Ozdobné plemeno s legrační chůzí - kuřata Creepers nebo Short-legged

Mnoho chovatelů drůbeže je dlouho známo, že jsou drůbežemi nebo kuřaty krátkými nohama.Nacházejí se všude - v evropských zemích i v USA.Toto plemeno obvykle chovají pouze sběratelé chovatelů jako okrasný pták, takže ho ruští zemědělci hromadně chovají.

Creeper s krátkýma nohama je vysvětlen dominantní mutací Cp.Tato mutace se dobře projevuje ve fenotypu kuřat, takže mají krátké nohy.Moderní chovatelé bohužel nemohou říci, jak se jim podařilo toto plemeno získat.

Předpokládá se, že k mutaci došlo náhodně během křížení různých plemen kuřat.Teoreticky se nyní může vyskytnout u jakékoli drůbeže.

Obecný popis

Dětská holenní kost je mnohem kratší nežmetatarsus, takže ptáci zkrátka ostříhali.Toto plemeno kuřat někdy může působit dojmem skákání nebo plazení ptáků, za což získalo druhé jméno kuřat-prohledávače nebo skoky.

Vzhledem k příliš krátkým nohám má toto plemeno kuřat neobvyklou chůzi.Je to poněkud připomínající zamíchání na zemi a ne hladká permutace nohou, jako ostatní ptáci.Z tohoto důvodu se krátkosrstá chůze často nazývá jezevec.Obvykle je ptačí chození v Holandsku a Německu tak zvané.

Tělo Creepers je charakterizováno horizontálním představováním.Má podlouhlý tvar, který vizuálně zvětšuje ptáky.Na těle tohoto malého plemene je středně dlouhý krk s malou hlavou.Na hlavě jsou výrazné oči jasně červené nebo oranžové.

Ušní uši jsou natřeny bíle a mají tvar vejce.Hřeben kohoutku je rovný, počet zubů se může pohybovat od 4 do 6. Šarlatové náušnice jsou svěží, mají zaoblený tvar.Zobák tmavých barev se vyznačuje malou velikostí, na konci mírně ohnutou.

Trpasličí kuřata z Kokhinkhiny jsou tak přátelská, že se mohou stát skutečnými domácími mazlíčky.

Pokud vás zajímá plemeno kuřat Kotlyarevskaya, pak zde: https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/myaso-yaichnye/kotlyarevskaya.html.

Hrudník s krátkými nohama plný, kulatý.Díky své velké velikosti dobře vyčnívá jak u slepic, tak u kohoutů.Kuřata však mají masivnější a objemnější žaludek.Co se týče kohoutků, jejich břicho má plošší tvar.

Ocas Creeperových kohoutů je vysoký, velmi velkolepý .Peří na této části těla jsou velmi dlouhé, copánky jsou mírně zakřivené, malované černé nebo tmavě šedé.Kuřata mají skromnější ocas, ale také vysoko.Křídla tohoto plemene kuřat dobře zapadají do těla, ale díky velkému opeření vynikají dobře na pozadí.

Boky krátkých končetin jsou prakticky neviditelné, metatarsus je krátký, ale prsty jsou dobře rozprostřeny.Měřítka mají zpravidla světle šedou barvu.Peří u plemenejasný.Kuřata a kohouti mají hnědo-červenou barvu, stejně jako černá křídla a ocas s mírně zeleným nádechem.

Vlastnosti

Strouhanky mají neobvyklý vzhled.Vzhledem ke svým krátkým nohám se nemohou normálně pohybovat, takže se jejich procházka stává zábavnou.

Mnoho sběratelů ptáků zapíná Creepers právě z tohoto důvodu.Milovníci více přiměřených plemen však takové ptáky nemají rádi

Bohuželse kuřata s krátkýma nohama chovají velmi obtížně .Díky genetickým vlastnostem je plodnost plemene výrazně snížena.Téměř všechna vejce jsou oplodněna, ale v prvních dnech líhnutí 25% všech embryí umírá.

Z celé spojky se obvykle vylíhne pouze 25% kuřat s normálními nohami a 50% krátkosrstých jedinců.Vzhledem k neobvyklé mutaci nemusí některá kuřata žít do puberty, což dále komplikuje chov plemene.

Navzdory problémům s přežitím embryí a kuřat jsou Creeperovy slepice pečující matky.Budou sledovat všechna přežívající kuřata, dokud nevyrostou.

​​

Údržba a chov

Povaha tohoto plemene kuřat s krátkýma nohama neumožňuje jejich chov v domech s jinou drůbeží.Faktem je, že krátké nohy brání normálnímu posazení, takže Creepers vždy sedí na vrhu.

Aby se tomu zabránilo, měly by být pro kuřata uspořádány vhodné háje.Neměli by být příliš vysoko, ale pokud je dům připraven, takmůžete si udělat schody, po kterých ptáci vylezou na své posazené.

Někteří chovatelé doporučují chovat lišejníky v malých klecích nebo ohradách.Potřebují vybavit vhodné podavače a misky na pití.Ve své výšce by neměli překročit úroveň hrudníku Creepers.V opačném případě dojde při krmení k nepříjemnostem.

Rovněž stojí za to věnovat pozornost lůžkovinám ve voliéře pro krátké slepice.Nalijte příliš mnoho sena a sušené rašeliny.

Ptáci se musí pohybovat normálně ve svém uzavřeném prostoru nebo mít pohodlný dvůr pro chůzi.Aby se Creepers na dvoře cítili dobře, musíte trávu dobře sekat.Je také vhodné odstranit všechny velké kameny a všechny další překážky.

Tito ptáci by měli dostávat vyvážené krmivo každý den, což jim pomůže udržovat normální rovnováhu všech vitamínů a minerálů po celý rok.V zimním období mohou být kuřatům s krátkýma nohama přidány další minerální a vitamínové doplňky, takže jejich tělo může nahradit nedostatek zelených potravin.

Vlastnosti

Živá hmotnost popínavých rostlin se může lišit od 2,5 do 3 kg a kuřata od 2 do 2,5.Současně mohou nosnice s krátkýma nohama produkovat v prvním roce své produktivity asi 150 vajec.

Skořápka tohoto plemene má světlou krémovou barvu a hmotnost vajec může dosáhnout 50–55 g.Pro inkubaci by měla být vybrána vejce o hmotnosti nejméně 50 g

Analogové

V moderním chovu drůbeže je obtížné najít plemeno,což by bylo něco jako Creepers.U masného plemene jsou však relativně krátké nohy Cornish.Má masivní tělo, díky kterému jsou nohy výrazně zkráceny.Tyto slepice se aktivně používají v průmyslové drůbeži kvůli jejich rychlému růstu a nenáročnosti.

Jako dekorativní plemeno můžete použít krátkosrsté slepice Chabot.Byli chováni v Japonsku, aby ozdobili císařský palác.Shabo mají charakteristický velkolepý peří, velký ocas a velmi malé nohy.

Závěr

Palačinky nebo kuřata s krátkou slepicí mají velmi malé nohy.Vzhledem k nesprávné struktuře kostry mají tito ptáci zábavnou míchací chůzi, která se líbí mnoha milovníkům neobvyklých slepic.Bohužel, Creepers je obtížné chovat kvůli špatnému přežití embryí.