Pink Anthurium je jasná dekorace interiéru.Odrůdy, pravidla pro domácí péči, podobné květiny

Pokud duše touží po něčem neobvyklém, aby ozdobila interiér, pak potřebujete růžové anthurium.Nádherně krásná rostlina, o kterou se relativně nestará.V příjemných podmínkách se anthurium potěší hojným kvetením od února do října.

Tento článek obsahuje všechny potřebné tipy pro péči o „mužské štěstí“.

Botanický popis

Pink Anthurium má mnoho různých „jmen“. Často se nazývá „květ plameňáků“ nebo „ohnivý jazyk“.Tato rostlina a lidová víra neprošla: podle pověsti se bohové proměnili v anthurium, krásná dívka, která se kvůli nešťastné lásce vrhla do ohně.Tato květina se proto často nazývá „mužským štěstím“.

Anthúrium je název rostliny v latině.Skládá se ze dvou starořeckých slov znamenajících „květ“ a „ocas“.Což není překvapivé, protože rostlina má „květ“, který se často nazývá závoj, a „ocas“, který se vynořuje z podložky.

Zajímavé. Studie geografie Anthuria vede do tropů a subtropů Jižní a Střední Ameriky.Tyto květiny jsou běžné v Andách a Cordillerách.

Odrůdy: popis a fotografie

Andre

Nejoblíbenější druhy.Jeho přehoz přes postel je bílý, růžový nebo červený a ocas- krémová nebo bělavá.

Scherzer

Flamingo flower má čestné druhé místo. Říkají tomu, že tvar klasu je velmi podobný plameňákům.Jeho barva se může lišit - od růžové po bílo-žlutou.

Krystalický

Tento typ anthuria se vyznačuje sametovými listy, které mu dodávají zvláštní kouzlo.

Domácí péče

Teplota

Anthurium je teplomilná rostlina. jsou však pro něj příliš vysoké teploty, stejně jako velmi nízké teploty. ​​

 • V létě květina vydrží až +28 stupňů.
 • V zimě jsou vnitřní teploty sníženy na +16 stupňů, ale nikoli nižší.Chcete-li pozorovat kvetení dříve, počínaje lednem můžete pro květ vytvořit teplou atmosféru až do +25 stupňů.
Důležité. Náhlé změny teploty a průvan mohou značně poškodit plameňák květ.

Zalévání

Anthurium pink dává přednost hojnému zalévání.Stojí za to chránit rostlinu před zamokřením.

Následné zalévání se provádí, když vrchní vrstva země zaschne. V létě je rostlina napojena každé dva až tři dny.Ale v zimě je zalévání sníženo.Vytvoření příjemných podmínek vlhkosti pro anthurium je poměrně jednoduché: buď pravidelně stříkejte vodou, nebo vložte do oblasti rostlin zvlhčovač vzduchu.

Světlo

„Květ plameňáků“ netoleruje přímé sluneční světlo - proto se objevují na květech a listechtečky jsou tmavé.A rostlina je příliš tmavá, pak se změní na žlutou a nakonec zemře.

Některé zdroje doporučují, aby byl závod ve stínu v létě a v zimě naopak osvětlen umělým světelným zdrojem.Nejoptimálnější a nejjednodušší možností je však umístit anthurium na místo s rozptýleným osvětlením.

Půda

Půda by měla být lehká, s velkou drenážní vrstvou , zajišťující přístup vzduchu ke kořenům a propouštějící vlhkost.Je dobré, pokud kompozice obsahuje:

 1. hrubý písek;
 2. uhlí.

Kromě těchto dvou uvolňovacích komponent mohou být:

 • zlomená cihla;
 • expandovaná hlína;
 • kůra;
 • vermikulit;
 • agroperlit.
Důležité. Rostlina dává přednost mírně kyselé půdě.

Pokud se dává přednost přípravě substrátu vlastními silami, jsou příklady nejúspěšnějších kompozic následující:

 1. Listnatá půda, rašelina, humus, písek - v poměru 2: 1: 4: 2.
 2. Listnatá půda, rašelina, jehličnatá půda, písek - v poměru 2: 2: 2: 1.

Prořezávání

Anthurium je poměrně nezávislá rostlina, proto prořezávání a tvarování není třeba.

Krmení

„Mužské štěstí“ je dobré, když je krmeno organickými nebo minerálními hnojivy. Pro krmení anthuriem existují speciální směsi.

 • V teplém období je rostlina napájena hnojivy pro kvetení pokojových rostlin.
 • V zimě je upřednostňováno krmení.humát.

Předávkování klíčků se nedoporučuje.

Pozor:je třeba dodržovat režim krmení: jednou za měsíc v chladném období, dvakrát za měsíc v teple.

Hrnec

Pro pohodlnou existenci potřebuje anthurium široký nízký hrnec.

Transplantace

Mladá rostlina by měla být znovu vysazena a dospělé „mužské štěstí“ se každé tři roky převádí do širší nádoby. Doporučuje se, aby transplantace anthuria byla prováděna metodou překládky, velmi pečlivěs cílem nepoškodit kořeny.

Na dno hrnce je položena dostatečně vysoká drenážní vrstva.Kořeny Anthurium jsou velmi citlivé, takže jsou vykopány o něco níže než horní vrstva, aby se zabránilo vysychání.

Pokud bylo zakoupeno kvetoucí anthurium a je zřejmá potřeba transplantace, pak stojí za to počkat, až kvetení skončí a teprve potom se rostliny znovu usadí.

Reprodukce

Existují dva hlavní způsoby, jak reprodukovat anthurium doma:

 1. vegetativní;
 2. osivo.
 • Vegetativní množeníje jednodušší a běžnější.Při přesazování se pouzdro rozdělí na několik částí, takže každá z nich má jak růstový bod, tak kořenový systém.Kvetou v prvním roce po výsadbě.

  Když se z květu plameňáka stane dospělý, vyvine se postranní potomek.Jsou snadno oddělitelné kořeny a okamžitě připravené k výsadbě v samostatném květináči.

 • Metodašíření semenvyžaduje hodně času a trpělivosti.

  Semena lze sbírat z květu nebo je lze zakoupit v obchodě.Jsou zasazeny do plochých desek, na které je čeká živinová půda.Poté se pomocí pravidelných nástřiků přenášejí do skleníku a udržují v něm vysokou vlhkost.Semena zpravidla klíčí ve druhém týdnu.

  A když se objeví mladé listy, naznačuje to, že je čas močit děti v samostatných květináčích, ve kterých bude připravená směs rašeliny, tvrdého dřeva, sekané uhlí a borovice.Anthurium ze semen rozkvete ve druhém roce.

Nemoci a škůdci

Veškeré potíže s Anthuriem vznikají v důsledku hrubých chyb v péči. Fiery Tongue se jeví pouze jako nenáročný závod, ale ve skutečnosti je to jemná květina, která vyžaduje pečlivé a pečlivé zacházení.Pokud nejsou dodržovány podmínky péče, je anthurium citlivé na řadu nemocí.

Například:

 1. Velmi suchý vzduch vyvolává výskyt roztočů a hmyzu šupinatého.
 2. Tmavé konce listů naznačují, že voda na zavlažování je tvrdá.
 3. Ale když keř padá na bok a listy jsou pokryty tmavě hnědými skvrnami, je to způsobeno tím, že kořeny hnijí.
 4. Růžová Anthurium je náchylná k chorobám, jako je anthracnosa - když jsou listy a stonky pokryty hnědými skvrnami.
 5. A když teplota poklesne nebo její teplota nadměrně poklesne, „mužské štěstí“ může na bílé hnilobě onemocnět (bíláplak na spodních listech).

Podobné rostliny

 • Spathiphyllum.
 • Calla.
 • Alocasie.
 • Aglaonema.
 • Caladium.

Anthurium pink vyžaduje pečlivou péči, ale na oplátku poskytne nádhernou vůni, pohodlí a dobrou náladu.

Užitečné video

Nabízíme vám sledovat video o tom, jak se starat o anthurium: