Plemeno kuřat Legbar krém: foto.Vše o péči o ně

Chovatelé po celém světě mají zájem o kuřata, která mohou nést skořápky s barevnými skořápkami.Jedním z nejznámějších je plemeno Legbar.

Jednotlivci přitahují jak původní exteriér, tak úžasná modrá vejce.Plemeno si získalo popularitu po celém světě díky nízké údržbě a vysokým adaptivním vlastnostem.

Jak se toto plemeno objevilo?

Legbar - vzácná a jedinečná kuřata.Do jejich chovu byli zapojeni vědci z Cambridge - Pease a Pennet.Chovatelé původně plánovali chovat nové plemeno s autosexuálními vlastnostmi (určování pohlaví podle barvy chmýří kuřecího masa v první den života), ale současně udržovat vysokou produkci vajíček.

Legbarovése objevili křížením Leghorns, Plymouths a Kempin Hens. Výsledný hybrid byl nazýván Golden Legbar kvůli jasnému peří, ale významnou nevýhodou byla nízká produkce vajec.Silver Legbar byl později vyšlechtěn, ale problém kladení vajíček nebyl vyřešen.A až po křížení s Araucanou jste získali hodného zástupce nového plemene - Cream Legbar.

Vzhled a vlastnosti

Zástupci plemene majíměkké a hedvábné peří.Znakem plemene je jasný hřeben na hlavě (odtud druhé jméno - Legbar chocholatý).Jednotlivci jsou mobilní, mohou létat, vyžadují chůzi.Kohouti jsou silní ptáci se silnou stavbou těla.

Vyznačují se klínovým tělem, širokým hrudníkem a plochým hřbetem .Jaké další znaky jsou charakteristické pro typ Legbar?

  1. Plný ocas, strmě nakloněný strmě pod úhlem 45 stupňů.
  2. Křídla těsně přiléhají k tělu.
  3. Lehké náušnice.
  4. Tenké, ale pevné nohy.
POZOR : Pohlaví jednotlivce je určeno již v první den života charakteristickou barvou chmýří.To umožňuje majitelům účinně řídit hospodářská zvířata.

Barevné vlastnosti

Barva závisí na pohlaví ptáka.Kohouti mají světle béžové peří, hnědé pruhy jsou jasně viditelné.U kuřat má barva tmavší odstín a pruhy jsou rozmazané. Tito zástupci plemene mají krémový (recesivní) gen , který rozjasňuje barvu na světle slámu.

Rozdíly od ostatních druhů

Krém Legbar se vyznačuje pestrou barvou chmýří kuřat a modrou (olivovou) barvou skořápky.Kuřata mají na hlavách malý hřeben a kohouti prakticky nemají hřeben.Také jednotlivci se mohou lišit v odstínu peří v dospělosti (zlatá, stříbrná).

Fotografie

Zobrazit fotografie tohoto plemene kuřat:


Charakteristika a kvantitativní údaje

Plemeno podle typu produktivity se vztahuje na maso a vejce .Živá váhakohout dosahuje 3 kg, kuře - 2,6 kg.Vrstvy začnou snášet vejce po 6 měsících (hmotnost 1 vejce až 60 g).Produkce vajec ročně z jednoho kuře - 200-220 kusů.Barva skořepiny se mění: od modré po světle zelenou.Intenzita barvy se mění po celou dobu života kuře.

Výhody a nevýhody

Při popisu výhod chovu drůbeže chovatelé drůbeže zdůrazňují tichou povahu jednotlivců, neobvyklou barvu vajec a dobré zdraví slepic.Dalším jasným plusem je přesné určení pohlaví kuřete.

Mezi negativní recenze plemene patří :

  • snížení snášky vajec při nízkých teplotách;
  • prudký pokles produkce vajec po 2 letech údržby;
  • ztráta instinktu inkubace u nosnic.

Údržba a péče

Pěstování a péče o jednotlivce závisí na ročním období .V létě je nejlepší volbou polopásná údržba (neustálý přístup k dosahu).V zimě je lepší držet ptáky v osvětlené a teplé stodole.Legbars trpí nepřítomností zimních procházek, ale prudký pokles teploty v domě narušuje produktivitu.

Větrání v kuřecí bedně je zajištěno běžnými okenními otvory.Je obzvláště důležité udržovat čistotu: je nutné vyměnit vrh každý týden a provádět obecné čištění a dezinfekci 3krát ročně.

Hřady na smetanu Legbars by měly být vyrobeny ze zaoblených tyčí (20 cm na 1 kuře).Výška - 1 m od podlahy, vzdálenost od sebe - 50 cm. Nejlepší možností je okouna v podobě žebříku.

Krmení

Separátkoryto by mělo mít vždy vápenec, křídu, skořápku(zdroje vápníku).V létě by měla být do stravy zahrnuta zelenina a zelenina.Při krmení mokrou rmutem je třeba zajistit, aby ho kuřata okamžitě snědla (v opačném případě bude zakyslá a kazí se).Vrstvy vypijí hodně vody: 2krát více než krmení.Zajistěte neustálý přístup k čisté vodě.Je nutné ji změnit 3krát denně v létě a 2krát denně v zimě.

Chov

Vzhledem k nedostatečně rozvinutému instinktu inkubace je inkubátor preferovanou možností šlechtění.Vejce střední velikosti jsou vhodná pro inkubaci bez poškození skořápky.Během této doby musíte vejce pravidelně obracet, sledovat teplotu a vlhkost.

Kuřata jsou životaschopná .Ve věku jednoho dne mají sexuální odlišnost: budoucí kohouti mají na hlavě lehčí chmýří a tmavé skvrny.Děti musí být krmeny obilím z kukuřice, postupně přidávat trávu, kostní moučku a vrchní dresink.

DŮLEŽITÉ : Krém Legbars jsou klidní ptáci s mírumilovnou povahou.Když kuřata rostou, je důležité je vystrašit nebo škádlit (mohou být agresivní).Vrstvy mají vysokou míru snášky vajec, všichni členové plemene mají dobrou imunitu.

Užitečné video

Podívejte se na související video: