Ozdobné slepice vejce a masa plemene Black Pomfret

Kuřata Brahma jsou jedním z nejpopulárnějších plemen masa a vajec.Ptáci mají velkou velikost a výrazný vzhled.

Mezi výhody tohoto druhu patří dobré zdraví a snadná údržba.Brahma nepřinese problémy a problémy s chovem ani začínajícímu farmáři.

Jaké jsou rysy poddruhu černého Brahmy?Zjistíme hlavní fakta.

Historie výskytu druhu

Brahma se objevil v důsledku křížení Cochin a Chicken Malay .Plemeno standardní černá (tmavá) Brama byla založena v roce 1874.Původně bylo cílem chovatelů chovat velké a nenáročné jedince.

Black Brahma byl plánován jako plemeno masa, později však produktivita ustoupila exteriéru.

Pozdějibylo plemeno rozděleno do 3 větví:

 • Evropská;
 • Američan;
 • Asijské.

Černý brahma je běžný v zahradách celého světa.Jednotlivci slouží jako ozdoba ptačího dvora a potěší oko originálním vzhledem.

Druh

Mezi znaky domácích kuřat patří majestátní držení těla, které je tvořeno masitým tělem, vysokým postavením těla a hustým sternem. Hřeben jednotlivcůmalý, nejsou na něm žádné jizvy , ve tvaru připomíná tobolku.

Reference .Zpočátku byla kuřata Brama vytvořena pro udržování nízkých teplot.To vysvětluje přítomnost „kalhotek“ v kohoutcích - velkolepé peří kolem tlapek (to je charakteristický znak plemene).

Dark Brahma se vyznačuje podlouhlým krkem, malou hlavou a konvexními čelními laloky.Zobák je žlutý s černými pruhy.Oči jsou červenohnědé.Ocas je vzpřímený, nohy vysoké a stabilní.

Vlastnosti

Hlava a krk poddruhu mají stříbro-bílý odstín .Ocas slepic je nasycený černý, na těle je vidět jasný vzor.Kohouti jsou znatelně tmavší, převládají v nich černé peří se nazelenalým nádechem.Manželství poddruhu - přítomnost načervenalého odstínu na peří.

Barva

Hlavní rozdíly mezi druhy jsou specifika barvy.

Bílé peří a černý límec jsou charakteristické pro lehké plemeno, koroptev má trojité lemování peří (kombinace černého a šedého stínu).

Barva planých poddruhů závisí na pohlaví jednotlivce : rozdíly v barvě a kráse peří.

Krátké video, kde můžete jasně vidět, jak vypadají zástupci tohoto plemene:

Hmotnost a produkce vajec

Zástupci poddruhu Black Brahma jsou o něco menšílehké jedince: kuře do 3,7 kg, kohouti do 5 kg. Vrstvy produkují až 150 vajec ročně .Hmotnost 1 vejce je 55 - 65 g. Obal má světle krémovou barvu.Produkce vajec je udržována v chladném podnebí.Úroveňbezpečnost kuřat do 65%, dospělí ptáci - 80%.

Výhody a nevýhody kuřat

Black Brama není vůči podmínkám zadržování nenáročný.Jednotlivci vykazují vysokou rychlost reprodukce při nízkých teplotách.

Mezi další výhody poddruhu:

 • nekonfliktní charakter (snadno vyjít s jiným ptákem);
 • dobrá produkce vajec;
 • instinkt slepice;
 • nedostatek místa pro velkou procházku.

Existují nějaké nedostatky?Mezi hlavní nevýhody patří pomalý růst kuřat (odpařování by mělo být prováděno nejpozději v červnu) a pozdní produkce vajec (od 8 měsíců).

Údržba a péče

Udržování plemene v čistotě se nedoporučuje udržovat jednotlivce s jinými kuřaty.Alternativou jsou jednotlivé farmy nebo malé farmy.

Pro pohodlí ptákůje důležité zajistit stálou čistotu a suchost v kuřecím koši .Podlaha by měla být dřevěná, rovná a velká.

Nezbytné vybavení domu sedadly, krmítka, misky na pití a hnízda.Při instalaci je třeba vzít v úvahu velikost jednotlivců (okoun nejméně 30 cm široký a 40 cm od podlahy).Sluneční světlo by mělo volně vstupovat do místnosti, je důležité chránit slepici před průvanem.

Důležité! Aby se zabránilo zpomalení produkce vajec v zimě, musí být v domě provedeno umělé osvětlení (k udržení denního světla až 12–13 hodin).

Krmení

Základním pravidlem krmení je zavedený režim .Ráno byste měli dát směs obilí, odpoledne - mokrou kaši, večer - celá zrna.

Proaktivní růst mladých zvířat do obilí může přidat 10% krmiva.Krmítka by se měla instalovat mírně nad hrudní kuřátko, aby se krmivo nerozlévalo.

U kohoutů a slepic je vhodné vybavit různé krmné žlabya uzavřít je sítí.

Fotografie

Fotografie ukazuje Black Pomfret:Specifičnostšlechtění

Způsoby šlechtění poddruhu Dark Brahma:

 • inkubátor;
 • nákup mladých zvířat;
 • nabývání chovných jedinců;
 • nezávislý výběr.

Druhá možnost předpokládá povinnou stravu pro chovnou slepici, protože kuře rozdrtí většinu vajec kvůli své vysoké hmotnosti.

Pozor! Vejce od nosnic 1 roků nejsou vhodná pro chov.Vlastnosti plemene se objevují od druhého roku života.Nejlepší volbou jsou tříleté slepice.

Aby kuřátko před zimou zesílilo, musí se narodit nejpozději v červnu.Děti se líhnou žlutě, ale druhý den se již projevuje charakteristické zbarvení. Mladá zvířata by měla být chována odděleně po dobu až 6 měsíců , což jim poskytne vyváženou stravu pro aktivní růst.

Černý Brahma je velký, krásný a majestátní pták, který ozdobí jakoukoli směs.Hlavním pravidlem při jejich odstraňování a údržbě je zajištění čistoty a optimální výživy.