Peníze strom přitahuje zdraví!

Crassula má poměrně pevné latinské jméno, což je docela vhodné pro ruské ucho -Crassula , název „peněžní strom“ je však k ní nejvíce připevněn.Díky konečnému vítězství je tuk Feng Shui známý a oceňován jako rostlina, která přináší bohatství, nikoli zdraví.
Ačkoli ve skutečnosti je to právě naopak:finanční užitečnost této rostliny , jak se říká, není vědě známa, na rozdíl od lékařské užitečnosti.Přitahuje především milost a rozmanitost forem, extrémní jednoduchost a odolnost vůči nemocem, jakož i slibovanou finanční pohodu, zatímco ne každý si uvědomuje, že je lze úspěšně léčit.Ale podle síly a spektra léčebného účinku lze tlustou ženu bezpečně přirovnat i s takovým pilířem lidového léčeníjako aloe .

Rodina Crassulaceae patří mezi sukulenty a je nesmírně bohatá (asi 350 druhů), nejznámějším lékařským představitelem této rodiny je Kalanchoe, jehož léčivou sílu využívá také oficiální medicína.Lidová medicína je nejznámější pro takové typy crassule jakoCrassula ovata (ovál) a Crassula portulacea (portulaca) , je to také „strom peněz“.

Chemické složení a farmakologické vlastnosti

Přestože dosud nebyly provedeny seriózní vědecké studie chemického složení a farmakologických vlastností tukové ženy, byly v něm nalezeny stopy sloučenin arsenu.Tato okolnost jehlavním omezovačempro použití buničiny v úředním lékařství.Nicméně, staří lékaři docela široce používali arsen pro různé nemoci.Flavonoidy nalezené v Crassulaceae pomáhají posílit cévní stěnu.

Metody používané v lidovém lékařství k léčbě tukové ženy jsou spojeny s jeho protizánětlivými, regeneračními, antimikrobiálními, antivirovými, antipruritickými vlastnostmi.

Aplikace v lidovém lékařství

Jedna z jistě užitečných vlastností peněžního stromu je spojena s jeho jménem.Ne, nehádali, ne „strom peněz“.Toto je její latinské jméno.Kdyby se našim drahým dámám častěji říkalo, že v latině byla tlustá žena crassula (z crassus je tlustá), byly by kvůli méně librám mnohem složitější, ale naopakby se nazývaly krasuli , odkazující naautorita starověkého jazyka, že?A komplexy jsou nervy a nervyjsou další libry konzumované ...

Ale vážněpřítomnost tlusté ženyna okenním parapetu dáváléčivý účinekjiždíky své schopnosti čistit vzduch díky výrazným fytoncidním vlastnostem (schopnost zabíjet patogeny).Existuje také názor, že dům, kde roste tlustá žena, má velmi dobrou energii.

Pro antimikrobiální a antivirové účely vlidová medicína používá šťávu z listů peněz stonzilitidou, tonzilitidou, rýmouve formě výplachů s infuzí listů v krku a instilací šťávy do nosu.

Nejširší aplikace mastné ženy jevnější .Léčí tedyrány, poranění, modřiny, hnisánípomocí regeneračních a antimikrobiálních vlastností tukové ženy.Namažte rostliny šťávou, aplikujte drcené listy.Rány jsou dezinfikovány a rychle zahojeny.

V případěartritidy, artrózy, osteochondrózy, dnymá tlustá žena ve formě aplikací z kaše nebo tření šťávou z listů uklidňující a protizánětlivý účinek.

Dlouhé období je známé tlusté dívce jiné známé jméno - „kuří oka“, které je spojeno s úspěšnou likvidacíkuřích a kuřích s touto rostlinou , pro které se obklady aplikují nočním nanášením kaše z listů.

Crassula je skutečným nálezem pro lidi, kteří často trpíherpetickými erupcemina jejich rtech.K tomu stačí namazat zasaženou oblast čerstvým řezem listu, je vhodné to provést při prvních příznacích nemoci.Vysoká antivirová aktivita tlusté ženy vás poměrně rychle zbaví nepohodlí a vnější vady.

Šťáva z Crassula také ošetřujekřečové žíly, hemoroidy , přičemž v případě hemoroidů aplikuje obaly na zánětlivé oblasti, v případě hemoroidů - olivovým olejem.Pro ošetření mastných křečových žil se také používá alkoholová tinktura z listů.

Oceňováno lidovým léčeníma antipruritická vlastnost tlusté ženy: lze ji použítpro kousnutí hmyzem, alergickou dermatitidu , jednoduše namazat svědění místa šťávou z rostliny.

Vodní infuze listu Crassula v lidovém léčitelství léčízánětlivá onemocnění ledvin a žaludku.

Kontraindikace a bezpečnostní opatření

Samoléčení není škodlivé, ale také nebezpečné! Vnitřní použití tlusté ženy musí být dohodnuto s lékařem a musí být přísně dávkováno!

Tlustá žena není jedovatá. Nicméně ve vědeckém a polovědeckém prostředí stále vyvolává neustálý spor.Konec konců, arzen v něm obsažený - ani v tak nízkých množstvích - nedává důvod považovat ho za zcela bezpečnou rostlinu.Měli byste být velmi opatrní ohledně rady „ žvýkat dvě nebo tři listy tlusté ženy před jídlem “.Arsen je jed, jeho sloučeniny - arsenidy se mohou akumulovat v kostní tkáni, což výrazně omezuje použití tukové tkáně dovnitř.Kromě toho může způsobit individuální nesnášenlivost.Je lepší nedovolit, aby váš milovaný strom peněz náhodou snědli vaše milované děti a domácí zvířata - ve významném množství to může způsobit otravy.

Především je třeba si uvědomit, že tomuto onemocnění lze vždy snáze předcházet než léčit, a proto by se nemělo při prvních známkách nemoci návštěva u lékaře zdržovat.

Souhrnně, chci říci, milí čtenáři, pokud stále máte ve svém doměneexistuje žádná taková nádherná rostlina ve všech smyslech -skutečný přítel a léčitel , a je to nesmírně vybíravé a velmi vděčné - pospěšte!Nyní tlustou dívku lze zakoupit v jakékoli květinářství.A pokud ano, ale od něj očekáváte něco vágního, například peněžní tok, s potěšením vám řekneme, jak tuto úžasnou rostlinu používat inteligentně, konkrétně a se zdravotním přínosem.Konec konců je zdraví největším bohatstvím!

Užitečné video

V těchto videích se můžete seznámit s léčivými vlastnostmi Crassula: