Plemeno bez sportu - stará anglická bojová kuřata

Bojové vlastnosti a sportovní ztvárnění kohoutů byly zaznamenány již velmi dávno, což nemohlo vést k takové věci, jako jsou kohoutí zápasy: po celém světě a po celou dobu lidé nemohou ani krmit chléb, kdyby existovaly pouze brýle.Tento druh zábavy by neměl být obviňován z krutosti: takto jsou vybíráni nejsilnější a nejživotaschopnější jedinci, vhodní pro další vylepšení jiných plemen a vášeň pro boj s těmito ptáky v krvi.

Kohoutí zápasy se tak staly populární po celém světě.Pocházející z jihovýchodní Asie byli v Anglii zdokonaleni kohouti a bojová plemena ptáků.Právě tam se objevilo tak populární plemeno kuřat, jako staré anglické bojující.

Původ plemene

Je těžké říci, odkud pocházejí, protožev Anglii jsou chováni po velmi dlouhou dobu.Předci staroanglických bojových kuřat jsou patrně nejstarší plemena ze stejné jihovýchodní Asie a nejpravděpodobněji z Indie, která po mnoho staletí byla kolonií Velké Británie.Je jen jisté, žeplemeno existuje téměř tisíc leta během této doby nedošlo k téměř žádným změnám a v 50. letech 20. století se tito ptáci začali účastnit výstav.

Mimochodem, dnes se můžete setkat se dvěma typy anglických bojových kuřat: „Oxford“ je čistě výstavní verze, elegantnější a „anglický“ je skutečný bojovník, vysoký, velký a silný.

Popis staroanglických bojových kuřat

Tito ptáci mají silné svaly a husté tělo střední délky, zasahují do očí a široká ramena.Tělo není tak duté jako vodorovné, stává se užším ocasem.

Tento pták má širokou, plnou a silnou hruď, která výrazně vystupuje a je po stranách zaoblená.Sternum se zároveň neliší hloubkou a nevyčnívá dopředu: svaly dávají tvar hrudníku.

Old English Fighting Chicken má silný, poměrně dlouhý krk, který se zaobluje a rozšiřuje v zadní části hlavy.Ramena pokrývají peří.

Staré anglické bojové kuřata mají plochý a krátký hřbet , široký v plecích a získávají klínovitý tvar blíže k ocasu, stejně jako úzké, napnuté a elastické břicho.Nohy jsou také pozoruhodné: jsou poměrně dlouhé, byť o něco kratší než ostatní bojující ptáci, s krátkými, svalnatými kotníky vyčnívajícími dopředu.Nohy samy ohyby v kloubech nejsou příliš široce nasazeny.

Prsty jsou dlouhé, dobře rozložené, vybavené ostrými a dlouhými silnými drápy, zadní prsty dobře přiléhající k zemi.Ostruhy půvabné a pevné, hluboko nasazené.

Dalším sportovním plemenem kuřat jsou kuřata Kubalaya, která jsou mimochodem často chována na maso.

Znáte všechny léčivé vlastnosti akontraindikace tymián?Pokud ne, přečtěte si náš článek o této nádherné rostlině: https://selo.guru/rastenievodstvo/lechebnye-svojstva/chebrets.html.

Tito ptáci mají široká a velká křídla se zkráceným a širokým peřím.Stopky peří jsou silné a tvrdé.Ocas je také velký, povznesený a plochý, mírně rozšířený.Ocasní peří se vyznačuje silnými pruty, zakřivenými copánky a širokými pásy.

Staré anglické bojové slepice se vyznačují krátkou hlavou malé velikosti a klínovitým tvarem.Čelo je ploché.Hřeben, pokud existuje, je malý, je charakteristický pro ptáky jakékoli barvy.Ptáci, kteří ji mají, vynikají ve zvláštních skupinách.Čelo je hladké, se silným a ohnutým zobákem, jehož horní část pevně sousedí s dolní částí.Hřebenatka není příliš velká a jednoduchá, její měkká tkáň se často zkracuje.

Obvykle mají kuřata velké, lehce výhledové červené oči.

Barva se však může velmi lišit.A zlatá pšenice, se zlatým krkem a modro-pšeničnou a rudou bederní a pestrou, namodralou a břízy a černobílé strakaté.Standardy odpovídají jakékoli barvě ptáků tohoto plemene.

Standard zahrnuje všechny elegantní a energické ptáky s hrdým ložiskem.Kuřata tohoto plemene by neměla mít velké kosti a být nepříjemná.

Vlastnosti

Jedná se o středně velké ptáky, ale velmi svalnaté a pohyblivé.Jejich rys, který je odlišuje od ostatních bojových slepic, lze nazvat hustší peřím: tuhý, přiléhající k tělu a lesklý.Je pozoruhodné, že ženy a muži se prakticky neliší: ani velikostí, ani barvou ani hřebenatkou.

Rozdíl může být pouze v tom, žeu žen jsou holé části hlavy méně vyvinuté a zadní část je lépe tvarována .Kromě toho může mít ocas žen mírně vějířovitý tvar.Vyznačují se silným temperamentem, mobilitou a arogancí.

Populární byly také dobré zdraví a schopnost přizpůsobit se jakýmkoli životním podmínkám.Obvykle mají vůči oponentům negativní postoj (za to bojují s slepicemi), ale k jejich pánům jsou přátelští.

Chov a chov

Přes svou bojovou povahu a vitalitu jsou ptáci velmi citliví a potřebují dobrý výcvik. Jsou naprosto nenáročný na jídlo a životní podmínky , protože se snadno přizpůsobují jakýmkoli podmínkám zajištění.A přesto potřebují prostornou zelenou procházku: bez ní je rozvoj svalů a peří nemyslitelný.Tito ptáci dozrávají až po roce, ale jejich síla a zdraví jim umožňuje mnoho let bojovat.

Pokud navíc neexistuje dobrá pěší oblast, musí být rostoucí kohouti drženi odděleně od určitého věku: jejich bojový instinkt se vyvíjí brzy.

Ano, a neexistují žádné zvláštní problémy s reprodukcí: hnojení je rychlé a snadné, chovná slepice ze starých anglických kuřat není špatná, ale umělá inkubace poskytuje vynikající výsledky.

Mimochodem, přirozený instinkt k účasti v bitvách nestačí:potřebujíprůběžné školení , které začíná na 8 měsíců.Jsou připraveni k boji teprve ve věku dvou let, ale s náležitou péčí si zachovávají sílu až do stáří.

Vlastnosti

Dospělí kohouti dosahují hmotnosti 2–3 kg, slepice - 1,75–2 kg.Nejsou prakticky chováni na maso - v bojových slepicích je to docela těžké.Výjimkou jsou mladí jedinci s jemným masem, ale ne pro toto plemeno je potřeba.

Také se nemohou chlubit produkcí vajec - v prvním roce snášky vajec může mladý pták snášet asi 50 vajec o hmotnosti od 30 do 50 gramů, zatímco vejce s hmotností menší než 50 gramů se může vylíhnout.jsou neschopní.Barva vajec je nažloutlá.Velikost prstenu: pro kuře - 3, pro kohouta - 4.

Analogové

Příbuzní starých anglických bojových slepic jsou malajština a indičtí bojovéslepice, stejně jako novozélandské bojové slepice (moderní) a staré anglické trpasličí bojové slepice.

Old English Fighting Chicken je silný a agresivní pták.Ať není vhodný pro chov masa a vajec, neliší se, ale je to skutečný sportovec, schopný nastavit více než jeden rekord.