Otužilé plemeno kuřat neobvyklého vzhledu - španělská bílá tvář

Vzácná středomořská plemena kuřat získávají mezi domácími farmáři každým rokem stále větší oblibu.Do této skupiny patří španělská kuřata bílé tváře.Přitahují chovatele drůbeže s neobvyklým vzhledem a dobrou produktivitou masa a vajec.

První španělští kuřata bílé tváře byla získána ve Španělsku.Byly získány od černých Minorok, kteří byli aktivně kříženi s kuřaty bojových plemen.Díky tomu se chovatelům podařilo vytrhnout vytrvalý vzhled s neobvyklým vzhledem.Kromě toho se výsledná kuřata stala dostatečně produktivní pro chov jako plemeno masa a vajec.

Popis plemene Španělský bělohlavý

Vzhled se silně podobají Minoroku.Tato kuřata se však okamžitě stanou znatelnou bílou tváří.Takové označení se zpravidla neobjevuje ani neobjevuje v menšinách, ale ve vyšším věku.

Dospělíse vyznačují sněhovobílým obličejem , proti kterému tmavé oči vynikají velmi dobře.Jasně jsou také patrné masivní bílé laloky, které jsou pro tento druh kuřat druhem obličejové dekorace.

Všechna kuřata mají černě zbarvené peří s mírně namodralým nádechem.Zapnutona pozadí tmavých peří je jasně viditelný jasně červený hřeben a náušnice.Jsou umístěny na hlavě, umístěné na krku vysoko nasazeném.Toto držení těla vyvolává dojem, že pták si je vědom svého významu.

Proto se mnozí chovatelé ptáků snaží tento pták koupit.S pomocí atraktivního vzhledu budou všichni sousedé vedle farmy věnovat pozornost tomuto dekorativnímu plemeni.

Vlastnosti

Španělská kuřata bílé tváře jsou velmi pohyblivým a aktivním ptákem.Z tohoto důvodu vyžadují další chůzi, během níž utratí další energii.Chůze umožní ptákům živit se padlým ovocem, semeny a hmyzem.Z tohoto důvodu jsou vinice a sady ideální pro procházky, kde jsou hojení škůdci.

Oproti jiným španělským plemenůmneztratila mateřský instinkt .Může vylíhnout slepice sama, aniž by použila inkubátor.To velmi usnadňuje práci pro začínající chovatele drůbeže, kteří nemají inkubátor.

Maso těchto kuřat má příjemnou chuť.Samotní ptáci získávají hmotu dostatečně rychle, takže zemědělci nemusejí čekat dlouho, aby získali zisk.

Bohužel netolerují podchlazení a konstantní zvýšenou vlhkost.Z tohoto důvodu musí vytvořit zvláštní podmínky zadržení.

Udržování a pěstování

V domě, kde budou žít španělští kuřata bílé tváře, musíte určitě vyrobit dřevěné neboadobe podlahy.V žádném případě byste neměli vytvářet betonovou podlahu, protože na ní ptáci rychle zamrznou.Ze stejného důvodu by neměly být stropy v kurníku vyšší než 1,8 m. Skutečností je, že vyšší domy se pomalu zahřívají, takže chovatelé musí dobře vytápět.

Kromě toho je třeba předem zajistit dobrý ventilační systém.Jednou z nejjednodušších a nejúčinnějších metod větrání je uspořádání okenních listů.Kromě nich můžete použít speciální výfukové dřevěné trubky.Snadno propustí vzduch, takže se kuřata mohou cítit pohodlně i v zimě.

Nezapomeňte také na přítomnost oken. Španělská bílá kuřata se používají na hodně slunečního záření , takže plocha oken by neměla být menší než 10% podlahové plochy.Okna by navíc měla být izolována rámy, které lze v létě snadno odstranit.

​​

Pro tyto kuřata je důležité mít dvorek pro chůzi.Loděnice však musí být dodatečně oplocena, aby ptáci netrpěli malými predátory, jako jsou fretky.Hospodářství slepic je spolehlivě chráněno před dravými ptáky stromy nebo velkou baldachýnem.

