Památná žlutá orchidej - popis a odrůdy, jejich fotografie.Pěstování květin

Mezi obrovským počtem orchidejí vyniká žlutý druh svou přitažlivostí a originalitou.Tato odrůda je hybridní druh.Je vhodné ji pěstovat doma, ale stojí za to vzít si na vědomí několik tipů ohledně péče o rostlinu - předejdete tak zbytečným problémům s pěstováním květiny.Přečtete si popis a uvidíte fotografii citronově zbarvených rostlin ve skvrně as dalšími externími prvky.

Popis

Žlutá orchidej se nazývá phalaenopsis .Toto jméno dostala kvůli své podobnosti s můrou.Tato odrůda se vyznačuje prodlouženým květem.Příjemně vonící květy mají široké kožené plátky medu válcovitého tvaru.Středy umístěné uprostřed přicházejí v různých tvarech.Vnitřní phalaenopsis je malá rostlina s stopkou, která roste asi 0,5 m na výšku. Při dobré námahě kvetou až šest měsíců.

Odrůdy a jejich fotografie

Všechny odrůdy žlutých orchidejí mají stejnou strukturu:

 • oddenky;
 • stonky;
 • vývody.

Liší se odstíny květin, velikostí a uspořádáním okvětních lístků v květenstvích.

Podzimní vítr

Podzimní vítr má okvětní lístky květin nazývané okvětní lístky, lehké.A plátky horní aboční sepaly, zvané sepaly, tmavé barvy.Květy dosahují velikosti 8 cm.Anthura Gold má čistě žluté květy s tmavším jádrem .Pěstují 5 cm.

Amadeus

Odrůda má jasně žluté květy, ve kterých jsou sepaly a okvětní lístky geometricky rozmístěny rovnoměrně.Mají správné formy.Zásuvka má špatně vyvinuté plátky a jasnější barvu.Květy nepřesahují velikost 7 cm.

Amalfi

Odštěpy a lístky kultivaru jsou zřetelně žluté a rty okvětních lístků mohou mít tmavě růžovou barvu.nebo fialový odstín.

Podzimní slunce

Podzimní květy orchidejí s jasně barevnými květy .Blíže ke středu, fialové a růžové skvrny jsou umístěny na žlutých okvětních lístcích a sepálech a směrem ke středu jich je více.Květiny rostou o 5 cm.

Historie výběru

Tropické země jihovýchodní Asie jsou považovány za domov phalaenopsis.

Nápověda! V přírodě existuje více než 60 druhů orchidejí.Phalaenopsis se vědě stal známým od 17. století.

Ačkoli současné jméno květiny bylo v 19. století.Předal ji Karl Blume - ředitel Botanické zahrady Leiden.

Dnes je jeden z druhů Ansellia - africana díky svým barevným barvám velmi oblíbený .Tato leopardí orchidej se žlutými květy v červených skvrnách se stala populární poté, co kluci Zulu přilepili své listy na ramena na nevěstu.

Postupné pokyny pro pěstování

žlutá orchidej rostla dobře a kvetla, je nutné dodržovat některá pravidla.

Péče

Tento květ nemusí být umístěn na parapety východních a jižních oken, protože na jeho listech se mohou objevit popáleniny.Rostlina musí být chráněna před přímým slunečním světlem.Optimální teplota pro normální vývoj v létě je + 25 ° С ... + 30 ° С, zima - + 20 ° С ... + 25 ° С.Při snížení na + 10 ° ... + 15 ° С může orchidej umřít.

Phalaenopsis nevyžaduje časté zalévání, dostatečně dvakrát týdně .Doporučujeme nalít vodu do podnosu nebo vložit nádobu do mísy s teplou vodou po dobu 1-1,5 hodiny.Květina miluje být napojena z konev.Taková sprcha je potřebná k tomu, aby z ní umývala prach.To nelze provést během květu.

Je zakázáno odstraňovat vzdušné kořeny, protože se účastní fotosyntézy a absorbují vlhkost ze vzduchu.Phalaenopsis se nejlépe hodí do půdy, která se skládá z dřevěné kůry a mechu.

Důležité! Pokud žlutá orchidej získává stříbrnou barvu, pak nemá dostatečnou vlhkost a vzhled hnědého odstínu naznačuje přebytek vody.Výsledkem je, že kořeny v rostlině hnijí.

Krmení

Phalaenopsis je třeba krmit .Je nutné použít přípravky zircon nebo Heteroauxin.Jsou to dobré kořenové stimulanty.Je nutné je pouze zavlažovat.Vrchní obvaz se provádí jednou za měsíc a během květu dvakrát.

Transplantace

Pokud je rostlina zdravá, nepotřebuje transplantaci.Alepěstitelé květin doporučují výměnu půdy každé 4 roky, protože postupem času se hnilí.

 1. Kořeny, které jsou pevně připevněny k hrnci, musí být pečlivě posouvány, protože způsobené poškození často vede k rozkladu.
 2. Poté, co lze orchidej vytáhnout z květináče, je třeba kořeny opláchnout, vysušit.
 3. Není třeba ničit čerstvou půdu.Půda by měla být volná.
 4. Na dně nádoby by měla být drenážní vrstva, která je dřevěným uhlím.

Jaro je považováno za nejvýhodnější období pro přesazení žluté orchideje.Tentokrát je fáze aktivního růstu.Během květu se nedoporučuje transplantovat rostlinu, protože v tomto případě květiny vyřadí.

Rozmnožování

Žluté orchideje nejsou vyšlechtěny klíčky , protože jsou velmi zřídka svázané, jsou-li svázané, jsou malé a dále dále nerostou.

Pro reprodukci použijte metodu:

 • rozdělení výstupu;
 • zakořenění dětí;
 • řízky.

Podrobně zvažte:

 1. Metoda reprodukce dělením rozety se používá, pokud jsou keře velké a silné.Rostlina se řeže pomocí zahradnických nůžek.Poškozené kořeny musí být rozprášeny práškovým uhlím, aby nehnilo.
 2. Za účelem propagace orchideje dětmi se doporučuje zvýšit denní dobu.Je také nutné vytvořit rozdíl mezi denní teplotou + 28 ° C ... + 30 ° С a noční teplotou + 18 ° С ... + 20 ° С.Vlhkost by měla být 70% a vyšší.Tyto manipulacepřispívají k utváření dětí na stopce a sinusům listů matky.Poté se dítě oddělí, plátky se zpracují, jeden den suší a vysadí do připravené půdy.
 3. Metoda řízky spočívá v dělení výhonků na kousky.Každá obdržená sazenice musí mít ledviny, plátky musí být zpracovány drceným uhlím.Poté jsou umístěny do skleníkových podmínek s teplotou + 25 ° C a vysokou vlhkostí.Je nutné počkat, až se objeví 2 listy a kořeny 3-5 centimetrů.
 4. Pozor! Sušení části stopky je považováno za normální, takto se vyživuje mladá rostlina.Před zasazením stonku je nutné pečlivě oddělit odumřelou tkáň a materiál na výsadbu, aby se zasadila do připravené půdy.

Škůdci a nemoci

Nejčastěji jsou postiženy žluté orchideje:

 • Múčnatka .To je, když se na květu objeví bílý film připomínající pavučinu.Důvodem je velmi vysoká teplota a vysoká vlhkost.
 • Rot .Vyskytuje se v důsledku tepelného a mechanického poškození.
 • Sooty houba .S tím se na rostlině objeví černý film.Toto je výboj červů, štítné žlázy a mšic.
 • Bakteriální špinění .V tomto případě se listy začnou hnít a zakryjí se mokrými skvrnami.

Phalaenopsis mohou být také ovlivněni škůdci, jako jsou hlístice - malé červy, které napadají listy a kořeny, stejně jako roztoči.Ten se živí šťávou z rostliny na svém místěPobyty zůstávají pavučinami a vpichy.K boji proti nim se používají speciální drogy.Viditelné parazity musí být sbírány ručně.

K pěstování žluté orchideje doma je nutné pro ni vytvořit vhodné podmínky.Tento vybíravý květ je velmi citlivý na péči. Při správném udržování bude phalaenopsis každý rok elegantně rozkvétat .