže to chránit hospodářská zvířata před podvýživou, infekčními chorobami a jinými nepříjemnými projevy nedostatku vitaminu.Dobře udržovaný a zdravý pták je klíčem k úspěchu jakékoli drůbeže.

Není tak snadné najít slušný popis kuřat Legbar na internetu ... Ale ne na našich stránkách!

Chcete-li zjistit vše o ztrátě vajcovodu u kuřat, přejděte zde: https://selo.guru/ptitsa/kury/bolezni/narushenie-pitaniya/vospalenie-i-vypadenie-yajtsevoda.html.