Plemeno domácích slepic lososa Faverol: fotografie, vzhled, péče

Plemeno Faverole bylo chováno ve Francii.Ale to jí nezabránilo zakořenit na ruských farmách.

Popularita tohoto plemene je způsobena vysokou produktivitou vajec.Péče o ptáky je navíc jednoduchá, takže to dokáže i nezkušený zemědělec.

V tomto článku najdeme všechny rysy kuřat lososa Faverol.

Původ

Poprvé se slepice tohoto plemene objevily v 18. stoletíve Francii.Za tímto účelemkřížili chovatelé místní kuřata Manti a gudany s klasickými plemeny masa :

 • Brahma.
 • Kohinhinami.
 • Dorking.
V roce 1866 dostali ptáci jméno Faverol.Koncem 18. století se na území Evropy v Americe začaly osídlit slepice.A na konci 19. století je začali chovat ruští zemědělci.

Fotografie ptáků

Dále si můžete prohlédnout fotografie kuřat Faverol:
)

Popis vzhledu kuřat a charakteristik plemene

Samice a samci se vyznačují neobvyklým peřím.Jejich postavení je štíhlé a majestátní.To vše je dosaženo díky velkolepému peří.Ocas je krátký, vous je velký.Úplně zakrývá šarlatové náušnice.Zvláštností plemene ježe končetiny jsou nízké a zcela skryty za peřím.

Barevné znaky

U lososa se peří liší u žen i mužů .Položení na zádech a křídlech má peří červené barvy.Břicho a prsa jsou maskovány jako bílé peří.U ženy je horní část krku zabalena do luxusní kožešinové „šály“.Všechna peří jsou umístěna vodorovně.

Samci však chmýří černé a tuhé.Břicho a hrudní kost jsou černé barvy, vnější křídla jsou bílá.Hříva je bílá, ale na ní je velkolepý černý pruh.

U francouzských dospělých kuřat je losos považován za hlavní barvu.Ale modré, plavé, černé a jasně žluté odstíny ji mohou doplnit.

Rozdíly od ostatních druhů

Kromě plemene lososů Faverol byli chovatelé schopni chovat i další druhy tohoto plemene:

 1. Trpasličí plemena ].Svou barvou se neliší od velkých zástupců plemene.Jsou však mnohem temperamentnější a aktivnější.Mohou nést 120 vajec ročně.
 2. Kolumbijština .Toto je druh faveroli, jehož zástupci jsou stříbrně bílé barvy.Navíc u mužů a žen je totožné.Ocas a hříva takových jedinců je modro-černá, je zde zelený přepad.Obrys pera je bílý.
 3. Blue Faverol .Liší se od svých příbuzných v barvě peří.Je modrá s různými intenzitami.Obrysy pera jsou jasně označeny.

Charakteristiky a kvantitativní údaje

Samice váží 3–3,5 kg, samci váží 4–4,5 kg.V prvním roce, snášející vejce produkují 160 vajec, ale pakprodukce vajec bude 100 - 130 vajec.V průměru může jedna nosnice produkovat 2 vejce denně.Vajíčko váží 55–65 g. Má růžovo-žlutou skořápku.V zimě je kuřata výborně snášena.Začnou snášet vejce po 6 měsících, zatímco doba denního světla by měla být alespoň 13 hodin.

Maso ve Faverolu se vyznačuje bohatou chutía lehkou dochutí zvěře.Maso je voňavější u ptáků, kteří jsou chováni na volném výběhu.Jatečně upravené tělo váží 2,8 až 3,4 kg.Aktivní přírůstek na váze nastává od 4 do 4,5 měsíce.Toto období je vhodné pro porážku.

Pozor! Pokud tento okamžik zmeškáte, maso bude hrubé a ztuhlé.

Výhody a nevýhody

Kuřata tohoto plemene se vyznačují těmito výhodami:

 • zvýšená odolnost a odolnost vůči drsnému klimatu;
 • rychlost produktivní zralosti a produkce vajec;
 • atraktivní vzhled.

Mezi mínusy tohoto plemene patří tendence k obezitě , potíže s nákupem a udržováním čistoty plemene.

Údržba a péče

Faverol je plemeno kuřat, které není vzhledem ke své velké velikosti uzpůsobeno k tomu, aby se chovalo v klecích.K tomu musí vybavit samostatnou voliéru a prostorný rozsah.Vzhledem k tomu, že pták je velký, aby se předešlo zranění, měla by být bidla nízká as žebříky.

