Pallas Euphorbia bohatý na léčivé vlastnosti (rolnický kořen)

Euforie Pallas (Fisher) se také nazývákořenový muž.

Tato rostlinamá obrovské množství léčivých vlastností , o nichž lidé věděli od starověku.

Ze samotného názvu je zřejmé, že tato rostlinaje schopna léčit řadu chorob mužů , jako je adenom prostaty a prostatitida.

) Léčivé vlastnosti mléčných pallas (samčí kořen) pomáhají bojovattuberkulóza, bronchitida, anémie a onemocnění gastrointestinálního traktu.

Zařízení se také používá jako léčivé činidlopro popáleniny a zranění .Další vlastností Fisher milkweed jezvýšená imunita .Je však důležité si uvědomit, žepři nesprávném použitíztrácí rostlinasvůj léčivý účinek.

Charakteristika

Pallas Euphorbia je poměrně vzácná rostlina , která se nachází v Číně, Mongolsku, Transbaikálii a východní Sibiři.Roste zejména naštěrkových a skalnatých svazích , méně často v plochých stepích.

Samčí kořen Euphorbia je vytrvalá rostlina dosahující délky40 centimetrů .Má dlouhý silný metrový kořen.Jeho dospívající (někdy holé) stonky rostouna 20-50 centimetrůa mají horní internodudlouhou 2-6 centimetrů.

Ve spodní části mléčných řas jsou hnědéšupinaté listy, uprostřed - šeřík, hnědo-zelená, shromážděné v přeslenech o 2-6 kusech.Fisherovy žluté mléčné květiny se sbírají ve velkémdeštníku květenství.

Ovoce kořenového muže vypadázploštělá silnostěnná krabičkase třemi světle hnědými semeny.Všechny části rostliny jsou schopné vylučovatmléčnou šťávu.

Euphorbia má velké množství druhů, které jsou v domácím pěstování velmi oblíbené: vícebarevná, ohraničená, cypřiš, Tirukalli, Žebrované, Míle, Belozhilkovy, Trojúhelníkové.

Fotografie

Dále vidíte fotografii řasy Pallas:Chemické složení

Obecně se uznává, že složení této rostlinydosud nebylo plně prozkoumáno .K dnešnímu dni je však známo mnoho látek, které jsou součástí mléčné řasy Pallas.

Mezi hlavní složky patříalkaloidy, flavonoidy, glykosidy, toxiny, taniny, triterpenoidy, laktony .

Kromě toho je zahrnuto více než8% různých pryskyřic. Také kořen pallas mléčných řasje bohatý na selen.

Mléčná šťáva rostliny je složena z více než poloviny z vody a látek, které se mohou ve vodě rozpustit.Šťáva také zahrnuje tirucallol, euphuron, anhydrid kyseliny euporbové a taracasterol.

Lékařské aplikace

Metody léčení nemocí

Euphorbia pallas (kořen samců) si mezi tradičními léčiteli získala obrovskou popularitu.díky svým léčivým vlastnostem.Existuje několik způsobů léčby různých nemocí:

Odvar z rostliny se používápro nemoci dýchacího systému.

Mléko řas může léčit chronickou bronchitidu a tuberkulózu lymfatických uzlin.

Také odvar kořene samce pomáhá vyrovnat sese zánětlivými procesyv ústní dutině, konečníku a nosohltanu.

V důsledku přítomnosti selenu přispívají extrakty z řas mléčnýchk boji proti anémiia obnovují složení krve po protinádorové terapii: ozařování a chemoterapii.

Horní část kořene se používá jako emetická a dolní část jakojako prostředek k zácpě.

Další vlastností řasy jeléčba urolitiázy;

Alkoholická tinktura z palmového mléka (samčí kořen)se používá u nemocí , které mohou u mužů oslabit erekční funkci těla.Mezi taková onemocnění patříadenom prostaty a prostatitida.

Také alkoholová tinktura pomáhá posilovat imunitní systém.Pallas euphorbia se doporučuje pro použití v případě poruch gastrointestinálního traktu, a někteří říkají, že rostlinapomáhá zhubnout.

Toto je jedna z mála rostlin, které mohou pomocí leukémiezastavit růst metastáz .

Mezi další rysy kořenového člověka patří schopnost překonat mastopatii a děložní myomy.

Je důležité si uvědomit, že elasforie Pallas jejedovatá rostlina , a proto je nutné dodržujte správnou dávku , abyste nepoškodili tělo;

Pallas mléčného řepyse aplikuje externě .Mletí z koncentrovaného odvarování se používá k léčbě neurodermatitidy atuberkulózy kůže.

Mléčná šťáva z mléčných řasničí bradavice.

V přítomnosti varu, abscesů, vředů a hnisavých ranse používá mletý prášek.

Nežádoucí účinky

Vzhledem k tomu, že složení obsahuje euborfin, je euphorbia (kořenový člověk) jedovatá rostlina,nesprávné použití ], což může mítvážné následky.

V případě otravyzačíná Pallasovo mlékohojné zvracení a průjem , jazyk se může v ústní dutině otáčet a pálit, bolest v žaludku a sliznice se zanícují.

Nejsou-li nezbytná opatření přijata včas, začnou se objevovat křeče, ztráta vědomí a práce srdce je narušena.

Otrava mléčnými řasamimůže dokonce vést k smrti.

V případě otravy mléčnými řasami je naléhavézavolat sanitku , před níž je nutnépromýt žaludek suspenzí aktivního uhlíve 2% roztoku hydrogenuhličitanu sodného.

Pacient by měl pít hodně studeného mléka a slizových nápojů (například želé).

Nesprávné vnější použitímůže mít za následekvředy na těle a chemické popáleniny.

Požití mléčné šťávy v očích může způsobit zrakové postižení nebo dokonce úplná slepota.

Kontraindikace

Euphorbia pallas má kontraindikace, zejména u:alergiků, těhotných a kojících žen a dětí mladších 18 let.

Pallas euforie může při správném použití vyléčit velké množství různých nemocí , je však třeba mít na paměti důsledky.

V žádném případěbyste se neměli sami medikovata pokud se objeví nepříjemné příznaky, musítekonzultovat lékaře , který vám předepíše účinnou léčbu.

Pokud kromě užívání léků chcete používat euphorbia, je důležité poradit se s odborníkem astanovit dávkování.

Euphorbia pallas může být kromě dobrého také škodlivý.