Perimetrická technologie nebo jak francouzština chová a vychovává kuřata doma

V poslední době se nosnice na francouzské technologii staly velmi populárním obchodem.Historie této metody sahá až do dávné minulosti, protože i vědcům je obtížné odpovědět, kdy se přesně takový systém začal používat.

Jak víte, francouzská technologie umožňuje nejen získat maximální počet vajec, ale také pěstovat jednotlivce na maso.To naznačuje, že touto metodou lze chovat téměř všechna kuřata.

Co je tato metoda?

Jak Francouzové chovají slepice?Aby bylo pro vás snazší pochopit, jak se taková kultivace liší od jednoduchých, je třeba zvážit některérysy vytváření příznivých podmínek pro kuřata podle francouzské metody :

 1. Teplota musí být v domě nastavena na prvních 15 dní28 stupňů.V místnosti by se pták neměl cítit v pohodě, jinak se můžete dívat, jak jsou slepice naskládány do hromady a snaží se udržovat teplo od sebe.Pokud je to v pohodě, mohou začít rozrušit a pískat.
 2. Je třeba krmit kuřata vaječným žloutkem a poté můžete přejít na proso.Malé tělo tak dostane všechny potřebné vitaminy a zesílí.

  Plot, krabice nebo krabice musí mítteplé dno, eliminující výskyt možných průvanů.Měli byste sledovat nedostatek nachlazení a zabránit podchlazení mladých jedinců.

 3. Sledujte suchost a sytost kuřat.Měli by mít také stálý přístup k vodě, protože v mladém věku ji pijí ve velkém množství.

Pěstování po obvodu

Ve Francii se praktikuje pěstování kuřat po obvodu.Jsou si jisti, žesi můžete vytvořit pohodlný „domov“ pro každého jednotlivce :

 1. Nejprve si musíte vybrat správné místo pro dům.Půda by měla být rovná a suchá.Pokud existuje zkreslení, ujistěte se, že se do ptáků nedostane žádná voda.
 2. Poté, co se rozhodlo o místě, nalijte štěrk vysoký 15 cm, poté se nalije hlínou se zlomeným sklem.Tato výplň chrání dům před hlodavci.
 3. Z toho všeho je pokryto bitumenem.

Kuřecí muška vyrobená po obvodu lze zakoupit jako hotovou, nebo si ji můžete vyrobit sami :

 1. Rám by měl být dřevěný - k tomu jsou vhodné tyčinky.
 2. Poté, co je rozštěpena, tak, aby neexistovaly mezery ani mezery.
 3. Je třeba nechat několik otvorů, které budou hrát roli ventilace.
 4. Pokud žijete v severní oblasti, měli byste vytvořit dvojitý rámeček, aby kuřata nezamrzla.
 5. Uvnitř je rám izolován z minerální vlny, která vám nejen umožňuje vytvářet útulnost, ale nepoškozuje ani ptáky.
  Reference .Když má kuřecí dům špatnou teplotu, slepice začnou snášet vejce zřídka a stanou se takénehybný a letargický.
  ​​
 6. Podlaha musí být vyrobena ze dřeva, protože samotný beton je velmi chladný.
 7. Pokud jde o střechu, vše záleží na vaší fantazii, ale je velmi důležité, aby visela nad zdmi tak, jak byly.
 8. Malá plošina pro chůzi ptáků není povinná.Ale můžete to udělat tak, aby se jednotlivci cítili chráněni.

Při chovu kuřat pomocí francouzské technologie je třeba poznamenat, že bidla jsou umístěna po obvodu domu, což umožňuje vytvořit prostor pro každé kuře.

Výhody a nevýhody

Výhodou této technologie je, že nevyžaduje velké náklady, ale tímto způsobemmůžete získat nejen velké množství vajec, alea jakostní maso .Kromě toho jsou náklady na mechanizaci také malé.

Mezi další důvody patří:

 1. Mnoho ptáků se vejde na malou plochu.
 2. Bude pro vás snadné upravit světlo a teplotu, a tím sledovat zdraví ptáka.

Pokud jde o mínusy, je zde pouze jeden - pták může být zraněn kvůli skutečnosti, že v kuřecí bedně nebude tolik míst.Pokud však sledujete rozsah a výživu a neustále udržujete čistotu a sledujete chování jednotlivců, pěstování ve francouzštině se nezdá obtížné.

Která plemena jsou vhodná?

Francouzská metoda chovu kuřat je vhodná pro tato plemena :

 • Brahma.
 • Kokhinhin.
 • Redbrough.
 • Haysek.
 • Čínská hedvábí.

Doma

Jak se chovají kuřata ve Francii doma?Tato metoda se neliší od tradiční metody.Jediný rozdíl je v tom, žebude omezena velikost domu a počet ptáků .

Rada .Pokud již klec máte, můžete ji znovu vybavit umístěním hřbetů po obvodu.Voda a krmivo by měly být umístěny uprostřed.

Každé kuře tak bude mít volný přístup k nejdůležitějším zdrojům.

Závěr

Závěrem stojí za zmínku, žechov kuřat ve francouzštině je k dispozici všem .Samotné jméno může být děsivé, ale ve skutečnosti je velmi jednoduché.

Postavte dům pomocí této technologie nebo znovu vybavte starý dům po obvodu.Možná to je metoda, která vám umožní získat více kvalitních vajec, protože kuřata budou mít vlastní rohy pro posazení a voda a jídlo nejsou daleko od nich.