Faverol se ve velkém stádu cítí špatně .Je nutné organizovat skupiny, ve kterých ne více než 10-15 jednotlivců.Jakmile jsou ptáci 1,5-2měsíce, měli byste je oddělit podle pohlaví.Pokud tak neučiníte, je pozorována ztráta hmotnosti a snížení rychlosti růstu.

Podle recenzí se chov kuřecího plemene vyznačuje vytrvalostí a odolností vůči chorobám.A přestože je pstruh odolný vůči mrazu, s vysokou vlhkostí mohou ptáci onemocnět a zemřít.Zástupci společnosti Faverol nejsou nakloněni k hrabání lůžek a květinových záhonů, takže je můžete nechat projít po celé ploše domu.

Krmení

Faverol by měl mít vyváženou stravu .A k tomu musíte použít zdroj.Je lepší krmit ptáky suchým jídlem, protože vlhké směsi zůstávají na vousech.Z tohoto důvodu je vzhled ptáka narušen.V létě zavádějte do stravy zelenou trávu.Mělo by to být 1/3 celkové stravy.

Patří sem:

 • kopřivy;
 • vši;
 • pampelišky;
 • jetel.

Kuřata Faverolle mohou hledat zelenou stravu na vlastním volném výběhu.U dospělého ptáka je denní dávka 150–155 g na jednotlivce.Jsou-li kuřata obézní, musí se dát na přísnou stravu: denní norma pro jednoho jedince bude 80 g.

V zimě lze čerstvou zelenou trávu nahradit produkty jako :

 • dýně;
 • mrkev;
 • seno;
 • jehly smrku a borovice;
 • Klíčící semeno.

Do stravy musí být přidávány vitamínové přípravky, které lze zakoupit ve specializovaných prodejnách.

Důležité! Pokud je produkce vajec kuřat narušena, lze ji přidat do krmivaovesné vločky.Pokud existuje kombinované krmení, dospělý pták se živí 3-4krát denně v kombinaci se suchým jídlem.

V zimě dávejte mokré jídlo teplé.Ptáci by se měli konzumovat do 40 minut, okamžitě zbytky odstranit. Zemědělci musí dodržovat následující plán krmení :

 • až do 1 měsíce PK-5;
 • až 2,5–3 měsíce PK-6;
 • starší než PK-4.

Když se vytvoří chovné stádo, přebyteční samci se vykrmují.Pták by měl mít volné krmení směsným krmením PK-5 a nepřetržitým osvětlením.

Aby se předešlo obezitě, přidejte do stravy kukuřici.Čím dříve se mladí zvířata začnou krmit, tím lépe rostou. První krmivo zahrnuje :

 • volná kukuřičná kaše;
 • tvaroh;
 • nakrájená vařená vejce.

Po kuřatách přeneste do krmiva nasyceného vitamíny.Až 10 dní se krmí 6-8 krát denně.Jakmile jsou kuřata stará 30 dní, krmí se až 2 měsíce 4krát denně, po 60 dnech - 3krát denně.

Chov

Je vzácné získat kuřata čistého plemene.K chovu můžete použít německý a maďarský chovný materiál.Optimální doba pro chov mladých zvířat je únor. S nástupem jara mohou být kuřata propuštěna na procházkua v létě již samice budou moci dávat vejce.

Aby se zamezilo úzce souvisejícím křížům, které způsobují degeneraci plemene, je třeba udržovat výskyt anomálií a deformit, nejméně 5-6 samic a jiného samcelinky.Neobsahujte více než 10–15 jedinců.

Výběr vajec pro chov od kuřat, která jsou již 1 rok stará.K jejich skladování dochází při teplotě nejvýše +10 stupňů po dobu nejvýše 14 dnů.Kuřata se líhnou inkubací, protože samice postrádají pudový instinkt.V inkubátoru by měla být teplota 37,6 stupňů.

Líhnutí je pozorováno ve 3. týdnu.Postavte kuřata na teplý a suchý vrh.Teplotní režim v místnosti udržovat do +38 stupňů.Pokud jsou denní hodiny krátké, proveďte další osvětlení.

Faverole z lososa je velmi populární plemeno kuřat , které zemědělci milovali kvůli vysoké vytrvalosti a produktivitě vajec.Do chovu se mohou zapojit i lidé žijící v drsném podnebí.V péči nejsou také vybíravé, stačí poskytnout dobrou výživu, příležitost pro procházky a místnost pro zimní údržbu.

Podobná videa

Recenze kuřat Salmon Faverol je vidět na tomto videu: