Pěstování doma a pěstování peperomie Magnolia Liver

Díky dekorativním listům získala tato rostlina popularitu mezi milovníky pokojových květin.

Kanibalistický peperomie je navíc poměrně nenáročný, a proto ho může pěstovat i nezkušený pěstitel.

Popis a foto

Peperomie Magnolialeperium je představitelem rodiny Perechny.Pochází z tropů (Jižní Amerika, Brazílie).

Rostlina je trvalkavysoká 25-30 cm , s masovitými stopkami pokrytými krátkými listy listů kruhového oválu.

Průměrkaždé plechové desky je přibližně 5 cm, povrch je hladký a lesklý.

Barveníz monochromatického světla nebo tmavě zelené barvy, u některých odrůd se skvrnami, skvrnami, světle žlutými nebo zelenými pruhy.

Kvetoucípeperomie je neatraktivní, její malé květenstvípřipomínají klásky jitrocelu .

Vizuálně se můžete seznámit s peperomií „magnolského listu“ na fotografii:

Benefit

Kompaktní keř magnólie podobné peperomie se nazýval„přátelská rodina“ .Je žádoucí mít takovou rostlinu u vás doma, u níž se projevují protiklady přírody, vzpoura.Rostlina je schopna vyhladit neústupnost takových lidí.Peperomia vnáší do domu atmosférugoodwill, pacification.

Rostliny s pruhovaným zbarvením pomáhají překonat obtížné životní pásy, jako by přibližovaly jasné dny.Z fyziologického hlediska tato rostlina ovlivňuje trávicí systém a žlučník a normalizuje jejich práci.

Obzvláště výhodnýmje peperomie pro čištění vzduchu;je schopna usmrcovat patogenní mikroby .

Pravidla pro domácí péči

Existuje několik požadavkůna udržování této rostliny doma, i když s malou péčí to bude samo o soběcítit se skvěle a normálně se vyvíjet.

Pozor! Po zakoupení zhodnoťte stav zařízení.Pokud kořeny nevyplnily prostor hrnce a neobjevily se v drenážní díře, nestojí za to jej okamžitě znovu vysadit.

Peperomie typu Magnolia nemá ráda změnu životních podmínek, takže transplantace bezprostředně po příjezdu z obchodu u vašeho domova bude dalším stresem.

Podmínky zadržení

Nedoporučuje se udržovat tento typ peperomie na okenním parapetu, který je příliš světlý, což ponechává jeho listy světlé.Světlo pro svou kultivaci potřebuje hodně, ale ne přímé, dopadající na listy, ale rozptýlené.

Roste dobře, když je osvětlena různými fytolampynebo při normálním osvětlení místnosti, takže může být pěstována v určité vzdálenosti od okna.

Tato květina upřednostňuje teplotu v rozmezí 20–25 stupňů.

Opravdu nemá rád ostrý průvan , s prudkou změnou teploty začne bolet.Navíc teplápeperomie by měla býtpo celý rok , protože tento druh rostlin nemá výrazné období klidu.

Důležité! Nedoporučuje se pěstovat peperomii na severních oknech, protože bude chybět světlo a její výhonky se natáhnou a ztratí dekorativní efekt.

Jak zalévat?

Magnoliacelulární peperomie snadnotoleruje krátkodobé vysychání půdy , ale příliš se jí nelíbí zamokření.Důvodem je skutečnost, že masité stonky a listy akumulují velké množství vlhkosti a utrácí ji v nepříznivých podmínkách.

Důležité! Půda, která je v kombinaci s nízkou teplotou příliš vlhká, je obzvláště nebezpečná.Za takových podmínek kořeny začnou hnít a rostlina zemře.

Zalévání peperomie je nutné v létě a v zimě mírné - vzácné.K zavlažování potřebujete chráněnou teplou vodu.

Požadavek na vlhkost

Během topného provozumusí být peperomie denně stříkána - to je způsob, jak ji chránit před vysycháním.Zbytek času to není příliš náročné na vlhkost vzduchu.V zimě, když fungují topné baterie, vložte hrnec do pánve naplněné vrstvou expandovaného jílu.Musí být pravidelně navlhčena, ale nesmí se dostat do kontaktu s vodou ze dna hrnce, aby nedošlo k přetížení kořenů.

