Padesát gramů hroznů - Tien Shan Variety z Japonska

Mnozí věří, že Dálný východ, i když ví, jaké hrozny jsou, je nucen spokojit se s tím, co přinese z Černého moře.Odrůdy odolné vůči severu, které nikoho nepřekvapí.Pokud si to myslíte, pak o hroznech Tien Shan nic nevíte.

V hroznových oblastech jsme zvyklí - Krym, Moldavsko, Ukrajina - to je zázrak přírody.A které z odrůd, řekni mi, mají takové roztomilé bobule, vážící téměř padesát gramů?Ano, ano, nejde o překlep, přesně padesát.Jak se to Japoncům podařilo dosáhnout?

)

Co je to za druh?

Toto je velmi mladá stolní hybridní forma bílých hroznů s časným zráním.Sklizeň dozrává začátkem podzimu - v Číně a Japonsku, ale na jihu bývalého SSSR - nejdříve v polovině září.

V současné době probíhají testy přežití v našich podmínkách, a proto o nich není známo mnoho.

Je zřejmé, že jsou vyžadovány zvláštní znalosti, které odborníci chtějí potvrdit - bez nich se ruské území Tien Shan tolik nelíbí, že se vždy nechce svázat, nýbrž jako náznak pěstování plodin.

Je známo, že bobule uspokojivě snášejí skladování a přepravu.Tento rozinek je obzvláště dobrý v naturáliích -Obrovské bobule jsou plné nenápadného sladkého a zároveň osvěžujícího obsahu s citronovými a medovými tóny.

Mezi rozinkami pěstovanými na území Ruska stojí za to věnovat pozornost Kishmish Century, Attica a Arsenievsky.

Hrozny Tien Shan: popis

Bush je zarostlý. Klastry jsou velmi velké, průměrně 1,2 - 1,5 kg, mohou dosáhnout hmotnosti 2 až 3 kilogramů.Nehrajte.Takové „rozprostření“ hmoty se jednoduše vysvětlí: Japonci používají ve velkém počtu stimulanty růstu, mezi nimiž vyniká Gibberellin.

Agronomové se navíc uchylují k trikům: ztenčování bobulí, silný „reliéf“ keřů, zatímco zemědělská technologie zůstává v nejlepším případě.

Stejně velké klastry se mohou pochlubit původními, potěšením a Bazhenem.

Bobule jsou oválné, v průměru 16–20 g (v Rusku a na Ukrajině; v Japonsku dosahují 45), kůže je tenká, silná, lehce sněditelná a doslova „taje“ v ústech.

Buničina je šťavnatá, masitá, s osvěžující chutí, bez semen.List je velký, tmavě zelený, zaoblený, středně řezaný.Stopky jsou dlouhé, silné, světle zelené.Hermafroditové květiny.Zrající výhonek je sytě hnědý v červené barvě.

Hermafroditita květů se rovněž liší Montepulciano, Julian a na památku Dženeyeva.

Foto

Fotografie z hroznů Tien Shan:

Historie výběru

Vlastí tohoto obřího dalekého východu je Čína.„Máma“ a „Táta“ - odrůdyBejagan a Rosalio Bianco.Prostředí ve smyslu plodnosti je Čína, Japonsko (ostrov Honšú), Dálný východ.Poprvé se objevil v Japonsku v roce 2008.

Na jihu Ruska, na Krymu a na Ukrajině - obvyklých hroznových zónách - se dobře zakořenuje, existují však problémy s výnosem, s populacemi a opylováním.

Odrůda je v současné době testována na přizpůsobení ruským a ukrajinským podmínkám.

Charakteristiky

Výnosy na jihu SNS nejsou vysoké, v Japonsku a Číně je nadprůměrný.Odolnost proti mrazu není v nadmořské výšce - nepřekračujte hodnotu pod -23.Bojí se nadměrné vlhkosti, deště, krupobití, jarních mrazů, vyžaduje povinné útočiště na zimu.

Není odolný vůči chorobám a parazitům.Podle prohlášení japonských a čínských vinařů se vosy vůbec nedotýkají, zdá se, že o tom neví jen naše vosy - zemědělci tvrdí, že sáčky se neobejdou bez ochrany, budou kousat všechno.Budeme muset provést prevenci proti listím.Obsah cukru v Tien Shan - 19-20% Brix.

Pokud hledáte více nenáročné odrůdy, měli byste věnovat pozornost Giovanni, Aleshenkin Dar a Perfect Enthusiasm.

