Plemeno kuřat Brahma white: vzhled, fotografie, vlastnosti péče

Chovatelé drůbeže, jak začátečníci, tak pokročilí, vždy hledají nejvhodnější plemeno podle podmínek údržby a péče o svůj dům.

V tomto článku budeme hovořit o takovém plemeni kuřat, jako je Brahma white.

Toto plemeno je nejen vysoce produktivní, ale také velmi atraktivní z vnějšího hlediska.

Původ

Toto plemeno bylo chováno americkými chovateli křížením šedých Cochinchins a Chittagongs.Chované plemeno se jmenovalo "Chittagong", ale takové jméno ptáka nezakořenilo, takže později se mu dostalo jméno "Brahma".V průběhu chovu se podařilo odchovat několik plemen, z nichž jedním je White Brahma, jako nejatraktivnější a nejzajímavější pták z chovů.

Vzhled, vlastnosti plemene

Vlastnosti barvy

Tyto slepice mají pozoruhodný vzhled, proto jsou velmi zaměňovány s jiným plemenem.obtížné.Barva peří je sněhově bílá, na ocase, v límci a na nohou jsou možné černé peří.Ocas ve tvaru ventilátoru je poměrně objemný,nadýchané peří na nohou je považováno za znak plemene , protože jeho původem bylo plemeno chováno pro život vchladné podnebí.

Samotný pták je poměrně velký, což jí pomáhá uplatňovat svá práva na území nebo chránit rodinu před nepřáteli.Tělo Brahmy je velmi umístěné, takže jej lze snadno rozpoznat v obecném počtu ptáků.Hřeben je malý, zuby na něm nejsou tak výrazné jako u jiných plemen.Barva očí je jasně oranžová.Mají rozvinutou kostru.

POZOR! Žlutost peří, stejně jako nedostatek peří na nohou, se považuje za manželství tohoto plemene!

Rozdíly od ostatních druhů kuřat

Hlavním a převládajícím rozdílem bude to, žev chladné zimní sezóně začnou spěchat pouze tyto poddruhy Brama. To bude dobrá výhoda pro chladné regiony zemí, protože se pták cítí pohodlně při teplotách pod nulou a může být i nadále dobře přepravován.

Fotografie

Níže vidíte fotografii plemene.


Charakteristika a kvantitativní údaje

Plemeno se vyznačuje laskavostí vůči žijícím sousedům, připoutaností k majiteli a klidným a tichým temperamentem.Samci nikdy nebudou bojovat s jinými plemeny, pokud nic neohrozí jeho slepice a kuřata.

Vrstvy mohou být nádhernými chovnými slepicemi a budou kuřatům věnovat pozornost a dávat pozor. Všechny odrůdy tohoto plemene mají téměř stejné deklarované standardy:

 • Dospělí slepice nepřesahují 3,5 kg a samci více než 4,5 kg.
 • Výroba vajec je nízkápřibližně 120 kusů ročně.
 • Vejce střední velikosti, jejichž hmotnost nepřesahuje 60 gramů.
 • Vejce je smetanově zbarvené.
 • Období snášky vajec je oproti jiným plemenům 8 až 9 měsíců o něco pozdější.
 • Podle chuti lze maso Brahma charakterizovat jako vláknité, lehce drsné, ale šťavnaté, chutné a středně tučné.
 • V závislosti na tom, jak nosnice roste, se její produkce vajec sníží přibližně o 3 roky a ve věku pěti let kuře nepřinese více než 60 vajec ročně.

Výhody a nevýhody

Mezi výhody tohoto plemene patří:

 • Krásný vzhled.
 • Nepřetržité snášení vajec, a to i v chladném období, na rozdíl od jiných plemen, pro která je chlazení velmi stresující.
 • Nerozumí podmínkám zajištění.
 • Nepotřebují velkou procházku a slepici.
 • Odolné vůči mrazu, které jsou pro Sibiř a Ural nepostradatelné vlastnosti.
 • Slepice jsou dobré slepice.
 • Dietní maso.

Mezi minusy tohoto plemene patří:

 • Vysoká cena nákupu kuřat.
 • Pomalý růst.
 • Pozdní zrání reprodukční funkce.
 • Průměrný počet vajec za rok.
 • Jsou náchylní k obezitě v důsledku pomalého metabolismu, a proto je nadměrné krmení ptáka vysoce nežádoucí.Z toho může spěchat méně nebo obecně zastavit.

Funkce údržby a péče

Chcete-li uložitatraktivní vzhled Brahma musí očistit kuřecí bedru a místo pro včasnou chůzi.pro čistotu konkrétního plemene nedoporučují zkušení chovatelé drůbeže držet několik druhů kuřat ve stejné místnosti.Coop pro Brama by měl být stejný jako u jiných plemen.

V něm by měla být bidlá, hnízda, krmítka a misky na pití. Hřad by měl být takový, aby na něm mohl být pohodlně umístěn velký pták. Výška od úrovně podlahy je nejméně 40 cm a její šířka musí být nejméně 30 cm. Aby se mohl pták dobře vrhnout, musí být kuřecí bedra dodatečně osvětlena v chladném období, když tmavne mnohem dříve než v letním období.

Brahma potřebuje pro optimální produkci vajec 13–14 hodin denního světla.Kromě toho se družstvo v chladném období nemůže zahřívat za předpokladu, že je v koši několik hospodářských zvířat a stěny jsou navíc izolovány.

POMOC! Toto plemeno není vhodné pro buněčnou údržbu, takže v létě je lepší dát jí volný výběh.

Ve všech ostatních ohledech se tato kuřata neliší obsahem jiných plemen,hlavní ukazatele dobrého života jsou:

 1. Vyvážená výživa.
 2. Suché, čisté kuřecí měď.
 3. Zajišťuje dobré větrání.

Krmení

Krmení Brahma by mělo být vyvážené, protože je to jedno z plemen, které může snadno získat „škodlivou váhu“, z níž přestává nést.Strava by měla zahrnovat mokré i suché krmivo.Vv létě je dobré poskytnout kuřatům čerstvě pokosenou trávu a v zimě - seno.

Krmí ptáky třikrát denně , zatímco snídaně se skládá ze směsi obilí, oběda mokrého jídla a trávy a večeře ze suchého zrna, které je lepší posypat na zem, aby se pták mohl pohybovat vícesbírání zrn z podlahy.

Toto plemeno, stejně jako jakékoli jiné, má rády ošetření hmyzem, kuřecími nebo mravenci, ze kterých dostává protein, který potřebuje, kořenové plodiny, vrcholky rostlin, listy keřů, bobule a zelenina.Pták by měl mít volný přístup k čisté vodě ak různým smíšeným minerálům, například strouhané skořápce, kostním nebo rybím pokrmům.

V zimní sezóně lze čerstvou trávu nahradit nejen seno, ale také travními granulemi nebo travní moučkou.Mladý růst by se měl opít vitamínovými doplňky, aby slepice rostly rychleji a vyvolaly imunitní mechanismy.

V některých případech mají kuřata tendenci klovat svá vejce. K tomu dochází, pokud pták v těle nemá látku.To je obvykle buď protein nebo vápník.Tento pták by měl být uložen a ošetřen vhodným doplňkem vitamínu.

DŮLEŽITÉ! Petushkov, stejně jako kuřata, by také neměli být přeplněni, protože to bude mít okamžitý dopad na jejich reprodukční systém.Kvalita semenné tekutiny se může dramaticky zhoršit a v důsledku toho se snižuje plodnost vajec.

Chov

Chov tohoto ptáka není obtížný, protože toto plemenomá vysokou plodnost a přežití.Můžete si koupit vajíčko pro vlastní inkubaci, koupit denně nebo chovaná kuřata nebo zakoupit mladé jedince.Druhá možnost je nejméně běžná, protože samotný Brahma je drahý pták a pěstované slepice a kohoutiři budou stát ještě víc než kuřata nebo vejce.

Pokud si jednoho dne toto plemeno koupíte, později nebudete muset získávat nové jedince, protože slepice si budou moci vařit vejce samy a vypěstovat novou generaci. Pro inkubaci jejich vajec zvolte největší velikost.

Kuřata, která byla chována později než v červnu, mohou v zimě zemřít v důsledku slabého zdraví a pomalého vývoje samotného plemene.

Užitečné video

Sledujeme video, které vypráví o plemeni bílých kuřat Brahma

Závěr

White Brahma je nádherné plemeno kuřat, které spojuje šlechtu, mír, přátelství a náklonnost k majiteli a domu.Relativně vysoká cena se vyplatí z povahy a vnějších charakteristik takových slepic.A slepice jsou lepší než Brahms, které nenajdete, proto nešetřte peníze a získejte toto plemeno slepic.