Plemeno masa s vlastnostmi dobré nosnice - kuřata Australorp Black

Jen málo lidí odmítá zabít dva ptáky jedním kamenem.Při chovu drůbeže bych tedy ráda okamžitě získala skvělé maso v přijatelných objemech a zároveň bych nezpochybnila velké množství kvalitních vajec.Pokud to dříve nebylo možné, chovatelé nyní chovali dost plemen pro ty, kteří chtějí získat všechno najednou.Černá kuřata Australorp jsou jednou z těch, která uspokojí vaše potřeby.

Ve snaze vytvořit plemeno kuřat s vysokou produkcí vajec a tělesnou hmotností chovali chovatelé Australorp.Byly poprvé pěstovány v Austrálii ve 20. letech 19. století.Základem chovu byl černý Orpington, který byl dovezen z Anglie a australských Langhans.

Bylo tedy plemeno masa, které má kvalitu dobré nosnice.Tento výsledek byl dosažen bez moderních šlechtitelských metod již v roce 1923.Poté byl zaznamenán záznam: průměrně 309,5 vajec za 365 dní na slepici.

Popis plemene Black Australorp

Černá kuřata Australorp se vyznačují pubertací černé barvy a žlutými nebo světle šedými skvrnami na vnitřní straně křídla a na břiše.

Vnější rysy dospělých ptáků:

 • postava je kulatá, tělo je dřepané, široká konvexní hrudník;
 • středně velká hlava;
 • velkolepé nebo mírně volné peří;
 • barva peří je černá, existuje tmavě zelený odstín;
 • barva bílé kůže (důležitá pro prezentaci jatečně upravených těl);
 • vztyčený, nízký hřeben ve tvaru listu s pěti zuby;
 • ušní štětce červené barvy, zobáku černé, černé nebo hnědé oči;
 • nohy jsou krátké - od tmavě šedé po černou, podrážka chodidel je světlá;
 • Ocas obou žen i mužů je malý a je umístěn v úhlu 40 až 45 stupňů k linii hřbetu.

Výhody a nevýhody

Zástupci plemene Australorp se liší od ostatních moderních plemen slepic tím, že nemají téměř žádné nevýhody.Nemají žádné problémy s chovem a reprodukcí a jsou obdařeni schopností vynikajících potomků a přežití potomků.

Vzhledem k povaze černých kuřat Australorpse liší podle jejich přívětivosti a klidu , koexistují výrazně u ptáků jiných plemen a dokonale se přizpůsobují podmínkám individuálního chovu buněk a skupin.

Černé slepice Australorp dosáhnou zralosti brzy a nepřestávají spěchat ani v zimě.

Fotografie

Tradičně vám představujeme řadu fotografií, kde můžete lépe vidět ptáky tohoto plemene.Bezprostředně před tím, než se na dvorku objeví několik jedinců kuřat:

A tady kohout Australorp ukazuje, jaký krásný ocas má:

V nejběžnějším domě, nejběžnějšímAustralorps:

A opět krásný kohout:

Zde vidíte malého kuřecího koše vybaveného křížovou tyčí, na kterém ptáci rádi sedí:

Kuřata v soukromých domácnostech:

Údržba a pěstování

Zástupci Australoporu ve stravěČerná není vybíravá a liší se jen málo od kuřat jiných plemen.Krmení kuřat začíná rozdrceným vejcem, v případě potřeby přidejte rozdrcenou kukuřici.Oslabená kuřata by měla být krmena směsí mléka a žloutku.

Při pěstování lze do stravy přidat nakrájenou zeleninu.Asi desátý den života se doporučuje zavést do stravy pšeničné otruby, případně i nasekané hovězí maso a kosti, různé kořenové plodiny (mrkev a řepa), brambory.Ve druhém měsíci života lze do stravy přidat kukuřici.A pokud není možné chodit s mladými zvířaty, musí se mláďatům od pěti dnů dát rybí olej v dávce 0,1 gramu na kuřátko.

Obiloviny, brambory a vařený loup, mrkev, řepa, vykostěný rybí odpad, byliny, zelenina a mléčné výrobky by měly být přítomny ve stravě dospělých.

V zimě by ptáci měli být krmeni skořápkou - zdrojem vápníku a písku, aby se zlepšilo trávení.

V životě jsou tito ptáci velmi nenároční.Při údržbě podlahy je však nesmírně důležité sledovat takový indikátor steliva, jako je vlhkost.S indikátorem vysoké vlhkosti, příznivýpodmínky pro rozvoj škodlivých mikroorganismů, které jsou pro drůbež nebezpečné.

Rašelina je nejlepší volbou pro ložní prádlo.Výrazně pohlcuje vlhkost a odstraňuje nepříjemné pachy, má baktericidní vlastnosti a suší tlapy, takže ptáci nezachytí chlad.

Kuřata rovněž potřebují pravidelné koupele, které se skládají ze směsi jemného suchého písku a popela, aby se zabránilo zamoření parazity.

Australorpy jsou dobře přizpůsobeny nižším teplotám , přesto by však v kuřecí moči měla být nad nulou stupňů Celsia.

Charakteristiky

Hmotnost samic černé Austrolorp je od 2,6 do 3 kilogramů a kohouti v průměru dosáhnou 4 kilogramů.

Kapacita chovných kuřat snášet vejce je více než 180–220 vajec za 365 dní.Vejce váží 56-57 gramů.Barva skořápky je krémově hnědá.

Míra přežití dospělých ptáků je 88%, mladý růst je 95–99%.

Kde si mohu koupit v Rusku?

 • Farma „ Zlaté peří “: Moskva, 20 km od MKAD podél dálnice Nosovikhinsky.Telefon: +7 (910) 478-39-85.Kontaktní osoba: Angelina, Alexander.
 • Moskevská oblast, vesnice Čechov.Telefon: +7 (903) 525-92-77.E-mail: [email protected]
 • Kazan, m. Vyhlídka na vítězství.Telefon: +7 (987) 290-69-22.Kontaktní osoba: Oleg Sergeevich.

Analogy

Pokud nemůžete získat kuřata plemene, které zvažujeme, můžete je nahradit jiným alternativním plemenem masa a vajec.

 • Australorp je černý a pestrý: hmotnost sexuálně zralého kuře je 2,2 kg., Kohout váží 2,6 kg;vV průměru nosnice dávají až 220 vajec za 365 dní po 55 g.
 • Adlerovo stříbrné kuře : hmotnost zralého kuře může být od 2,5 do 2,8 kg., Kohout má tělesnou hmotnost od 3,5 do 3,9 kg.;vejce v průměru za rok od jedné slepice 170-190, hmotnost jednotlivce může dosáhnout 59 g.
 • Amroks : hmotnost zralé slepice je od 2,5 do 3,5 kg., kohout máhmotnost do 4,5 kg;produkce vajec do 220 vajec za 365 dní, hmotnost vajec dosahuje 60 g.
 • Kuřata Ameraukan : hmotnost pohlavně zralého kuře je až 2,5 kg., kohout má tělesnou hmotnost 3 až 3,5kg;dát 200-255 vajec za 365 dní, hmotnost jednotlivého vejce je až 64 g.
 • Araucan: hmotnost sexuálně zralého kuře je až 2 kg., kohout má tělesnou hmotnost až 2,5 kg;výroba vajec je malá - až 160 vajec.
 • Arshotz : hmotnost sexuálně zralého kuře je 2,5 kg., Kohout má tělesnou hmotnost až 3,5 kg.vejce 140-160 vajec z jedné slepice, vejce může vážit až 65 g.
 • Bielefelder : hmotnost zralé slepice je od 2,5 do 3,5 kg., kohout má tělesnou hmotnost 35 až 4,5 kg;produkce vajec od 180 do 230 vajec, z nichž každé váží nejméně 60 g.
 • Wyandotte : hmotnost zralého kuře je 2,5 kg., kohout má tělesnou hmotnost 3,5 až 4 kg;;ročně se z jedné samice, která má hmotnost až 56 g, uvolní více než 130 vajec.
 • Golosheynaya: hmotnost pohlavně zralého kuře je až 2,5 kg., kohout má hmotnost až 3,5 kg;produkce vajec - 180 vajec během prvního roku puberty a asi 150 vajec během druhého roku, jediné vejce od 55 do 60 g.
 • Kudrnaté kuře : hmotnost zralého kuře od 2 do2,5 kg., Kohout má hmotnost 2,5 až 3 kg;ročně se váží v průměru 160 vajec, každá s hmotností 56 až 58 g.

Takže, nechám tě dolůvýsledky přezkumu slepic plemene Avstrolorp black, lze říci, že skutečně mají všechny výhody nezbytné k udržení, a to jak pro dobré maso, tak pro dobrou produkci vajec.Nejsou vybíraví, mají vysokou míru přežití a chov potomků.Takže stálé ovace Australanům za to, že dali světu toto nádherné plemeno ptáka.