Vinaři japonského města Niigata tvrdí, že pokud vyzkoušíte Tien Shan, neodejdete bez něj.Měli smrtící pravdu, a to nejen ve vztahu k lidem.Každý, kdo kdysi ochutná tuto odrůdu od těchto pěstitelů, ji vůbec neodmítne.

Škůdci

 • Vosy. Za účelem ochrany hroznů před nimi je třeba klastry zabalit do speciálních sáčků s malými oky.

  Oniplní roli ochranného činidla: bobule netrpí spálením sluncem a zároveň dostanou čerstvý vzduch a sluneční paprsky.Kromě toho musíte web určitě prohlédnout a všechna nalezená hnízda musí být zničena.

  Prokládané predátory se také rádi usazují v dutých sloupech, na nichž jsou namontovány pouzdra - je nutné uzavřít všechny otvory v nich.Používají se také lepivé pasti.

 • Ptáci.

  Vinice je ohraničena robustní pevnou sítí, která brání opeřeným agresorům dosáhnout bobulí a brání jejich zamotání.

 • Banda listů je shluk, je to weevil. Postřik se obvykle provádí po druhém létě motýlů.

  Používají se tyto drogy: Tokution, Tsimbush, Ekamet, Tsidal, Sevin, Paration, Fozalon.Lehké pasti nedávají požadovaný účinek.

 • Plstěný roztoč. Stažení je téměř obtížnější než fyloxéra.

  Naštěstí odborně ví, jak se schovat - hibernace v hroznových pupenech a potom je sní.Proti tomuto nepřátelskému postřiku se používají insekticidy a akaricidy: Omayt, Talstar, Actellik, Neoron;

 • Phyloxera. Žádné jiné činidlo, jako je těkavý hořlavý sirouhlík, na něj nemá žádný účinek.

  Problém spočívá v tom, že pro samotný keř je destruktivní, ale jinak neexistuje způsob, jak odstranit parazita, a zde již vyvstane otázka bezpečnosti celého vinice.Proto jsou postřikovány sírouhlíkem v koncentraci 300-400 krychlových centimetrů na metr čtvereční.

  Kustu - jaké štěstí.Doporučuje se však používat jemnou dávku 80 "kostek" -zemědělci říkají, že i tato dávka je dostatečná k tomu, aby se mšice vystrašila na dlouhou dobu, a keř má šanci přežít.

Nemoci

 • Plísňovitá.

  Plísně a oidium zasáhly celý keř, učinily bobule nepoužitelným - již z nich již nelze jíst ani vymačkávat šťávu.Dobrou profylaxí proti nepřízni je ztenčení, odstranění nevlastních synů, očištění oblasti kolem svazků listů.

  Nenechte se unášet hnojivy s vysokým obsahem dusíku.Používá se také postřik fungicidem.Toto je Ridomil, Sandofan, Ditan M-45;

 • Gray Rot.

  Postřik, jako je jodid draselný, je proti němu účinný, ale pouze s malými lézemi.Pokud je křoví výrazně ovlivněno, jsou použité chemikálie Topaz, Immunocetophyte, Fundazole.

 • Bakteriální rakovina.

  Zde je nejúčinnějším způsobem boje, jako s jakoukoli rakovinou obecně, prevence.Před nákupem je třeba pečlivě zkontrolovat řízky.Sazenice nemusí být znovu narušeny nebo poškozeny, protože onkologie se může vyvinout od nuly.Nemocný keř čeká jen na vykořenění a spálení.

Člověk by neměl zapomenout na taková běžná onemocnění hroznů, jako anthracnosa, chlorosa, bakterioza a zarděnky.Přijatá včasná preventivní opatření ochrání vaše přistání.


Tien Shan je exotický, do značné míry neprozkoumaný pro naše krajany.Samozřejmě si to můžete na webu dovolitpouze zkušení a zruční vinaři - Tien Shan bude pro jejich dovednost dobrou výzvou.

Ale odměna za veškeré vynaložené úsilí bude vysoká - jakou jinou odrůdu najdete takové nádherné bobule s chutí ovocné limonády a co je nejdůležitější - bez sebemenších známek semen?

Takové odrůdy Ruta, Čokoláda a Romeo se také liší zvláštní chutí.

Uznání sousedů a zákazníků je zaručeno - jakmile uvidí tento velký, přetékající svazek s obrovským ovocem, který u běžných odrůd neuvidíte.