Kuře Ushanka - pták s mírně bizarním vzhledem může obohatit vaši ekonomiku.

Nikdo nechce u svých ptáků odhalit infekční laryngotracheitidu.Znáte preventivní opatření! Přečíst více ...

Přístřešky musí být dobře izolovány pro zimní čas.Pokud zima není příliš chladná(teplota neklesne pod -10), slepice lze chovat bez dodatečného vytápění.Rychlý pokles teploty vzduchu však může nepříznivě ovlivnit stav ptáků.Proto můžete pro izolaci použít přírodní stelivo rašeliny a piliny.

Postačí pokrýt podlahu podestýlkou ​​o tloušťce vrstvy 5 cm a ptáci se budou cítit pohodlně v každém ročním období.

Krmení ptáka

Je třeba je krmit nejméně 3krát denně.Jako hlavní potravinový produkt se obvykle používá suché jídlo.Během plnění krmítka by ptáci neměli být v žádném případě poraženi úplně.Během krmení mohou kuřata neúmyslně posypat zrno.

V létě by ptáci měli dostávat zelenou stravu.Klíčící pšenice, proso, které byly dříve jemně nasekané, jsou pro tento účel perfektní.V zimě, když není žádná zelenina, stačí krmit ptáky zeleninou a seno.K jídlu lze navíc přidat vitamin D.

Pokud jde o mokré jídlo, měl by být pravidelně podáván ptákům, ale v malém množství.Měli by ho úplně sníst za půl hodiny, jinak to půjde špatně.Stojí za zmínku, že rozmazlené jídlo často způsobuje trávení u kuřat.

Během horkého počasí je sledování podmínek krmení zvláště důležité.Pod vlivem tepla se zhoršuje mnohem rychleji, takže krmítka je nutné pravidelně a důkladně omývat.Poté do nich můžete nalít minerální návnadu: křídu, písek a malé skořápky.Zlepší sezažívací procesy vyskytující se v těle kuře.

Vlastnosti

Živá hmotnost kuře je 2,5 kg a kohout je 3 kg.Vrstvy tohoto plemene jsou schopny snášet více než 180 vajec v prvním roce jejich produktivity.V tomto případě bude hmotnost vajec v průměru 55 g. Barva skořápky je bílá.Míra přežití mladých a dospělých jedinců je poměrně vysoká.V průměru je to 96%.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Prodej násadových vajec, dospělé drůbeže a jednodenních kuřat provádí španělské plemeno bílého plemene „ Bird Village “.Farma se nachází v oblasti Jaroslavl, 140 km od Moskvy.Dostupnost vajec můžete objasnit voláním na +7 (916) 795-66-55.

Analogy

Analog lze nazvat kuřata Minorok.Byl to jejich genetický materiál, který byl použit k produkci andaluského modrého plemene.Pták roste rychle a dává dost dobrého počtu vajíček, ale je těžké ho udržet ve velmi chladných zimách.Toto středomořské plemeno kuřat netoleruje drsné zimy, takže potřebuje spolehlivý dům.Mělo by být dobře zahřáté, aby ptáci netrpěli konstantní podchlazení.

Dalším analogem jsou Andaluská modrá kuřata.Vyznačují se neobvyklým zbarvením, díky kterému jsou zvláště atraktivní pro soukromý obsah.V podmínkách domácích farem se dobře zakořenili, ale mnozí chovatelé upřednostňují toto plemeno výhradně pro dekorativní účely.

Závěr

Nyní je těžké najít dokonalé plemeno kuřat, které by bylo možné dobře nést současně a současně mít chutné maso.Španělské bílé plemeno slepic se však dobře vyrovnává s oběma úkoly.Navíc se kuřata vyznačují neobvyklým vzhledem, takže se stanou dobrou ozdobou pro každou letní chatku.