Jak oplodnit?

Rostlina transplantovaná včas na čerstvou výživnou půdu nevyžaduje časté krmení.

Peperomii stačí krmit každé 2-3 týdny, ale na balení použijte pouze polovinu doporučeného množství sdávky hnojiva.

Krmení se provádí ve vegetativním období a v zimě se zastaví.

Vytváření rostliny

K tomu, aby byl bush peperomie bujný, s četnými postranními výhonky, je třeba stonky pravidelně trhat.

Vrcholky výhonků by se měly také zkrátit, pokud rostlina upustila spodní listy.

Pravidla pro transplantaci a požadavky na půdu

Doporučuje se, aby byl závod vysazen v mělké misce s velkou drenážní vrstvou, protože má slabé krátké kořeny.

Doporučuje se transplantovat mladou peperomii ročně a vybrat si nádobu o 3-4 cm větší než ta předchozí.Když rostlina zraje tři roky, transplantace se sníží, provede se za rok.Stará rostlina by měla být znovu vysazena, pouze pokud se kořeny objevily v drenážním otvoru.

Složení půdy musí být volné a musí mít dostatek živin.Směs pro výsadbu: listová půda, písek, rašelina a humus (2: 1: 0,5: 1).

POZOR. Nedostatečně volná těžká půda způsobí rozpad kořene.

Metody množení

 1. Divize
  Provádí se při transplantaci rostliny.Keř je rozdělen na dvě části a pečlivě rozmotává kořeny.Každá část je ošetřena práškovým uhlím pro dezinfekci a zasazena do samostatné nádoby.Po výsadbě se keř nezalévá po dobu jednoho týdne.
 2. Řízky
  Pro tento druh propagace se vybírají polotovary se 2 až 3 uzly řezanými z apikálních výhonků.Zakořenění se provádí vsměsi písku a trávníku.Podklad musí být pravidelně navlhčen.Stonek je zasazen do hloubky 3-4 cm a zakryje se, aby se vytvořily skleníkové podmínky.Zakořenění by mělo probíhat v teple (24-25 stupňů), v chladu se stopka rozkládá.
 3. Semena
  Pro setí se vybírají plochá jídla naplněná směsí písku a zeminy.

  Mělká semena jsou navlhčena a pokryta sklem.Klíčivost se provádí na teplém místě.

  Nádoba by měla být osvětlena, ale ne na přímém slunečním světle, jinak budou semena svařena.

  Když se na výhoncích objeví dva nebo tři pravé listy, jsou vysazeny v malých (7-8 cm) květináčích.

 4. Nemoci

  Všechna onemocnění této rostliny jsou spojena s porušením nezbytných podmínek.

  1. Zčernávání listůnastává v důsledku prudkého poklesu teploty.
  2. Kapka listů- kvůli nedostatku vlhkosti.K tomu často dochází, pokud je v zimě peperomie udržována v blízkosti baterie.
  3. Letargie listůvzniká v důsledku rozpadu kořenů nebo plísňové infekce v důsledku nadměrného zalévání.
  4. K vráskám listůdochází, když do nich vstupuje slunce.
  Můžete si přečíst také další druhy peperomie: „klubovité“, „Lilian“, „pomačkané“ (Vrásčitá), „Duplex“.

  Škůdci

  Hlavními nepřáteli jsou roztoči a třásně. Příliš mnoho vzduchu přispívá k jejich reprodukci tohoto hmyzu.

  Vzhled roztočů je označen bílou barvou,vláknitý povlak.Rostlina musí být omyta teplou vodou a poté ošetřena insekticidem.

  Na dně listů leží lavice larvy.Z listů čerpají šťávy a na povrchu se objevují suché skvrny.Pravidelně kontrolujte květ a špinavé skvrny na listech, opláchněte je teplou vodou a zředěným mýdlem na prádlo.Potom listy posypte jedem.

  Méně obyčejně je peperomie infikována mealybugem.Tyto hmyzy s bílým tělem jsou velmi malé, je téměř nemožné je odhalit pouhým okem.Červ se rychle znásobí.Bojují s tím, že listy ošetřují alkoholovým roztokem.

  Nenáročný a snadno udržovatelnýa zároveň s ozdobnou rostlinou s malou péčí se stane skutečnou ozdobou interiéru vašeho domova.