Personifikace agrese - Sundanesian Fighting Kuřata

Cockfights jsou jedním z nejstarších sportů.Přitahovali mnoho našich předků a stále zůstávají relevantní téměř ve všech zemích světa.

Kohoutí zápasy však vznikly v Asii, kde poprvé milovníci tohoto sportu mohli chovat Sundanesian bojová kuřata.

Poprvé bylo toto plemeno kuřat získáno v Indonésii, kde po mnoho let zůstaly kohoutí zápasy jediným hazardním sportem.

Chovatelé se snažili získat velmi aktivního a vytrvalého ptáka, který by mohl bojovat s jakýmkoli soupeřem.

Moderní Sundanesian kuřata jsou aktivně chována v Německu, kde poprvé přišla v 70. letech.Obsahem se staly silnější a nenáročný, což vám umožňuje používat je pro moderní ptačí zápasy.

Popis plemene Sundanesian kuřat

Sundanesianská kuřata mají dlouhé tělo a rovné držení těla.Trochu se zužuje směrem k ocasu.

Na těle je dlouhý krk s mírným ohybem.Na krku je velkolepé peří, ale nedotýká se povrchu ramen.Hlava je malá, protáhlá.Velké oblouky obočí jsou jasně vidět na obličeji.

Zadek bojových slepic je široký a plochý.Na zadní straně ptáka se významně zužuje.Ramena na zádech jsou široká, vysoko posazená a vysokávyčnívat trochu.Křídla kuřat jsou silná a velká, takže se vracejí.

Ocas Sundanesianských kuřat je držen výhradně vodorovně .Pigtaily mají průměrnou délku.Hrudník není příliš široký, takže je mírně pokročilý.Břicho moc nevyčnívá.Na něm peří téměř úplně chybí.

Na malé hlavě ptáka znatelně hladká červená tvář.Hřeben kohoutů a slepic je velmi malý, má tvar lusku.Není však příliš drsný, má červenou barvu.

Náušnice jsou buď velmi malé, nebo zcela chybí.Náušnice na krku je však jasně viditelná.Ušní uši jsou červené, malé.Oči Sundanesian kuřat mohou být oranžová nebo světlá perla.Zobák je malý, ale silný.Na okraji je mírně zakřivený.

Pokud chováte slepice kvůli vejcím, pravděpodobně jste slyšeli o nosnicích Loman Brown.

Kotníky jsou středně dlouhé, velmi svalnaté.Nohy stejné délky, rozložené široko od sebe, ostruhy směřující dozadu.Prsty jsou široce rozprostřeny, aby udržely rovnováhu.

Kuřata zcela opakují vzhled kohoutů, s výjimkou hlavních sexuálních charakteristik.Obě pohlaví postrádá chmýří na ramenou a hrudníku a zadní část ptáka také nemá peří.

Barva může být pšenice nebo černá.Současně nejsou na výstavách povoleni ptáci, kteří mají na krku velké množství červeného nebo bílého peří.

Vlastnosti

Boj proti Sundanesianským kuřatům jsou velmi agresivní ptáci.Mají velmi silný zobák,velké ostruhy a masivní drápy schopné protivníkům rozdrtit rány.

Tito ptáci se vyznačují nervózním charakterem, proto je lepší je držet odděleně od ostatních ptáků.Rovněž neusazujte kohouty a slepice, protože hospodářská zvířata mohou trpět neustálými střety.

S chovem ptáků jsou rovněž spojeny některé problémy. Toto plemeno nemá téměř žádný mateřský instinkt , proto nosnice obvykle nemohou líhnout vejce.

Pro tyto účely je lepší použít inkubátor.Situaci s chovem ptáků zhoršuje skutečnost, že kuřata a kohouti často mezi sebou vstupují do bojů.

Sundanesianská kuřata by měla být přivedena pouze k lidem, kteří jsou skutečnými milovníky těchto ptáků.Údržba není velmi snadná, takže jsou vhodné pouze pro profesionály.

Údržba a chov

Údržba je spojena s určitými obtížemi.Okamžitě stojí za zmínku, že bojové slepice nemohou nést velké množství vajec.Vrstvy jsou schopny v prvním roce své produktivity snášet nejvýše 60 vajec.

V následujících letech úroveň produkce vajec klesne o polovinu, takže ptáka musíte neustále rozmnožit.Kromě toho existuje problém s hnojením vajec.Téměř polovina z nich může být s nerozvinutými embryi nebo bez nich.

Nepříjemná povaha těchto ptáků neumožňuje chovatelům, aby je chovali v obecním domě .Pokud na místě žijí další ptáci,bojové slepice musí být od nich odděleny.

Je vhodné je usadit v prostorném prostoru s malým dvorem pro pěší.V žádném případě bychom neměli zapomenout na zelený dvůr, protože toto plemeno ptáků ve své domovině je zvyklé chodit po zeleném krytu.

Mladý růst je velmi pomalý.Dosáhne puberty až ve druhém roce života, a proto nesmí vystavovat mladší ptáci.Mládež lze také použít k účasti v bitvách, ale není pravděpodobné, že by mohl udělat něco proti dospělým a vytrvalým kuřatům.

Aby bylo možné včas provést novou inspekci plemene, mělo by být šlechtění prováděno brzy na jaře.Teprve v tomto případě budou kuřata mít čas na řádnou přípravu na první prohlídku a budou také dostatečně posílena na dost drsnou ruskou zimu.

Vlastnosti

Sundanesianská kuřata jsou schopna přibrat na váze až 3 kg.Slepice a kohouti jsou navíc jen o kilo.Průměrná produktivita vajec je 60 vajec ročně.Následně se však vážně snižuje, což pro chovatele přináší nové potíže.

Pro inkubaci jsou povolena vejce o hmotnosti nejméně 45 g.

Analogy

Bojové slepice plemene lze považovat za analogické Azil.Toto plemeno je jedním z nejstarších na světě.

Indiáni, kteří měli rádi kohoutí zápasy, se zabývali chovem.Po několik tisíciletí výběru se jim podařilo vyšlechtit plemeno, které má trvalé znaky.

Je charakterizována pozoruhodnou výdrží, dobrým zdravím a extrémněagresivní dispozice.Na chovu tohoto plemene se podílí mnoho soukromých drůbežářských farem, takže si toto plemeno můžete koupit velmi jednoduše.

Fanoušci vzácnějších bojových plemen se povedou dobře Kuřata Yamato.Jsou malé velikosti, ale nebrání těmto ptákům porazit i ty nejsilnější soupeře.

Díky své výdrži mohou porazit jiné, mohutnější bojové slepice.

Závěr

Sundanesianská kuřata jsou silní a agresivní ptáci.V boji s jakýmkoli soupeřem se cítí skvěle, ale před zahájením bojů musí chovatel pečlivě připravit ptáka na výcvik.Bez nich a bez správné výživy nemůže v boji zvítězit ani jeden bojový pták.